LAJMI I FUNDIT:

Presidenti Begaj: Keqpërdorimi i popullsisë serbe në veri dhe dhuna ndaj KFOR-it dhe gazetarëve, e patolerueshme

Presidenti Begaj: Keqpërdorimi i popullsisë serbe në veri dhe dhuna ndaj KFOR-it dhe gazetarëve, e patolerueshme

Keqpërdorimi i popullsisë serbe në veri të Kosovës dhe dhuna ndaj KFOR-it dhe medias është e patolerueshme, ka thënë sot Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj pas takimit me Presidenten e Hungarisë, Katalin Novak, e cila ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë. 

Reklama

Në një komunikim të përbashkët për median, Begaj tha se palët duhet të punojnë për uljen e tensionit të krijuar në veri të Kosovës dhe të shkojnë drejt zbatimit të marrëveshjes se dakordësuar midis Kosovës dhe Serbia.

“Qëllimi është të shmangim agresivitetin”, tha Begaj, duke shprehur keqardhjen për lëndimin e disa ushtarëve hungarez të KFOR-it gjatë përplasjeve të dhunshme në veri të Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi terrorist në veri - detaje të reja të lidhjes së shtetit të Serbisë me grupin e armatosur

Sulmi terrorist në veri - detaje të reja të lidhjes së shtetit të Serbisë me grupin e armatosur

Lajme
Banjska, fshati ku burrat qetësisht pinë birra e fëmijët flasin me specialët

Banjska, fshati ku burrat qetësisht pinë birra e fëmijët flasin me specialët

Lajme
Sulmi terrorist në veri, Biserko: Kishte skenar të ndërhyrjes së ushtrisë serbe dhe ndarje të Kosovës

Sulmi terrorist në veri, Biserko: Kishte skenar të ndërhyrjes së ushtrisë serbe dhe ndarje të Kosovës

Lajme
U konfirmuan paralajmërimet e AKI-së për trajnimin e serbëve në Rashkë

U konfirmuan paralajmërimet e AKI-së për trajnimin e serbëve në Rashkë

Siguri
Vuçiq thotë se Radoiçiq nuk është plagosur, por nuk e mohon se ishte në grupin terrorist në Banjskë

Vuçiq thotë se Radoiçiq nuk është plagosur, por nuk e mohon se ishte në grupin terrorist në Banjskë

Lajme
Policia gjen aktivizuesin e mjetit shpërthyes në afërsi të Manastirit të Banjskës

Policia gjen aktivizuesin e mjetit shpërthyes në afërsi të Manastirit të Banjskës

Lajme
Kalo në kategori