LAJMI I FUNDIT:

Gaza

187 Artikuj

Egjipti mohon se kishte kundërshtuar hapjen e kufirit me Gazën

Egjipti mohon se kishte kundërshtuar hapjen e kufirit me Gazën

Azia
Një betejë do të nisë mes ushtrisë izraelite dhe grupit Hamas në Rafah, Netanyahu urdhëron evakuimin e civilëve – por ku do të shkojnë ata?

Një betejë do të nisë mes ushtrisë izraelite dhe grupit Hamas në Rafah, Netanyahu urdhëron evakuimin e civilëve – por ku do të shkojnë ata?

Azia
Cameron thotë se ngriti çështjen e zgjidhjes me dy shtete gjatë një bisede me Netanyahun

Cameron thotë se ngriti çështjen e zgjidhjes me dy shtete gjatë një bisede me Netanyahun

Nga Bota
Hamasi po studion planin armëpushimit dhe lirimin e pengjeve

Hamasi po studion planin armëpushimit dhe lirimin e pengjeve

Azia
Komsioneri i Përgjithshëm i UNRWA-s e quan “tronditës” vendimin për ndërprerjen e fondeve ndaj agjencisë

Komsioneri i Përgjithshëm i UNRWA-s e quan “tronditës” vendimin për ndërprerjen e fondeve ndaj agjencisë

Nga Bota
Palestinezët u kërkojnë vendeve të “shqyrtojnë ndërprerjen e fondeve ndaj UNRWA-s, thonë se Izraeli po nxit “fushatën kundrejt tyre”

Palestinezët u kërkojnë vendeve të “shqyrtojnë ndërprerjen e fondeve ndaj UNRWA-s, thonë se Izraeli po nxit “fushatën kundrejt tyre”

Nga Bota
Çfarë është UNRWA-ja dhe sa financohet organizata?

Çfarë është UNRWA-ja dhe sa financohet organizata?

Nga Bota
Houthit sulmojnë me raketa një anije britanike me naftë në Gjirin e Adenit

Houthit sulmojnë me raketa një anije britanike me naftë në Gjirin e Adenit

Nga Bota
OKB nis hetim ndaj disa punëtorëve që dyshohet se kishin gisht në sulmet në Izrael

OKB nis hetim ndaj disa punëtorëve që dyshohet se kishin gisht në sulmet në Izrael

Nga Bota
MPJ: Evakuohen nga Gaza tre shtetas të RMV-së të cilët më parë me dëshirë kanë qëndruar në Palestinë

MPJ: Evakuohen nga Gaza tre shtetas të RMV-së të cilët më parë me dëshirë kanë qëndruar në Palestinë

Maqedonia e Veriut
Tensione brenda kabinetit ushtarak të Izraelit, çfarë fshehu Netanyahu për qëllimet ushtarake në Rripin e Gazës?

Tensione brenda kabinetit ushtarak të Izraelit, çfarë fshehu Netanyahu për qëllimet ushtarake në Rripin e Gazës?

Nga Bota
Shokon Borrell: Izraeli financoi krijimin e grupit Hamas

Shokon Borrell: Izraeli financoi krijimin e grupit Hamas

Nga Bota
Dua Lipa bën thirrje për armëpushim në Gaza: Nga përvoja ime në Kosovë, e di se çfarë bën lufta

Dua Lipa bën thirrje për armëpushim në Gaza: Nga përvoja ime në Kosovë, e di se çfarë bën lufta

Yjet
Houthit sulmuan një anije mallrash amerikane me një raketë balistike, në vazhdën e tensioneve me SHBA-në dhe Britaninë

Houthit sulmuan një anije mallrash amerikane me një raketë balistike, në vazhdën e tensioneve me SHBA-në dhe Britaninë

Nga Bota
Dy civilë izraelitë u vranë nga sulmi raketor i Hezbollahut, thotë Izraeli

Dy civilë izraelitë u vranë nga sulmi raketor i Hezbollahut, thotë Izraeli

Azia
Hamasi publikon videon e pengjeve izraelite: “Nesër do të zbulojmë fatin e tyre”

Hamasi publikon videon e pengjeve izraelite: “Nesër do të zbulojmë fatin e tyre”

Azia
Hamasi sulm në Evropë? Çfarë po paralajmërojnë autoritetet e inteligjencës në Izrael?

Hamasi sulm në Evropë? Çfarë po paralajmërojnë autoritetet e inteligjencës në Izrael?

Evropa
Pamje dramatike – ushtria izraelite hodhi në erë një rrjet tuneli në Gaza, shkatërruan edhe një strehë të liderit të Hamasit

Pamje dramatike – ushtria izraelite hodhi në erë një rrjet tuneli në Gaza, shkatërruan edhe një strehë të liderit të Hamasit

Azia
Është mysliman, por feston Krishtlindjet – Salah me mesazh edhe për bombardimet në Gaza

Është mysliman, por feston Krishtlindjet – Salah me mesazh edhe për bombardimet në Gaza

Premier League
“Zoti gjendet nën rrënojat e Gazës” – Betlehemi, qyteti i lindjes së Jezu Krishtit në zi për festimet e Krishtlindjeve këtë vit

“Zoti gjendet nën rrënojat e Gazës” – Betlehemi, qyteti i lindjes së Jezu Krishtit në zi për festimet e Krishtlindjeve këtë vit

Azia
Ushtria izraelite zbulon një tunel të Hamasit qindra metra të gjatë – publikon pamjet shokuese në internet

Ushtria izraelite zbulon një tunel të Hamasit qindra metra të gjatë – publikon pamjet shokuese në internet

Azia
Izraeli thotë se ka arrestuar qindra anëtarë Hamasit dhe të Xhihadit Islamik

Izraeli thotë se ka arrestuar qindra anëtarë Hamasit dhe të Xhihadit Islamik

Azia
OKB-ja miraton rezolutë për ndihma në Gazë, por jo për armëpushim

OKB-ja miraton rezolutë për ndihma në Gazë, por jo për armëpushim

Azia
Izraeli sulmoi Gazën me bomba 907 kilogramësh – kjo shkallë masive e bombardimeve nuk ishte parë që nga Vietnami

Izraeli sulmoi Gazën me bomba 907 kilogramësh – kjo shkallë masive e bombardimeve nuk ishte parë që nga Vietnami

Azia