LAJMI I FUNDIT:

Këshilli i Sigurimit i OKB-së

101 Artikuj

Analistë e politikanë në Beograd tregojnë se pse Vuçiq u mundua të heshtë për Banjskën në Këshillin e Sigurimit

Analistë e politikanë në Beograd tregojnë se pse Vuçiq u mundua të heshtë për Banjskën në Këshillin e Sigurimit

Kosovë
Kosova dhe Serbia përplasen në Këshillin e Sigurimit, Rama: Seancë pa kuptim, mungesa e koordinimit me ndërkombëtarët zbeh pozitat e Kosovës

Kosova dhe Serbia përplasen në Këshillin e Sigurimit, Rama: Seancë pa kuptim, mungesa e koordinimit me ndërkombëtarët zbeh pozitat e Kosovës

Shqipëri
Kurti i përgjigjet Vuçiqit në OKB për “persekutimin e serbëve”: Pretendime të rreme nga shteti që kreu gjenocidin në Ballkan

Kurti i përgjigjet Vuçiqit në OKB për “persekutimin e serbëve”: Pretendime të rreme nga shteti që kreu gjenocidin në Ballkan

Kosovë
Për paraqitjen e Vuçiqit në KS të OKB, avokati serb: Do të dëgjoni një mori gënjeshtrash

Për paraqitjen e Vuçiqit në KS të OKB, avokati serb: Do të dëgjoni një mori gënjeshtrash

Kosovë
Ambasadori izraelit lëshoi në seancën e Kombeve të Bashkuara një video, ku shihen militantët e Hamasit duke bërë përpjekje për t’i prerë kokën një burri

Ambasadori izraelit lëshoi në seancën e Kombeve të Bashkuara një video, ku shihen militantët e Hamasit duke bërë përpjekje për t’i prerë kokën një burri

Azia
Osmani në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së: Populli i Kosovës nuk do të heqë kurrë dorë nga liria

Osmani në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së: Populli i Kosovës nuk do të heqë kurrë dorë nga liria

Kosovë
Njohja e Kosovës, Hasani: Prioritet absolut i Shqipërisë, do të përcjellim zërin e Prishtinës edhe në Këshillin e të Drejtave të Njeriut në OKB

Njohja e Kosovës, Hasani: Prioritet absolut i Shqipërisë, do të përcjellim zërin e Prishtinës edhe në Këshillin e të Drejtave të Njeriut në OKB

Shqipëri
OKB miraton forcën ndërkombëtare për të ndihmuar Haitin që po përballet me dhunën e bandave

OKB miraton forcën ndërkombëtare për të ndihmuar Haitin që po përballet me dhunën e bandave

Nga Bota
Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Kosovë
Rama: Pavarësia e Kosovës është aprovuar nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë

Rama: Pavarësia e Kosovës është aprovuar nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë

Shqipëri
Rama: Lufta e Ukrainës, luftë e gjithkujt që aspiron të jetojë në një botë ku kombet janë të lira

Rama: Lufta e Ukrainës, luftë e gjithkujt që aspiron të jetojë në një botë ku kombet janë të lira

Shqipëri
“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

Shqipëri
Debate në Këshillin e Sigurimit, Rama përplaset ashpër me delegacionin rus për Ukrainën

Debate në Këshillin e Sigurimit, Rama përplaset ashpër me delegacionin rus për Ukrainën

Shqipëri
Begaj takon Escobarin në Nju Jork: Domosdoshmëri ulja e tensioneve Kosovë-Serbi

Begaj takon Escobarin në Nju Jork: Domosdoshmëri ulja e tensioneve Kosovë-Serbi

Shqipëri
Rama: Nisma e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, ndërtimi i një aleance humanitare

Rama: Nisma e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, ndërtimi i një aleance humanitare

Shqipëri
Shqipëria kryeson sot tryezën e Këshillit të Sigurimit, Rama publikon foton nga OKB

Shqipëria kryeson sot tryezën e Këshillit të Sigurimit, Rama publikon foton nga OKB

Shqipëri
Shqipëria në krye të Këshillit të Sigurimit, Rama do ta drejtojë mbledhjen e parë në OKB

Shqipëria në krye të Këshillit të Sigurimit, Rama do ta drejtojë mbledhjen e parë në OKB

Shqipëri
Shqipëria merr sot kryesimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Shqipëria merr sot kryesimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Shqipëri
Shqipëria merr kryesimin e Këshillit të Sigurimit, ministrja e Jashtme prezanton objektivat

Shqipëria merr kryesimin e Këshillit të Sigurimit, ministrja e Jashtme prezanton objektivat

Shqipëri
“Daçiq është kriminel lufte dhe duhet të dalë para drejtësisë”, “të thërrasin Slloba i vogël” – përplasja e ashpër në Këshill të Sigurimit

“Daçiq është kriminel lufte dhe duhet të dalë para drejtësisë”, “të thërrasin Slloba i vogël” – përplasja e ashpër në Këshill të Sigurimit

Kosovë
Gërvalla në Këshillin e Sigurimit: Nuk ka dialog për statusin e Kosovës

Gërvalla në Këshillin e Sigurimit: Nuk ka dialog për statusin e Kosovës

Kosovë
Përfaqësuesja e Francës në Këshillin e Sigurimit: Mirënjohje për Qeverinë e Kosovës dhe EULEX-in për zgjedhjet në veri

Përfaqësuesja e Francës në Këshillin e Sigurimit: Mirënjohje për Qeverinë e Kosovës dhe EULEX-in për zgjedhjet në veri

Kosovë
Gërvalla në Këshillin e Sigurimit: Daçiq është kriminel lufte dhe duhet të dalë para drejtësisë

Gërvalla në Këshillin e Sigurimit: Daçiq është kriminel lufte dhe duhet të dalë para drejtësisë

Kosovë
Daçiq në Këshillin e Sigurimit: Serbia nuk do të pranojë që Kosova të bëhet anëtare e OKB-së

Daçiq në Këshillin e Sigurimit: Serbia nuk do të pranojë që Kosova të bëhet anëtare e OKB-së

Kosovë