LAJMI I FUNDIT:

kontrabandë me mallra

54 Artikuj

Tentim kontrabande në Vërmicë – shoferi i autobusit deklaroi disa pajisje por jo të gjitha, sekuestrohet malli i fshehur

Tentim kontrabande në Vërmicë – shoferi i autobusit deklaroi disa pajisje por jo të gjitha, sekuestrohet malli i fshehur

Kosovë
Ish-polici malazez tregon në detaje ku gjenden laboratorët e drogës në Kosovë dhe në Mal të Zi

Ish-polici malazez tregon në detaje ku gjenden laboratorët e drogës në Kosovë dhe në Mal të Zi

Mali i Zi
Policia dhe Dogana parandalojnë edhe një rast të kontrabandimit me mallra

Policia dhe Dogana parandalojnë edhe një rast të kontrabandimit me mallra

Kronika e Zezë
Arra indiane, rrush i terur e tekstil, Policia konfiskon mallra të kontrabanduara në vlerë mbi 25 mijë euro

Arra indiane, rrush i terur e tekstil, Policia konfiskon mallra të kontrabanduara në vlerë mbi 25 mijë euro

Kosovë
Konfiskohen mbi 440 kilogramë duhan në vlerë 7 mijë euro – u kontrbanduan nga Maqedonia e Veriut

Konfiskohen mbi 440 kilogramë duhan në vlerë 7 mijë euro – u kontrbanduan nga Maqedonia e Veriut

Kronika e Zezë
Mbi 23 vjet burgim për 13 ish-policët e veriut të akuzuar për korrupsion, gjashtë të tjerë lirohen nga akuza

Mbi 23 vjet burgim për 13 ish-policët e veriut të akuzuar për korrupsion, gjashtë të tjerë lirohen nga akuza

Kosovë
Në autobusin e linjës Beograd-Mitrovicë, dy udhëtarëve iu konfiskohen mallra të padeklaruar

Në autobusin e linjës Beograd-Mitrovicë, dy udhëtarëve iu konfiskohen mallra të padeklaruar

Kosovë
Kalim ilegal i kufirit dhe kontrabandë me mallra nga Serbia – policia ndalon pesë vetura në Zveçan

Kalim ilegal i kufirit dhe kontrabandë me mallra nga Serbia – policia ndalon pesë vetura në Zveçan

Kronika e Zezë
Brenda javës, Dogana konfiskoi mallra me vlerë 140 mijë euro

Brenda javës, Dogana konfiskoi mallra me vlerë 140 mijë euro

Kosovë
Arrestohen tre persona për kontrabandim me mallra nga Serbia në Kosovë, konfiskohen katër qese me mish derri

Arrestohen tre persona për kontrabandim me mallra nga Serbia në Kosovë, konfiskohen katër qese me mish derri

Kosovë
Policia e Kosovës në dy raste të ndara parandalon kontrabandë me mallra nga Serbia

Policia e Kosovës në dy raste të ndara parandalon kontrabandë me mallra nga Serbia

Të Tjera
Kontrabandë me mallra, katër serbë dhe një shqiptar i njohur me emrin “Kaça” arrestohen nga Policia

Kontrabandë me mallra, katër serbë dhe një shqiptar i njohur me emrin “Kaça” arrestohen nga Policia

Kosovë
Policia konfiskon mallra që po kontrabandoheshin me barkë përmes Liqenit të Ujmanit

Policia konfiskon mallra që po kontrabandoheshin me barkë përmes Liqenit të Ujmanit

Kosovë
Mungon njëri nga 20 të akuzuarit, dështon gjykimi për korrupsion e kontrabandë me mallra ndaj policëve të veriut

Mungon njëri nga 20 të akuzuarit, dështon gjykimi për korrupsion e kontrabandë me mallra ndaj policëve të veriut

Drejtësi
​Policia Kufitare parandalon kontrabandën me mallra në Jashanicë të Leposaviqit

​Policia Kufitare parandalon kontrabandën me mallra në Jashanicë të Leposaviqit

Kronika e Zezë
Arrestohet personi i kërkuar për kontrabandim të arrave dhe farave të kungullit nga Maqedonia e Veriut

Arrestohet personi i kërkuar për kontrabandim të arrave dhe farave të kungullit nga Maqedonia e Veriut

Kronika e Zezë
Kontrabandë me mallra, Policia në Pejë sekuestron 55 telefona dhe 3 Ipad-a

Kontrabandë me mallra, Policia në Pejë sekuestron 55 telefona dhe 3 Ipad-a

Kronika e Zezë
Parandalohet edhe një rast i kontrabandës me mallra në veri të Mitrovicës

Parandalohet edhe një rast i kontrabandës me mallra në veri të Mitrovicës

Kronika e Zezë
Kapet me ‘viagra’ në vlerë 72 mijë euro – vushtrriasi dënohet me një vit burgim

Kapet me ‘viagra’ në vlerë 72 mijë euro – vushtrriasi dënohet me një vit burgim

Kronika e Zezë
Thasë me kikirikë, shisha e altoparlantë – policia konfiskon mallra të kontrabanduara nga Maqedonia e Veriut

Thasë me kikirikë, shisha e altoparlantë – policia konfiskon mallra të kontrabanduara nga Maqedonia e Veriut

Kronika e Zezë
Tentoi të kontrabandonte medikamente, procedohet penalisht 57-vjeçari italian në Durrës

Tentoi të kontrabandonte medikamente, procedohet penalisht 57-vjeçari italian në Durrës

Shqipëri
Dogana konfiskon mallra të kontrabanduara në vlerë mbi 100 mijë euro

Dogana konfiskon mallra të kontrabanduara në vlerë mbi 100 mijë euro

Kosovë
Fillon rishtazi gjykimi ndaj 20 policëve të veriut të Kosovës që po akuzohen për korrupsion e kontrabandë me mallra

Fillon rishtazi gjykimi ndaj 20 policëve të veriut të Kosovës që po akuzohen për korrupsion e kontrabandë me mallra

Drejtësi
Policia gjen katër shtetas të huaj në rimorkion e një kamioni  

Policia gjen katër shtetas të huaj në rimorkion e një kamioni  

Kronika e Zezë