LAJMI I FUNDIT:

FFK ndan stemën e FIFA-s për 10 gjyqtarët nga Kosova

FFK ndan stemën e FIFA-s për 10 gjyqtarët nga Kosova

Gjyqtarët kosovarë kanë marrë stemën nga FIFA.

Reklama

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, në shoqëri të anëtares së KE, Vjollcë Krasniqi, sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu dhe kryetarit të Komisionit të Gjyqtarëve, Përparim Hasani, e kanë bërë sot shpërndarjen e stemave të FIFA-s për dy gjyqtarë kryesor, gjashtë asistentë dhe tre gjyqtarë të futsallit.

Me këtë rast, presidenti Ademi ka vlerësuar lartë paraqitjet e gjyqtarëve tanë me stemë të FIFA-s dhe ka kërkuar nga ata që të vazhdojnë të dëshmojnë nivel të lartë në punën e tyre, qoftë në arenën vendore edhe në atë ndërkombëtare.

Njëherësh, presidenti ka shprehur shpresën se në vitet e ardhshme numri i gjyqtarëve të Kosovës me stemë të FIFA-s do të shënojë rritje, por ka kërkuar nga të gjithë gjyqtarët që të punojnë me zell dhe në mënyrë sa më profesionale për t’ia lehtësuar vetës rrugën deri te arritja e stemës së FIFA-s.

Gjyqtarët me stemë të FIFA-s

Genc Nuza
Genc Nuza
Fatlum Berisha
Bujar Selimaj
Fatmir Sekiraqa
Edmond Zeqiri
Lumturije Muhadri

Futsall

Besar Beqiri
Besart Ismajli
Ekrem Franca

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori