LAJMI I FUNDIT:

KFOR

1190 Artikuj

Serbët vendosin tenda para Komunës së Zubin Potokut

Serbët vendosin tenda para Komunës së Zubin Potokut

Kosovë
Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Kosovë
Franca dënon sulmet në veri, kërkon nga Qeveria e Kosovës të ndërmerr masa për uljen e tensioneve

Franca dënon sulmet në veri, kërkon nga Qeveria e Kosovës të ndërmerr masa për uljen e tensioneve

Kosovë
Zvicra dënon sulmet ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia

Zvicra dënon sulmet ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia

Kosovë
Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Shqipëri
KFOR: Të hënën në veri u plagosën 30 ushtarë, palët të marrin përgjegjësinë e plotë për atë që ndodhi

KFOR: Të hënën në veri u plagosën 30 ushtarë, palët të marrin përgjegjësinë e plotë për atë që ndodhi

Kosovë
Huliganët serbë që plagosën ushtarët e KFOR-it, mbanin në kokë simbolin e kriminelit famëkeq Veljko Belivuk

Huliganët serbë që plagosën ushtarët e KFOR-it, mbanin në kokë simbolin e kriminelit famëkeq Veljko Belivuk

Kosovë
​Shefja e UNMIK-ut dënon sulmet ndaj KFOR-it

​Shefja e UNMIK-ut dënon sulmet ndaj KFOR-it

Kosovë
Rama për zhvillimet në veri: Kosova po lëndohet në sytë e aleatëve, dilet vetëm me dialog

Rama për zhvillimet në veri: Kosova po lëndohet në sytë e aleatëve, dilet vetëm me dialog

Kosovë
Bildt: Protestuesit serbë sulmuan KFOR-in, kjo është më e keqja që është parë në Kosovë për shumë vite

Bildt: Protestuesit serbë sulmuan KFOR-in, kjo është më e keqja që është parë në Kosovë për shumë vite

Kosovë
Hoxhaj: Bashkësia ndërkombëtare ta mbajë Vuçiqin përgjegjës për dhunën në veri

Hoxhaj: Bashkësia ndërkombëtare ta mbajë Vuçiqin përgjegjës për dhunën në veri

Kosovë
​LDK: Institucionet të sigurohen që asnjë veprim të mos bëhet pa koordinim me aleatët

​LDK: Institucionet të sigurohen që asnjë veprim të mos bëhet pa koordinim me aleatët

Kosovë
Vuçiq vazhdon të fantazojë: Kurti donte konflikt mes NATO-s dhe serbëve

Vuçiq vazhdon të fantazojë: Kurti donte konflikt mes NATO-s dhe serbëve

Kosovë
Kurti dënon sulmet në veri: Mbishkrimet ultra-nacionaliste serbe mbi automjete – kujtesë e errët në Kosovë

Kurti dënon sulmet në veri: Mbishkrimet ultra-nacionaliste serbe mbi automjete – kujtesë e errët në Kosovë

Kosovë
Kryeministrja italiane: S’do të tolerojmë sulme të mëtejshme ndaj KFOR-it

Kryeministrja italiane: S’do të tolerojmë sulme të mëtejshme ndaj KFOR-it

Siguri
NATO dënon fuqishëm sulmet e paprovokuara ndaj KFOR-it në veri

NATO dënon fuqishëm sulmet e paprovokuara ndaj KFOR-it në veri

Siguri
Ushtari amerikan i KFOR-it, Simiqit: Shoh njerëz me maska që bëjnë lëvizje të dyshimta

Ushtari amerikan i KFOR-it, Simiqit: Shoh njerëz me maska që bëjnë lëvizje të dyshimta

Kosovë
KFOR: Rreth 25 pjestarë të plagosur gjatë protestës në Zveçan

KFOR: Rreth 25 pjestarë të plagosur gjatë protestës në Zveçan

Kosovë
Rohde: Çdo veprim i dhunshëm ndaj KFOR-it dhe gazetarëve është absolutisht i papranueshëm

Rohde: Çdo veprim i dhunshëm ndaj KFOR-it dhe gazetarëve është absolutisht i papranueshëm

Kosovë
OSBE: I dënojmë sulmet ndaj KFOR-it, EULEX-it dhe gazetarëve në veri

OSBE: I dënojmë sulmet ndaj KFOR-it, EULEX-it dhe gazetarëve në veri

Kosovë
Pesë persona të arrestuar, policia jep detaje të protestës në veri

Pesë persona të arrestuar, policia jep detaje të protestës në veri

Kosovë
Krasniqi fton presidenten dhe kryeministrin që të mbledhin urgjentisht Këshillin e Sigurisë së Kosovës

Krasniqi fton presidenten dhe kryeministrin që të mbledhin urgjentisht Këshillin e Sigurisë së Kosovës

Politikë
Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve – si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve – si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Kosovë
Rashiq: Nga situata në veri askush nuk mund të dalë fitues

Rashiq: Nga situata në veri askush nuk mund të dalë fitues

Kosovë