LAJMI I FUNDIT:

Hong Kong

244 Artikuj

“Është si një shuplakë në fytyrë” – çfarë refuzoi Leo Messi në Hong Kong, dhe pse kinezëve nuk po iu kalon inati  

“Është si një shuplakë në fytyrë” – çfarë refuzoi Leo Messi në Hong Kong, dhe pse kinezëve nuk po iu kalon inati  

Ligat tjera
Kinezët janë tërbuar me  Lionel Messi pasi ai luajti një ndeshje në Japoni

Kinezët janë tërbuar me Lionel Messi pasi ai luajti një ndeshje në Japoni

Ligat tjera
U bë temë shtetërore, Messi tregon arsyen pse nuk luajti në Hong Kong

U bë temë shtetërore, Messi tregon arsyen pse nuk luajti në Hong Kong

Ndërkombëtare
Ky është vendi me internetin më të shpejtë në botë, por ku renditet Kosova?

Ky është vendi me internetin më të shpejtë në botë, por ku renditet Kosova?

Lajme Teknologji
Hong Kongu, vendi i radhës që priti vitin e ri

Hong Kongu, vendi i radhës që priti vitin e ri

Azia
Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Nga Bota
Reshjet më të larta në 140 vitet e fundit në Hong Kong – përmbyten rrugët, qendrat tregtaret dhe stacionet e metrove

Reshjet më të larta në 140 vitet e fundit në Hong Kong – përmbyten rrugët, qendrat tregtaret dhe stacionet e metrove

Azia
Fuqia e tajfunit Saola në Hong Kong, erërat e forta bëjnë që një vajzë “të fluturojë” dhe të përplaset në asfalt

Fuqia e tajfunit Saola në Hong Kong, erërat e forta bëjnë që një vajzë “të fluturojë” dhe të përplaset në asfalt

Azia
Francezi i njohur për sporte ekstreme, vdiq pasi ra nga kati i 68-të i një ndërtese në Hong Kong

Francezi i njohur për sporte ekstreme, vdiq pasi ra nga kati i 68-të i një ndërtese në Hong Kong

Nga Bota
Të paktën 11 pasagjerë u lënduan duke u evakuuar pasi një aeroplan “ndërpreu” ngritjen në aeroportin e Hong Kongut

Të paktën 11 pasagjerë u lënduan duke u evakuuar pasi një aeroplan “ndërpreu” ngritjen në aeroportin e Hong Kongut

Azia
Protesta e parë pas dy vjetësh në Hong-Kong, lejohen vetëm 100 pjesëmarrës, pankartat e tyre u kontrolluan paraprakisht

Protesta e parë pas dy vjetësh në Hong-Kong, lejohen vetëm 100 pjesëmarrës, pankartat e tyre u kontrolluan paraprakisht

Nga Bota
Zjarr masiv në një rrokaqiell në ndërtim e sipër të Hong Kongut – dëshmitarët publikojnë pamjet nga vendi i ngjarjes

Zjarr masiv në një rrokaqiell në ndërtim e sipër të Hong Kongut – dëshmitarët publikojnë pamjet nga vendi i ngjarjes

Nga Bota
Në Hong Kong një targë shitet për pak më shumë se 3 milionë euro

Në Hong Kong një targë shitet për pak më shumë se 3 milionë euro

Auto Fun
Derri vret kasapin në një thertore në Hong Kong

Derri vret kasapin në një thertore në Hong Kong

Azia
Dënohet me gati gjashtë vjet burg miliarderi i Hong Kongut – nuk kishte lëshuar në mënyrë të ligjshme një objekt me qira

Dënohet me gati gjashtë vjet burg miliarderi i Hong Kongut – nuk kishte lëshuar në mënyrë të ligjshme një objekt me qira

Azia
Momenti kur një ekran gjigant shkëputet dhe bie në skenë, ndërsa zë dy kërcimtarë të grupit “Mirror”

Momenti kur një ekran gjigant shkëputet dhe bie në skenë, ndërsa zë dy kërcimtarë të grupit “Mirror”

Muzikë
Një ekran i madh ra mbi kërcimtarët në Hong Kong

Një ekran i madh ra mbi kërcimtarët në Hong Kong

Dështime
Cilat janë qytetet më të shtrenjta në botë për emigrantët?

Cilat janë qytetet më të shtrenjta në botë për emigrantët?

Nga Bota
Anija ndahet në dysh për shkak të stuhisë në brigjet e Hong Kongut – disa të zhdukur

Anija ndahet në dysh për shkak të stuhisë në brigjet e Hong Kongut – disa të zhdukur

Azia
Pas 46 viteve qëndrim në portin e Hong Kongut, restoranti Jumbo lundron sërish

Pas 46 viteve qëndrim në portin e Hong Kongut, restoranti Jumbo lundron sërish

Kuriozitete
Top-10 qytetet më të shtrenjta në botë për vitin 2022

Top-10 qytetet më të shtrenjta në botë për vitin 2022

Nga Bota
Në Hong Kong, kujtimet nga masakra e kinezëve në Sheshin Tiananmen “kanë filluar të fshihen”

Në Hong Kong, kujtimet nga masakra e kinezëve në Sheshin Tiananmen “kanë filluar të fshihen”

Azia
Ai fitoi 99 për qind të votave në një votim të fshehtë, bëhet lideri i ri i Hong Kongut

Ai fitoi 99 për qind të votave në një votim të fshehtë, bëhet lideri i ri i Hong Kongut

Azia
Gjermania, Finlanda dhe Hong Kongu me protokolle të reja për Maqedoninë e Veriut

Gjermania, Finlanda dhe Hong Kongu me protokolle të reja për Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut