LAJMI I FUNDIT:

Indianët ndërtojnë një kopje të Statujës së Lirisë

Indianët ndërtojnë një kopje të Statujës së Lirisë

Një video e publikuar së fundmi në rrjete sociale tregon qytetarët e Punjabit të Indisë duke sjellë një pjesë të qytetit të New York-ut në vendin e tyre.

Ata kanë ndërtuar një kopje të Statujës së Lirisë.

Videoja e shpërndarë tregon vendasit e Punjabit duke e vendosur statujën ikonike në majë të një ndërtese ende në ndërtim, përcjell Telegrafi.

“Diku në Punjab është vendosur Statuja e tretë e Lirisë”, thuhet në mbishkrimin e saj.

Ky veprim ka ngjallur reagime të shumta te përdoruesit e rrjeteve sociale.

“Tani njerëzit mund ta vizitojnë Indinë për të parë Statujën e Lirisë, nuk ka nevojë të fluturojnë në New York”, shkroi një përdorues.

Ndryshe, Punjabi njihet për statuja dhe struktura të ndryshme të çuditshme që zbukurojnë çatitë e ndërtesave. /Telegrafi/