LAJMI I FUNDIT:

Jens Stoltenberg

669 Artikuj

Shefi i NATO-s tregon “nëse është i shqetësuar nëse Trump do të tërhiqet nga aleanca”, nëse rizgjidhet president

Shefi i NATO-s tregon “nëse është i shqetësuar nëse Trump do të tërhiqet nga aleanca”, nëse rizgjidhet president

Nga Bota
Stoltenberg: NATO ndihmoi t’i jep fund luftërave etnike në Kosovë e Bosnje

Stoltenberg: NATO ndihmoi t’i jep fund luftërave etnike në Kosovë e Bosnje

Siguri
Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Besnike Salihu
Shefi i NATO-s pas bisedës me Erdoganin: Shqetësimet e Turqisë do të merren parasysh

Shefi i NATO-s pas bisedës me Erdoganin: Shqetësimet e Turqisë do të merren parasysh

Nga Bota
Stoltenberg: Situata në Ballkan e brishtë, me potencial për tensione në Kosovë e Bosnje

Stoltenberg: Situata në Ballkan e brishtë, me potencial për tensione në Kosovë e Bosnje

Kosovë
Orban i thotë Stoltenbergut se Hungaria mbështet anëtarësimin e Suedisë në NATO

Orban i thotë Stoltenbergut se Hungaria mbështet anëtarësimin e Suedisë në NATO

Evropa
Stoltenberg tregon arsyen se pse NATO po përgatitet për një konflikt me Rusinë

Stoltenberg tregon arsyen se pse NATO po përgatitet për një konflikt me Rusinë

Evropa
Raketa ruse hyri në hapësirën ajrore të Polonisë dhe qarkulloi për tre minuta – vjen reagimi i NATO-s

Raketa ruse hyri në hapësirën ajrore të Polonisë dhe qarkulloi për tre minuta – vjen reagimi i NATO-s

Evropa
Siguria në Kosovë – deklarata e presidentes Osmani, ministrit Sveçla dhe shefit të NATO-s, Stoltenberg

Siguria në Kosovë – deklarata e presidentes Osmani, ministrit Sveçla dhe shefit të NATO-s, Stoltenberg

Siguri
Stoltenberg: Siguria në Kosovë, kyçe për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor

Stoltenberg: Siguria në Kosovë, kyçe për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor

Kosovë
Fëmijët rusë ushtrojnë në gjuajtje me armë duke qëlluar fotot e Zelenskyt, Bidenit dhe Stoltenbergut

Fëmijët rusë ushtrojnë në gjuajtje me armë duke qëlluar fotot e Zelenskyt, Bidenit dhe Stoltenbergut

Evropa
NATO duhet të përgatitet për ‘lajme të këqija’ nga Ukraina, paralajmëron Stoltenberg

NATO duhet të përgatitet për ‘lajme të këqija’ nga Ukraina, paralajmëron Stoltenberg

Nga Bota
Hovenier: Unë fle rehat duke e ditur që NATO dhe ushtarët amerikanë janë në veri të Kosovës

Hovenier: Unë fle rehat duke e ditur që NATO dhe ushtarët amerikanë janë në veri të Kosovës

Siguri
Humbja e madhe në zgjedhje mund të jetë pengesë për ish-kryeministrin holandez, kush do të jetë favorit për kreun e ardhshëm të NATO-s?

Humbja e madhe në zgjedhje mund të jetë pengesë për ish-kryeministrin holandez, kush do të jetë favorit për kreun e ardhshëm të NATO-s?

Evropa
Shefi i NATO-s: 93 ushtarë tanë u lënduan në Kosovë, do ta ruajmë stabilitetin në rajon

Shefi i NATO-s: 93 ushtarë tanë u lënduan në Kosovë, do ta ruajmë stabilitetin në rajon

Kosovë
NATO shqyrton shtimin e pranisë në Kosovë, Stoltenberg bën thirrje për dialog mes Prishtinës dhe Beogradit

NATO shqyrton shtimin e pranisë në Kosovë, Stoltenberg bën thirrje për dialog mes Prishtinës dhe Beogradit

Kosovë
Cili është plani i NATO-s për Ballkanin?

Cili është plani i NATO-s për Ballkanin?

Kosovë
Sekretari Blinken në takimin e ministrave të jashtëm të NATO-s për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor

Sekretari Blinken në takimin e ministrave të jashtëm të NATO-s për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor

Ballkan
Grabitja e armatosur në Suharekë, rrëzimi i Ligjit për masat e përkohshme të produkteve themelore dhe vizita e Stoltenbergut – top lajmet e javës

Grabitja e armatosur në Suharekë, rrëzimi i Ligjit për masat e përkohshme të produkteve themelore dhe vizita e Stoltenbergut – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Vizita e Stoltenbergut në Ballkan: Rriafirmim i angazhimit të NATO-s për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në rajon

Vizita e Stoltenbergut në Ballkan: Rriafirmim i angazhimit të NATO-s për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në rajon

Kosovë
Stoltenberg: Lufta kundër korrupsionit është jashtëzakonisht e rëndësishme, do të ishte mirë që i gjithë rajoni dhe Maqedonia e Veriut të përparojnë në rrugën drejt BE-së

Stoltenberg: Lufta kundër korrupsionit është jashtëzakonisht e rëndësishme, do të ishte mirë që i gjithë rajoni dhe Maqedonia e Veriut të përparojnë në rrugën drejt BE-së

Maqedonia e Veriut
Samiti rajonal i NATO-s në Shkup, Stoltenberg: Rajoni është stabil, me tensione në Kosovë dhe Bosnjë

Samiti rajonal i NATO-s në Shkup, Stoltenberg: Rajoni është stabil, me tensione në Kosovë dhe Bosnjë

Politikë
Stoltenberg: Nuk shoh ndonjë rrezik të drejtpërdrejt ushtarak në rajon, do ta shqyrtojmë propozimin e Ramës

Stoltenberg: Nuk shoh ndonjë rrezik të drejtpërdrejt ushtarak në rajon, do ta shqyrtojmë propozimin e Ramës

Siguri
Ekspertët e sigurisë: Kosova në NATO, të jetë ofruese e sigurisë e jo absorbuese e saj

Ekspertët e sigurisë: Kosova në NATO, të jetë ofruese e sigurisë e jo absorbuese e saj

Siguri