LAJMI I FUNDIT:

U bë temë shtetërore, Messi tregon arsyen pse nuk luajti në Hong Kong

U bë temë shtetërore, Messi tregon arsyen pse nuk luajti në Hong Kong

Inter Miami është duke zhvilluar një turne para sezonal ku po luan në shtete të ndryshme.

Pas miqësoreve në Arabinë Saudite, skuadra e drejtuar nga Tata Martino zhvilloi një ndeshje miqësore me një grup futbollistësh nga Hong Kongu, ku Lionel Messi nuk luajti fare.


Ylli argjentinas qëndroi në bankën rezervë gjatë gjithë ndeshjes dhe kjo gjë nuk i pëlqeu as shtetit të Hong Kongut, ku qeveria e kritikoi Inter Miamin dhe yllin argjentinas.

Inter Miami akuzohet se ka thyer një klauzolë të kontratës së Messit
Lexo po ashtu Inter Miami akuzohet se ka thyer një klauzolë të kontratës së Messit

Tani ka folur vet Messi duke shpjeguar arsyen se pse nuk luajti ndaj lojtarëve më të mirë të Hong Kongut.

“E vërteta është se ishte fat i keq që nuk munda të isha në ndeshjen ndaj e Hong Kongut.  Unë ndjeva dhimbje në aduktor që në Arabinë Saudite dhe për këtë arsyeje nuk luajta as ndaj Al Hilal”, tha sulmuesi argjentinas.

“Për fat të keq, këto janë gjëra futbolli, diçka mund të ndodhë në çdo ndeshje dhe ne nuk mund të luajmë. Unë gjithmonë dua të marr pjesë në lojë, dua të luaj, veçanërisht në këto miqësore ku njerëzit duan të na shohin”, shtoi ai.

Rrëfimi i dështimit më të madh të Realit: Jam më i talentuar se Ronaldo, por jo se Messi, ky është trajneri që kërkonte çdo ditë nga unë diçka
Lexo po ashtu Rrëfimi i dështimit më të madh të Realit: Jam më i talentuar se Ronaldo, por jo se Messi, ky është trajneri që kërkonte çdo ditë nga unë diçka

Tetë herë fituesi i Topit të Artë zbuloi se ndihet më mirë fizikisht, megjithëse nuk e di nëse mund të jetë në fushë kundër Vissel Kobes, në Japoni.

“Nuk e di nëse do të mundem, por ndihem shumë më mirë. Dua të jem në fushë. Sot do të stërvitemi, do të testojmë sërish. Kam ndjesi të mira”, deklaroi Messi. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori