LAJMI I FUNDIT:

India

1078 Artikuj

Kishte shkuar për ta verifikuar pasaportën, gruaja nga India qëllohet aksidentalisht me plumb në kokë nga polici që i shkrep revolja

Kishte shkuar për ta verifikuar pasaportën, gruaja nga India qëllohet aksidentalisht me plumb në kokë nga polici që i shkrep revolja

Azia
Këto janë pesë zgjedhjet që mund ta formësojnë rendin botëror në vitin 2024

Këto janë pesë zgjedhjet që mund ta formësojnë rendin botëror në vitin 2024

Nga Bota
Punëtorët e tunelit në Indi më në fund kanë thithur ajër të pastër – pas më shumë se dy javësh të bllokuar nën tokë

Punëtorët e tunelit në Indi më në fund kanë thithur ajër të pastër – pas më shumë se dy javësh të bllokuar nën tokë

Azia
Shpëtimi përmes tubit, ekipet e shpëtimit depërtojnë drejt punëtorëve indianë të bllokuar në tunel

Shpëtimi përmes tubit, ekipet e shpëtimit depërtojnë drejt punëtorëve indianë të bllokuar në tunel

Azia
Rrufetë në Gujarat të Indisë vranë 24 persona – dëme të mëdha në shtëpi dhe humbje të konsiderueshme në bagëti

Rrufetë në Gujarat të Indisë vranë 24 persona – dëme të mëdha në shtëpi dhe humbje të konsiderueshme në bagëti

Azia
Shembja e tunelit, vijnë pamjet e para në nëntë ditë, të disa punëtorëve indianë të bllokuar në një tunel

Shembja e tunelit, vijnë pamjet e para në nëntë ditë, të disa punëtorëve indianë të bllokuar në një tunel

Azia
Janë bërë një javë kur 40 punëtorë mbetën të ngujuar në tunelin e shembur në Indi – operacioni i shpëtimit po vazhdon

Janë bërë një javë kur 40 punëtorë mbetën të ngujuar në tunelin e shembur në Indi – operacioni i shpëtimit po vazhdon

Azia
Pas shembjes së tunelit dhe ngujimit të 40 punonjësve, autoritetet indiane vazhdojnë operacionin e shpëtimit

Pas shembjes së tunelit dhe ngujimit të 40 punonjësve, autoritetet indiane vazhdojnë operacionin e shpëtimit

Azia
Tri qytete indiane ndër 10 më të ndoturit në botë

Tri qytete indiane ndër 10 më të ndoturit në botë

Azia
Pas shembjes së pjesshme të një tuneli në Indi, mbesin të ngujuar 40 punonjës – ekipet e shpëtimit në kërkim të tyre

Pas shembjes së pjesshme të një tuneli në Indi, mbesin të ngujuar 40 punonjës – ekipet e shpëtimit në kërkim të tyre

Azia
Roma ra, por a do të bie Perëndimi që njohim sot?

Roma ra, por a do të bie Perëndimi që njohim sot?

Libri
Ndotja në New Delhi, dhjetë herë më shumë se kufiri i pranueshëm – nuk ka mësim në shkolla apo lojëra jashtë shtëpive për fëmijët

Ndotja në New Delhi, dhjetë herë më shumë se kufiri i pranueshëm – nuk ka mësim në shkolla apo lojëra jashtë shtëpive për fëmijët

Azia
Përplasen dy trena, të paktën 13 të vdekur dhe rreth 50 të lënduar në Indi – pamje nga vendi i ngjarjes

Përplasen dy trena, të paktën 13 të vdekur dhe rreth 50 të lënduar në Indi – pamje nga vendi i ngjarjes

Azia
Tata Group e Indisë do të fillojë të prodhojë iPhone për tregun e brendshëm dhe global

Tata Group e Indisë do të fillojë të prodhojë iPhone për tregun e brendshëm dhe global

Mobile
India zbulon të tjera shurupe të kollës toksike, disa muaj pasi disa të tilla të prodhuara në këtë vend u lidhën me vdekjen e 141 fëmijëve në mbarë botën

India zbulon të tjera shurupe të kollës toksike, disa muaj pasi disa të tilla të prodhuara në këtë vend u lidhën me vdekjen e 141 fëmijëve në mbarë botën

Nga Bota
Vajza nga India bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t’ia jepte pajisjen elektronike

Vajza nga India bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t’ia jepte pajisjen elektronike

Interesante
Burri u ankua për dhimbje të forta: Mjekët i nxorrën 60 objekte nga zorrët në Indi

Burri u ankua për dhimbje të forta: Mjekët i nxorrën 60 objekte nga zorrët në Indi

Interesante
Humb kontrollin mbi timonin, autobusi me pasagjerë rrokulliset dhe bie në një lumë në Indi, mrekullisht shpëtojnë të gjithë

Humb kontrollin mbi timonin, autobusi me pasagjerë rrokulliset dhe bie në një lumë në Indi, mrekullisht shpëtojnë të gjithë

Azia
Raportohet se shefi i politikës së X për Indi dhe Azi Jugor ka dhënë dorëheqje

Raportohet se shefi i politikës së X për Indi dhe Azi Jugor ka dhënë dorëheqje

Lajme Teknologji
Pasagjeri u arrestua pasi u përpjek të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit në Indi

Pasagjeri u arrestua pasi u përpjek të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit në Indi

Azia
Foshnja në Indi u lind me 26 gishta

Foshnja në Indi u lind me 26 gishta

Interesante
Alarm në Indi, viktima të reja të një virusi i cili ka një shkallë të lartë vdekshmërie – mbyllen disa shkolla, zyra dhe transporti publik

Alarm në Indi, viktima të reja të një virusi i cili ka një shkallë të lartë vdekshmërie – mbyllen disa shkolla, zyra dhe transporti publik

Azia
Shkak aeroplani, Trudeau dhe i gjithë delegacioni i tij janë detyruar të zgjasin qëndrimin e tyre në Nju Delhi të Indisë

Shkak aeroplani, Trudeau dhe i gjithë delegacioni i tij janë detyruar të zgjasin qëndrimin e tyre në Nju Delhi të Indisë

Nga Bota
G20 miratoi deklaratën e përbashkët për luftën në Ukrainë

G20 miratoi deklaratën e përbashkët për luftën në Ukrainë

Azia