LAJMI I FUNDIT:

Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Kur njerëzit jetojnë jashtë vendit, ata gjejnë mënyra të ndryshme për t’u lidhur me rrënjët dhe kulturën e tyre.

Është e habitshme se si një veshje bazë mund të zbulojë identitetin dhe prejardhjen tonë, përcjell Telegrafi.

Kohët e fundit, një grua tregoi trashëgiminë e saj tamile duke shëtitur nëpër Londër me një fustan lungi, një veshje e njohur në Indinë jugore.

Gruaja, Valery, postoi në Instagram një video ku shfaqet e veshur me lungi, gjë që i habiti njerëzit që e panë.

“Të veshim lungi në Londër”, thuhet në mbishkrimin e saj.

Që kur u shpërnda, klipi ka grumbulluar mbi një milion shikime dhe një milion pëlqime.

View this post on Instagram

A post shared by valery (@valerydaania)

“Unë do ta bëj këtë në Birmingham”, shkroi një përdorues.

“Kështu ajo pushtoi Britaninë e Madhe,” komentoi një tjetër. /Telegrafi/