LAJMI I FUNDIT:

Hahn vjen për vizitë në Maqedoni

Hahn vjen për vizitë në Maqedoni

Eurokomisari për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, do ta vizitojë Maqedoninë para mbajtjes së referendumit më 30 shtator, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Hahn më 17 dhe 18 shtator do të vijë zyrtarisht në Shkup si mysafir i ftuar i “Ditët e mediave në Ballkanin Perëndimor”, por edhe jozyrtarisht për të kontrolluar aktivitetet e vazhdueshme për sqarimin e qytetarëve në në kontekst të mbështetjes së marrëveshjes së Prespës.

Dje dhe sot ardhjen e tyre e kanë lajmëruar sekretari amerikan James Mattis dhe ndihmës sekretari i SHBA-së për evropë dhe euroazi, Wess Mitchell. /Telegrafi/