LAJMI I FUNDIT:

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë sulmet e dhunshme në veri të Kosovës

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë sulmet e dhunshme në veri të Kosovës

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka qenë sot e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo.

Reklama

Në një postim në Twitter, ministrja deklaroi se anëtarësimi i Suedisë në NATO do të forcojë sigurinë e gjithë Evropës, ndërsa shtoi se në qendrën e diskutimeve ka qenë edhe forcimi i mbrojtjes transatlantike dhe shtimi i mbështetjes së aleatëve për Ukrainën.

Xhaçka gjithashtu falënderoi NATO-n për kontributin në sigurinë e rajonit, ndërsa dënoi edhe njëherë sulmet e dhunshme të paprovokuara në veri të Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Asnjë fakt nuk po e bind Bashkimin Evropian për sanksione ndaj Serbisë, analistët flasin për hezitimin e BE-së

Asnjë fakt nuk po e bind Bashkimin Evropian për sanksione ndaj Serbisë, analistët flasin për hezitimin e BE-së

Lajme
Iu vra i biri dhe iu dogj kufoma e tij, Avdi Bytyqi: Du me ditë pse ma vranë djalin

Iu vra i biri dhe iu dogj kufoma e tij, Avdi Bytyqi: Du me ditë pse ma vranë djalin

Drejtësi
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Kuçi: Nëse KFOR-i merr veriun, Kosova kthehet para 17 shkurtit të 2008-ës

Kuçi: Nëse KFOR-i merr veriun, Kosova kthehet para 17 shkurtit të 2008-ës

Siguri
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Fotoreporteri i NYT: Kam mbuluar disa luftëra, ajo në Kosovë më e tmerrshmja

Fotoreporteri i NYT: Kam mbuluar disa luftëra, ajo në Kosovë më e tmerrshmja

Drejtësi
Kalo në kategori