LAJMI I FUNDIT:

Kongresi amerikan

291 Artikuj

Njëri është kancelar, tjetri senator – cili është gjermani dhe cili amerikani

Njëri është kancelar, tjetri senator – cili është gjermani dhe cili amerikani

Amerika
Edhe pse ishin marrë vesh, republikanët nuk e votojnë projektligjin që parasheh miliarda dollarë për Ukrainën dhe Izraelin

Edhe pse ishin marrë vesh, republikanët nuk e votojnë projektligjin që parasheh miliarda dollarë për Ukrainën dhe Izraelin

Botë
Bislimi merr pjesë në dëgjimin kongresional për NATO-n: Është jetike për Kosovën anëtarësimi në Aleancën Veri-Atlantike

Bislimi merr pjesë në dëgjimin kongresional për NATO-n: Është jetike për Kosovën anëtarësimi në Aleancën Veri-Atlantike

Kosovë
Delegacioni i Kosovës në Kongresin Amerikan, Hoti: Është jetike për Kosovën të koordinohemi me ShBA-në

Delegacioni i Kosovës në Kongresin Amerikan, Hoti: Është jetike për Kosovën të koordinohemi me ShBA-në

Kosovë
Haradinaj në Kongresin Amerikan: Anëtarësimi i Kosovës në NATO, nënkupton më shumë siguri për rajonin

Haradinaj në Kongresin Amerikan: Anëtarësimi i Kosovës në NATO, nënkupton më shumë siguri për rajonin

Kosovë
Detaje nga raporti i Kongresit Amerikan për takimet e Ramës me McGonigal

Detaje nga raporti i Kongresit Amerikan për takimet e Ramës me McGonigal

Shqipëri
Biden sërish anashkalon Kongresin për të miratuar shitjen e armëve për Izraelin

Biden sërish anashkalon Kongresin për të miratuar shitjen e armëve për Izraelin

Azia
SHBA-ja me buxhet rekord për shpenzimet e ushtrisë – përfshihet edhe ndihma për Ukrainën

SHBA-ja me buxhet rekord për shpenzimet e ushtrisë – përfshihet edhe ndihma për Ukrainën

Botë
“Historia do të na gjykojë”, Biden ripërsërit thirrjen që Kongresi të mbështesë ndihmën për Ukrainën

“Historia do të na gjykojë”, Biden ripërsërit thirrjen që Kongresi të mbështesë ndihmën për Ukrainën

Amerika
Republikani Kevin McCarthy do të largohet në fund të këtij viti nga Kongresi amerikan

Republikani Kevin McCarthy do të largohet në fund të këtij viti nga Kongresi amerikan

Amerika
Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

Evropa
Dhoma e Përfaqësuesve përjashton kongresmenin George Santos

Dhoma e Përfaqësuesve përjashton kongresmenin George Santos

Amerika
Përplasja verbale mes senatorit republikan dhe kryesindikalistit, për pak sa nuk eskalon në përleshje fizike në Kongres

Përplasja verbale mes senatorit republikan dhe kryesindikalistit, për pak sa nuk eskalon në përleshje fizike në Kongres

Amerika
Kongresmenja amerikane drejtuar Bidenit: Mbështete armëpushimin tani, ose mos llogarisni tek ne në vitin 2024

Kongresmenja amerikane drejtuar Bidenit: Mbështete armëpushimin tani, ose mos llogarisni tek ne në vitin 2024

Nga Bota
Njeriu që ka mbështetjen e Trumpit, Jordan nominohet për kryetar të Dhomës së Përfaqësuesve

Njeriu që ka mbështetjen e Trumpit, Jordan nominohet për kryetar të Dhomës së Përfaqësuesve

Amerika
Cilët janë emrat e mundshëm për postin e kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA

Cilët janë emrat e mundshëm për postin e kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA

Amerika
Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Amerika
Votim historik në SHBA – Kevin McCarthy shkarkohet nga posti i kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve

Votim historik në SHBA – Kevin McCarthy shkarkohet nga posti i kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve

Amerika
Dhoma e Përfaqësuesve miraton një buxhet afatshkurtër, masa kalon në Senat

Dhoma e Përfaqësuesve miraton një buxhet afatshkurtër, masa kalon në Senat

Amerika
Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Amerika
Republikanët nisin procesin hetimor për shkarkim të Bidenit

Republikanët nisin procesin hetimor për shkarkim të Bidenit

Amerika
Përplasjet e republikanëve dhe demokratëve për buxhetin rrezikojnë mbylljen e pjesshme të Qeverisë së SHBA-së

Përplasjet e republikanëve dhe demokratëve për buxhetin rrezikojnë mbylljen e pjesshme të Qeverisë së SHBA-së

Botë
Bob Menendez jep përkohësisht dorëheqje si kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin amerikan

Bob Menendez jep përkohësisht dorëheqje si kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin amerikan

Amerika
Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika