Federata Evropiane Futbollit ka filluar të fitoj besim në gjyqtarët që ndajnë drejtësinë në IPKO Superligën e Kosovës në futboll.

Fatlum Berisha konsiderohet si një prej gjyqtarëve më të mirë anësor të ligës elitare të Kosovës

Ai së fundi është bërë gjyqtari i vetëm që ka marrë ftesë prej UEFA-s për të ndarë drejtësinë në Kampionatin Evropian për grupmoshat e reja deri në 17 vjet.

Theksojmë se Berisha së bashku edhe me Genc Nuzën dhe Bujar Selimajn janë ndër gjyqtarët që po vlerësohen shumë edhe në rrafshin ndërkombëtar.

Ndryshe, Euro U-17 do mbahet këtë vit në Republikën e Irlandës nga 3 deri më 19 maj. /Telegrafi/

Gjyqtarët:

Jørgen Daugbjerg Burchardt (DEN, 1982)
Manfredas Lukjančukas (LTU, 1991)

Trustin Farrugia Cann /(MLT, 1985)
Kai Erik Steen (NOR, 1985)
Krzysztof Jakubik (POL, 1983)

Donald Robertson (SCO, 1987)
Rade Obrenović (SVN, 1990)

Mykola Balakin (UKR, 1989)
Assistant Referees:
Ilir Tartaraj (ALB, 1987)

Yauheni Ramanau (BLR, 1984)
Deniz Sokolov (BUL, 1988)
Jan Hermansen (FRO, 1982)
Riku Vihreävuori (FIN, 1985)
Gylfi Mar Sigurdsson (ISL, 1987)
Fatlum Berisha (KVX, 1981)

Sergey Vassyutin (KAZ, 1986)
Raimonds Tatriks (LVA, 1984)
Joaqim Da Silva (LUX, 1989)
Frantisek Ferenc (SVK, 1986)
Lewiss Ross Edwards (WAL, 1990)
Fourth Officials:
Kaarlo Oskari Hämäläinen (FIN, 1993)
Petri Viljanen (FIN, 1987)
Paul McLaughlin (IRL, 1979)
Iwan Arwel Griffith (WAL, 1988)