LAJMI I FUNDIT:

James Mattis

61 Artikuj

Mattis, akuza presidentit Trump: Po kërkon të “përçajë” Amerikën

Mattis, akuza presidentit Trump: Po kërkon të “përçajë” Amerikën

Nga Bota
Ish-sekretari amerikan i Mbrojtjes paralajmëron se ISIS mund të ‘ringjallet’

Ish-sekretari amerikan i Mbrojtjes paralajmëron se ISIS mund të ‘ringjallet’

Nga Bota
Dorëhiqet shefi i personelit të Pentagonit, Kevin Sweeney

Dorëhiqet shefi i personelit të Pentagonit, Kevin Sweeney

Nga Bota
Largohet Mattis, Shanahan do të jetë ushtrues i detyrës së Sekretarit të Mbrojtjes të SHBA-së

Largohet Mattis, Shanahan do të jetë ushtrues i detyrës së Sekretarit të Mbrojtjes të SHBA-së

Nga Bota
Telefonata Trump-Erdogan që çoi në tërheqjen e SHBA-së nga Siria, pas së cilës dha dorëheqje James Mattis

Telefonata Trump-Erdogan që çoi në tërheqjen e SHBA-së nga Siria, pas së cilës dha dorëheqje James Mattis

Nga Bota
Jep dorëheqje Sekretari amerikan i Mbrojtjes, që mbështeti transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës

Jep dorëheqje Sekretari amerikan i Mbrojtjes, që mbështeti transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës

Kosovë
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis largohet nga posti

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis largohet nga posti

Nga Bota
Mattis: Duhen ende prova për të zbardhur vrasjen e Khashoggit

Mattis: Duhen ende prova për të zbardhur vrasjen e Khashoggit

Nga Bota
Mattis jep shpresë për Jemenin: Bisedimet për paqe pritet të nisin në dhjetor

Mattis jep shpresë për Jemenin: Bisedimet për paqe pritet të nisin në dhjetor

Nga Bota
Mattis: Vrasja e Khashoggit minon stabilitetin e Lindjes së Mesme

Mattis: Vrasja e Khashoggit minon stabilitetin e Lindjes së Mesme

Nga Bota
Haradinaj takon Mattis, konfirmohet mbështetja e SHBA-ve për FSK-në dhe transformimin e saj në ushtri

Haradinaj takon Mattis, konfirmohet mbështetja e SHBA-ve për FSK-në dhe transformimin e saj në ushtri

Kosovë
Ivanov: Prioritet i lartë i Maqedonisë është anëtarësimi në NATO dhe BE

Ivanov: Prioritet i lartë i Maqedonisë është anëtarësimi në NATO dhe BE

Amir Jakupi
Mattis pritet me fshesë, autoritetet e Maqedonisë të papërgatitura për sekretarin amerikan (Video)

Mattis pritet me fshesë, autoritetet e Maqedonisë të papërgatitura për sekretarin amerikan (Video)

Maqedonia e Veriut
Mattis: SHBA do të vazhdojë ta mbështesë Maqedoninë (Video)

Mattis: SHBA do të vazhdojë ta mbështesë Maqedoninë (Video)

Bashkim Iljazi
Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis nesër në Shkup

Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis nesër në Shkup

Rexhep Azizi
Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis të hënën në Shkup

Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis të hënën në Shkup

Rexhep Azizi
Hahn vjen për vizitë në Maqedoni

Hahn vjen për vizitë në Maqedoni

Amir Jakupi
Mattis dhe Mitchell për vizitë zyrtare në Maqedoni

Mattis dhe Mitchell për vizitë zyrtare në Maqedoni

Amir Jakupi
Hoxhaj në takim me Sekretarin Mattis, kërkon që Kosova të bëhet me ushtri

Hoxhaj në takim me Sekretarin Mattis, kërkon që Kosova të bëhet me ushtri

Kosovë
Hoxhaj takohet nesër me Sekretarin amerikan të mbrojtjes, Mattis

Hoxhaj takohet nesër me Sekretarin amerikan të mbrojtjes, Mattis

Kosovë
Sekretari amerikan i Mbrojtjes do t’i takojë përfaqësuesit e Ballkanit në Zagreb

Sekretari amerikan i Mbrojtjes do t’i takojë përfaqësuesit e Ballkanit në Zagreb

Kosovë
Presidenti i Kinës, sekretarit amerikan të Mbrojtjes: Kina nuk do të heqë dorë nga asnjë centimetër i territorit

Presidenti i Kinës, sekretarit amerikan të Mbrojtjes: Kina nuk do të heqë dorë nga asnjë centimetër i territorit

Nga Bota
Mattis: SHBA do të vazhdojë të mbështesë Korenë e Jugut

Mattis: SHBA do të vazhdojë të mbështesë Korenë e Jugut

Nga Bota
Mattis: SHBA-ja i vlerëson hapat që Maqedonia i ndërmerr drejt NATO-s

Mattis: SHBA-ja i vlerëson hapat që Maqedonia i ndërmerr drejt NATO-s

Bashkim Iljazi