LAJMI I FUNDIT:

Fatlum Berisha

33 Artikuj

FFK ua dorëzon 16 gjyqtarëve stemat e FIFA-s, Kosova bëhet edhe me treshe të gjyqtareve

FFK ua dorëzon 16 gjyqtarëve stemat e FIFA-s, Kosova bëhet edhe me treshe të gjyqtareve

Superliga
Gjyqtarët kosovarë caktohen për ndeshje ndërkombëtare

Gjyqtarët kosovarë caktohen për ndeshje ndërkombëtare

Kosovë
Genc Nuza do të gjykojë në ndeshjen Benfica U19 – Juventus U19

Genc Nuza do të gjykojë në ndeshjen Benfica U19 – Juventus U19

Superliga
Genc Nuza ndan drejtësinë në ndeshjen Riga – Hibernians

Genc Nuza ndan drejtësinë në ndeshjen Riga – Hibernians

Ligat tjera
Gjyqtarët nga Kosova do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen Ruzomberok – Riga

Gjyqtarët nga Kosova do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen Ruzomberok – Riga

Ndërkombëtare
Katërshja e gjyqtarëve nga Kosova do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Danimarkë U21 – Kazakistan U21

Katërshja e gjyqtarëve nga Kosova do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Danimarkë U21 – Kazakistan U21

Ndërkombëtare
Genc Nuzës i besohet ndeshja mes Danimarkës U21 dhe Kazakistanit U21

Genc Nuzës i besohet ndeshja mes Danimarkës U21 dhe Kazakistanit U21

Përfaqësueset
Gjyqtarët nga Kosova ndajnë drejtësinë në “Elite Round” për Kombëtaret U-17

Gjyqtarët nga Kosova ndajnë drejtësinë në “Elite Round” për Kombëtaret U-17

Sport vendor
Genc Nuza me shokë do të gjykojnë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, hera e parë në histori për gjyqtarët tanë

Genc Nuza me shokë do të gjykojnë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, hera e parë në histori për gjyqtarët tanë

Liga e Kampionëve
Gjyqtarët nga Kosova ndajnë drejtësinë në miqësoren Turqi – Azerbajxhan

Gjyqtarët nga Kosova ndajnë drejtësinë në miqësoren Turqi – Azerbajxhan

Përfaqësueset
FFK zbulon emrat e gjyqtarëve që do ta drejtojnë finalen e Kupës së Kosovës

FFK zbulon emrat e gjyqtarëve që do ta drejtojnë finalen e Kupës së Kosovës

Sport vendor
Caktohen gjyqtarët që do ndajnë drejtësinë në finalen Prishtina – Ballkani

Caktohen gjyqtarët që do ndajnë drejtësinë në finalen Prishtina – Ballkani

Superliga
FFK u dorëzon stemat e FIFA-s 13 gjyqtarëve

FFK u dorëzon stemat e FIFA-s 13 gjyqtarëve

Sport vendor
Genc Nuza caktohet nga UEFA për ta drejtuar ndeshjen e Ligës së Kampionëve për të rinj

Genc Nuza caktohet nga UEFA për ta drejtuar ndeshjen e Ligës së Kampionëve për të rinj

Liga e Kampionëve
Gjyqtari nga Kosova do ta ndajë drejtësinë në ndeshjen Francë – Holandë

Gjyqtari nga Kosova do ta ndajë drejtësinë në ndeshjen Francë – Holandë

Superliga
Fatlum Berisha, gjyqtari i vetëm nga Kosova që do të ndajë drejtësinë në Euro U-17

Fatlum Berisha, gjyqtari i vetëm nga Kosova që do të ndajë drejtësinë në Euro U-17

Ndërkombëtare
FFK ndan stemën e FIFA-s për 10 gjyqtarët nga Kosova

FFK ndan stemën e FIFA-s për 10 gjyqtarët nga Kosova

Superliga
Gjyqtarët e Kosovës ndajnë drejtësinë në ndeshjen mes Turqisë dhe Ukrainës

Gjyqtarët e Kosovës ndajnë drejtësinë në ndeshjen mes Turqisë dhe Ukrainës

Përfaqësueset
Nuza e Berisha gjykojnë ndeshjet kualifikuese për Evropianin U17

Nuza e Berisha gjykojnë ndeshjet kualifikuese për Evropianin U17

Ndërkombëtare
Gjyqtarët nga Kosova referojnë në Ligën e Evropës

Gjyqtarët nga Kosova referojnë në Ligën e Evropës

Superliga
Një person nga Peja gjendet i vdekur në një banesë në Ulqin

Një person nga Peja gjendet i vdekur në një banesë në Ulqin

Kronika e Zezë
Treshja e gjyqtarëve nga Kosova drejtojnë ndeshjen kualifikuese për U-21

Treshja e gjyqtarëve nga Kosova drejtojnë ndeshjen kualifikuese për U-21

Kosovë
Treshja e gjyqtarëve nga Kosova gjykojnë ndeshjen miqësore mes Maltës dhe Estonisë

Treshja e gjyqtarëve nga Kosova gjykojnë ndeshjen miqësore mes Maltës dhe Estonisë

Përfaqësueset
Treshja e gjyqtarëve nga Kosova drejtojnë ndeshje në Ligën e Kampionëve U19

Treshja e gjyqtarëve nga Kosova drejtojnë ndeshje në Ligën e Kampionëve U19

Superliga