LAJMI I FUNDIT:

Hajdar Beqa

86 Artikuj

Opozita s’do të ftojë seancë për Dick Marty-n, konsiderohet ndërhyrje në punën e Speciales

Opozita s’do të ftojë seancë për Dick Marty-n, konsiderohet ndërhyrje në punën e Speciales

Kosovë
PDK insiston në tërheqjen e Trustit, thirrje ZRrE-së të respektojë vendimin e gjykatës

PDK insiston në tërheqjen e Trustit, thirrje ZRrE-së të respektojë vendimin e gjykatës

Të Tjera
Komisioni për Legjislacion miratoi në parim Projektligjin për Byronë Shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë

Komisioni për Legjislacion miratoi në parim Projektligjin për Byronë Shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë

Drejtësi
​Kuvendi me performancë të dobët, vetëm 10 për qind të ligjeve të miratuara

​Kuvendi me performancë të dobët, vetëm 10 për qind të ligjeve të miratuara

Kosovë
KPK dhe KGJK bojkotojnë vettingun, në Ministrinë e Drejtësisë thonë se do të vazhdojnë me reformën

KPK dhe KGJK bojkotojnë vettingun, në Ministrinë e Drejtësisë thonë se do të vazhdojnë me reformën

Drejtësi
​S’ka kuorum për miratimin e raportit vjetor të Agjencisë për Ndihmë Juridike Falas

​S’ka kuorum për miratimin e raportit vjetor të Agjencisë për Ndihmë Juridike Falas

Kosovë
Opozita dhe shoqëria civile akuzojnë Kurtin për mungesë të transparencës në dialogun me Serbinë

Opozita dhe shoqëria civile akuzojnë Kurtin për mungesë të transparencës në dialogun me Serbinë

Kosovë
Dialogu me Serbinë, opozita do ta thërras në interpelancë kryeministrin Kurti

Dialogu me Serbinë, opozita do ta thërras në interpelancë kryeministrin Kurti

Kosovë
Kuvendi emëron anëtarët e Komisionit për dhënien e Provimit të Jurisprudencës

Kuvendi emëron anëtarët e Komisionit për dhënien e Provimit të Jurisprudencës

Drejtësi
Bashkimi Evropian pret themelimin e Asociacionit të komunave serbe, Qeveria: Nuk do të ketë Asociacion një etnik

Bashkimi Evropian pret themelimin e Asociacionit të komunave serbe, Qeveria: Nuk do të ketë Asociacion një etnik

Kosovë
Sharje, kërcënime e tentim për përleshje fizike – gjithçka që ndodhi sot në seancën e Kuvendit të Kosovës

Sharje, kërcënime e tentim për përleshje fizike – gjithçka që ndodhi sot në seancën e Kuvendit të Kosovës

Kosovë
Besim Muzaqi reagon pas përplasjes me Hajdar Beqën në Kuvend: Mos u turrni me yrysh se nuk ua kemi frikën

Besim Muzaqi reagon pas përplasjes me Hajdar Beqën në Kuvend: Mos u turrni me yrysh se nuk ua kemi frikën

Politikë
Hajdar Beqa flet për tensionimin e situatës në Kuvend

Hajdar Beqa flet për tensionimin e situatës në Kuvend

Politikë
Hajdar Beqa i PDK-së i thotë deputetit të LVV-së, Besim Muzaqi ‘kryt ta heki’

Hajdar Beqa i PDK-së i thotë deputetit të LVV-së, Besim Muzaqi ‘kryt ta heki’

Politikë
Këtë vit pritet miratimi i rregullores së re të Kuvendit

Këtë vit pritet miratimi i rregullores së re të Kuvendit

Politikë
PDK pro raportimit të gjyqtarit të EULEX-it në Komisionin për Legjislacion

PDK pro raportimit të gjyqtarit të EULEX-it në Komisionin për Legjislacion

Elfije Boletini
Komisioni për Legjislacion miraton Projektligjin që lejon gjykimin në mungesë të krimeve të luftës

Komisioni për Legjislacion miraton Projektligjin që lejon gjykimin në mungesë të krimeve të luftës

Kosovë
Opozita kërkon reformë zgjedhore, Qeveria do të shtyjë përpara ndryshimet në Ligjin për zgjedhje

Opozita kërkon reformë zgjedhore, Qeveria do të shtyjë përpara ndryshimet në Ligjin për zgjedhje

Kosovë
Elegantë dhe shik, deputetët e Kuvendit të Kosovës me kujdes të shtuar në paraqitjet e tyre në seancën plenare

Elegantë dhe shik, deputetët e Kuvendit të Kosovës me kujdes të shtuar në paraqitjet e tyre në seancën plenare

Yjet
Ishin, por nuk janë më: Deputetët që nuk morën vota të mjaftueshme për të qenë sërish në Kuvendin e Kosovës

Ishin, por nuk janë më: Deputetët që nuk morën vota të mjaftueshme për të qenë sërish në Kuvendin e Kosovës

Valdete Berisha
Hajdar Beqa tregon për raportet e tij me njeriun e dyshuar për fajde e që PDK e ka denoncuar

Hajdar Beqa tregon për raportet e tij me njeriun e dyshuar për fajde e që PDK e ka denoncuar

Kosovë
Deputeti i PDK-së kërkon unitet politik në Kosovë

Deputeti i PDK-së kërkon unitet politik në Kosovë

Politikë
Pas debatit që pati me Anton Qunin, Hajdar Beqa kërkon nga Milaim Zeka që të zbulojë diçka nga arkivat

Pas debatit që pati me Anton Qunin, Hajdar Beqa kërkon nga Milaim Zeka që të zbulojë diçka nga arkivat

Kosovë
Hajdar Beqa: Anton Quni, ti je frikacak, ju nuk e dini se çka është lufta (Video)

Hajdar Beqa: Anton Quni, ti je frikacak, ju nuk e dini se çka është lufta (Video)

Kosovë