LAJMI I FUNDIT:

FBI

240 Artikuj

U përplas me veturën në portën e selisë së FBI-së në Atlanta, tentoi të futet me dhunë – arrestohet nga policia

U përplas me veturën në portën e selisë së FBI-së në Atlanta, tentoi të futet me dhunë – arrestohet nga policia

Amerika
Sindroma Havana – sëmundja që po prek diplomatët amerikanë dhe që dyshohet të ketë lidhje me inteligjencën ruse

Sindroma Havana – sëmundja që po prek diplomatët amerikanë dhe që dyshohet të ketë lidhje me inteligjencën ruse

Nga Bota
Arrestohen ‘tre mashtrues të vegjël’ për grabitjen e një banke në Teksas

Arrestohen ‘tre mashtrues të vegjël’ për grabitjen e një banke në Teksas

Amerika
Shpërthim në qendrën e trajnimit të FBI-së në Kaliforni, lëndohen 16 pjesëtarë të SWAT-it

Shpërthim në qendrën e trajnimit të FBI-së në Kaliforni, lëndohen 16 pjesëtarë të SWAT-it

Amerika
FBI në kërkim të spiunit iranian që dyshohet se planifikon të kryejë sulme mbi zyrtarët amerikanë

FBI në kërkim të spiunit iranian që dyshohet se planifikon të kryejë sulme mbi zyrtarët amerikanë

Amerika
McGonigal dënohet me 28 muaj burg për marrjen e 225 mijë dollarëve, fshehjen e kontakteve me zyrtarët e Shqipërisë

McGonigal dënohet me 28 muaj burg për marrjen e 225 mijë dollarëve, fshehjen e kontakteve me zyrtarët e Shqipërisë

Shqipëri
Drejtori i FBI-së i shqetësuar për një sulm të mundshëm kibernetik nga kinezët

Drejtori i FBI-së i shqetësuar për një sulm të mundshëm kibernetik nga kinezët

Evropa
Çështja McGonigal, shqiptaro-amerikani AgronNezaj, për mbi 6 orë në SPAK

Çështja McGonigal, shqiptaro-amerikani AgronNezaj, për mbi 6 orë në SPAK

Shqipëri
Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal dënohet me mbi katër vjet burg

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal dënohet me mbi katër vjet burg

Amerika
Kreu i FBI-së paralajmëron SHBA-në dhe Perëndimin për llojin e terrorit që nuk është parë që nga ngritja e ISIS-it

Kreu i FBI-së paralajmëron SHBA-në dhe Perëndimin për llojin e terrorit që nuk është parë që nga ngritja e ISIS-it

Azia
Një ish-agjent i FBI-së jep këshilla për t’ju ndihmuar të dalloni kur një person gënjen

Një ish-agjent i FBI-së jep këshilla për t’ju ndihmuar të dalloni kur një person gënjen

Interesante
Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi – Si?

Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi – Si?

Trend
Amerikani i kërkuar për vrasjen e vitin 1991, kapet në Meksikë

Amerikani i kërkuar për vrasjen e vitin 1991, kapet në Meksikë

Amerika
McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

Shqipëri
Pranoi fajësinë ish-zyrtari i nivelit të lartë të FBI-së, McGonigal dënohet vetëm për korrupsion

Pranoi fajësinë ish-zyrtari i nivelit të lartë të FBI-së, McGonigal dënohet vetëm për korrupsion

Amerika
Kërcënoi se do ta eliminojë Joe Bidenin, FBI-ja vret burrin që i rezistoi arrestimit në Utah

Kërcënoi se do ta eliminojë Joe Bidenin, FBI-ja vret burrin që i rezistoi arrestimit në Utah

Amerika
Gjithçka që dihet dhe u tha për konfliktin e armatosur në “Bon Vivant”

Gjithçka që dihet dhe u tha për konfliktin e armatosur në “Bon Vivant”

Donjeta Zeqiraj
Trump përballet me 37 akuza penale lidhur me dokumentat e klasifikuara

Trump përballet me 37 akuza penale lidhur me dokumentat e klasifikuara

Amerika
Një kërcënim për vrasjen e Mbretëreshës Elizabeth II ishte bërë në vitin 1983 gjatë vizitës në SHBA, zbulon dosja e FBI-s

Një kërcënim për vrasjen e Mbretëreshës Elizabeth II ishte bërë në vitin 1983 gjatë vizitës në SHBA, zbulon dosja e FBI-s

Amerika
Hetimi tronditës i gjykatës amerikane: FBI keqpërdori të dhënat 278 mijë herë

Hetimi tronditës i gjykatës amerikane: FBI keqpërdori të dhënat 278 mijë herë

Amerika
FBI-ja çaktivizon rrjetin e programeve të përdorura nga spiunët e FSB-së ruse

FBI-ja çaktivizon rrjetin e programeve të përdorura nga spiunët e FSB-së ruse

Amerika
I dyshuari për rrjedhjen e dokumenteve top sekrete amerikane do të dalë në gjyq në Boston

I dyshuari për rrjedhjen e dokumenteve top sekrete amerikane do të dalë në gjyq në Boston

Amerika
Çfarë dimë për Jack Douglas Teixeira, personin që dyshohet se ka zbuluar dokumente të klasifikuara amerikane

Çfarë dimë për Jack Douglas Teixeira, personin që dyshohet se ka zbuluar dokumente të klasifikuara amerikane

Amerika
FBI deklarohet rreth arrestimit të Teixeiras – amerikani dyshohet se ka zbuluar dokumente të klasifikuara

FBI deklarohet rreth arrestimit të Teixeiras – amerikani dyshohet se ka zbuluar dokumente të klasifikuara

Amerika