LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Podujevës

275 Artikuj

Bulliqi merr vendim, ndalohet përdorimi i telefonit gjatë procesit mësimor në shkollat e komunës së Podujevës

Bulliqi merr vendim, ndalohet përdorimi i telefonit gjatë procesit mësimor në shkollat e komunës së Podujevës

Komunat
Akulli mbulon rrugët e Podujevës, Komuna pa kompani të pastrimit

Akulli mbulon rrugët e Podujevës, Komuna pa kompani të pastrimit

Komunat
Komuna e Podujevës lëshon WiFi falas në sheshi qytetit, deri pas festave të fundvitit

Komuna e Podujevës lëshon WiFi falas në sheshi qytetit, deri pas festave të fundvitit

Komunat
Rama nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me pesë komuna

Rama nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me pesë komuna

Komunat
Zjarr i madh në Shajkoc të Podujevës – reagojnë zjarrëfikësit

Zjarr i madh në Shajkoc të Podujevës – reagojnë zjarrëfikësit

Kosovë
Ndryshon orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në qytetin e Podujevës

Ndryshon orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në qytetin e Podujevës

Të Tjera
Inspektorët kontrollojnë libraritë në Podujevë, Bulliqi: Po parandalohet abuzimi që mund të shkaktohet nga ngritja e çmimit të librave

Inspektorët kontrollojnë libraritë në Podujevë, Bulliqi: Po parandalohet abuzimi që mund të shkaktohet nga ngritja e çmimit të librave

Komunat
LVV-së i mungojnë votat, në Podujevë mund të ketë zgjedhje të reja për asamble

LVV-së i mungojnë votat, në Podujevë mund të ketë zgjedhje të reja për asamble

Komunat
Nga e diela, Podujeva do të përballet me reduktime të ujit të pijshëm

Nga e diela, Podujeva do të përballet me reduktime të ujit të pijshëm

Komunat
Vendoset gurthemeli i Qendrës Multifunksionale në Podujevë

Vendoset gurthemeli i Qendrës Multifunksionale në Podujevë

Kosovë
Qytetarët e Podujevës e Klinës ende s`i kanë marrë paratë për dëmet e shkaktuara nga vërshimet

Qytetarët e Podujevës e Klinës ende s`i kanë marrë paratë për dëmet e shkaktuara nga vërshimet

Komunat
Pas Gjilanit, PDK-ja prish koalicionin me LVV-në edhe në Podujevë

Pas Gjilanit, PDK-ja prish koalicionin me LVV-në edhe në Podujevë

Komunat
Vazhdon aksioni për rrënimin e vilave pa leje në Batllavë

Vazhdon aksioni për rrënimin e vilave pa leje në Batllavë

Kosovë
Mbi shtatë vite zvarritje, nisin punimet në magjistralen Prishtinë-Podujevë

Mbi shtatë vite zvarritje, nisin punimet në magjistralen Prishtinë-Podujevë

Të Tjera
Ankesa për mungesë të ujit të pijshëm në Podujevë, KRU ‘Prishtina’ thotë se keqpërdorimet në këtë komunë kanë arritur kulmin

Ankesa për mungesë të ujit të pijshëm në Podujevë, KRU ‘Prishtina’ thotë se keqpërdorimet në këtë komunë kanë arritur kulmin

Kosovë
Drejtori i Arsimit në Podujevë reagon pas sulmit të nxënësve nga qeni

Drejtori i Arsimit në Podujevë reagon pas sulmit të nxënësve nga qeni

Kosovë
Bulliqi thotë se tre nga të arrestuarit në Merdar janë nga Podujeva

Bulliqi thotë se tre nga të arrestuarit në Merdar janë nga Podujeva

Kosovë
Vdes gruaja që ishte aksidentuar tri ditë më parë në Gërdoc të Podujevës

Vdes gruaja që ishte aksidentuar tri ditë më parë në Gërdoc të Podujevës

Kronika e Zezë
Nënshkruhet kontrata, ndërtimi i shkollës në Dumosh të Podujevës do të kushtojë 560 mijë euro

Nënshkruhet kontrata, ndërtimi i shkollës në Dumosh të Podujevës do të kushtojë 560 mijë euro

Arsim
Përplasje mes Veliut dhe Bulliqit, e quajnë njëri-tjetrin mashtrues e analfabet

Përplasje mes Veliut dhe Bulliqit, e quajnë njëri-tjetrin mashtrues e analfabet

Kosovë
Podujeva së shpejti do të bëhet me parking nëntokësor

Podujeva së shpejti do të bëhet me parking nëntokësor

Komunat
Banorët raportojnë për problemin me ujëra të zeza në afërsi të liqenit të Orllanit

Banorët raportojnë për problemin me ujëra të zeza në afërsi të liqenit të Orllanit

Kosovë
Veliu e quan Bulliqin “kryetar abuziv”: Programi i tij qeverisës korruptiv dhe zhvatës

Veliu e quan Bulliqin “kryetar abuziv”: Programi i tij qeverisës korruptiv dhe zhvatës

Kosovë
Shqetësuese edhe ndotja e ambientit në zona me pyje, qytetarët raportojnë

Shqetësuese edhe ndotja e ambientit në zona me pyje, qytetarët raportojnë

Komunat