LAJMI I FUNDIT:

Egjipti

191 Artikuj

Forcat izraelite shtojnë sulmet në Rafah

Forcat izraelite shtojnë sulmet në Rafah

Nga Bota
Donald Trump mund t’i ndalohet hyrja në 37 vende të botës, përfshirë edhe disa shtete të fuqishme

Donald Trump mund t’i ndalohet hyrja në 37 vende të botës, përfshirë edhe disa shtete të fuqishme

Amerika
Shkencëtarët besojnë se egjiptianët u përpoqën të shëronin kancerin 4000 vjet më parë

Shkencëtarët besojnë se egjiptianët u përpoqën të shëronin kancerin 4000 vjet më parë

Shkencë
Të shtëna midis Izraelit dhe Egjiptit, vritet një egjiptian

Të shtëna midis Izraelit dhe Egjiptit, vritet një egjiptian

Nga Bota
Shkencëtarët mund të kenë zgjidhur misterin që fshihet prapa ndërtimit të piramidave të Egjiptit

Shkencëtarët mund të kenë zgjidhur misterin që fshihet prapa ndërtimit të piramidave të Egjiptit

Shkencë
Ky ishte sundimtari më i pasur në historinë e botës – ekspertët “ringjallën” gjyshin e Tutankhamun

Ky ishte sundimtari më i pasur në historinë e botës – ekspertët “ringjallën” gjyshin e Tutankhamun

Afrika
Egjipti “refuzon propozimin izraelit” për të rihapur pikën kufitare në Rafah

Egjipti “refuzon propozimin izraelit” për të rihapur pikën kufitare në Rafah

Azia
SHBA-ja paralajmëron Izraelin se do t’i jap Hamasit një fitore strategjike nëse fillon ofensivën në Rafah

SHBA-ja paralajmëron Izraelin se do t’i jap Hamasit një fitore strategjike nëse fillon ofensivën në Rafah

Nga Bota
Hamasi pranon marrëveshjen e propozuar nga Egjipti dhe Katari për një armëpushim në Gazë

Hamasi pranon marrëveshjen e propozuar nga Egjipti dhe Katari për një armëpushim në Gazë

Nga Bota
Mallkimi i Faraonit: Mitet dhe realiteti i varreve egjiptiane

Mallkimi i Faraonit: Mitet dhe realiteti i varreve egjiptiane

Afrika
Kush është izraeliti që po paralajmëron se do ta rrëzojë qeverinë e Netanyahut?

Kush është izraeliti që po paralajmëron se do ta rrëzojë qeverinë e Netanyahut?

Nga Bota
Hamasi “po shqyrton propozimin e fundit të Izraelit për armëpushim në Gazë”

Hamasi “po shqyrton propozimin e fundit të Izraelit për armëpushim në Gazë”

Nga Bota
Liderët botërorë bëjnë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë

Liderët botërorë bëjnë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë

Nga Bota
Netanyahu i gatshëm të arrijë një marrëveshje me Hamasin por tregon kushtin e vetëm që ka

Netanyahu i gatshëm të arrijë një marrëveshje me Hamasin por tregon kushtin e vetëm që ka

Azia
Negociatorët po përgatiten për një raund tjetër bisedimesh – a do arrihet marrëveshja e shumëpritur Izrael-Hamas?

Negociatorët po përgatiten për një raund tjetër bisedimesh – a do arrihet marrëveshja e shumëpritur Izrael-Hamas?

Nga Bota
Një armëpushim gjatë Ramazanit? Krejt çfarë dihet rreth negociatave Izrael-Hamas në Kajro

Një armëpushim gjatë Ramazanit? Krejt çfarë dihet rreth negociatave Izrael-Hamas në Kajro

Nga Bota
Izraeli pranon të dërgojë një delegacion negociatorësh në Katar për të vazhduar bisedimet për paqe

Izraeli pranon të dërgojë një delegacion negociatorësh në Katar për të vazhduar bisedimet për paqe

Azia
Piramidat në Egjipt mund ta humbin bukurinë natyrale

Piramidat në Egjipt mund ta humbin bukurinë natyrale

Afrika
Kur egjiptianët e lashtë filluan të përdornin hieroglifet

Kur egjiptianët e lashtë filluan të përdornin hieroglifet

Shkencë
Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes me Izraelin nëse ushtria izraelite nis ofensivën në Rafah

Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes me Izraelin nëse ushtria izraelite nis ofensivën në Rafah

Nga Bota
Egjipti mohon se kishte kundërshtuar hapjen e kufirit me Gazën

Egjipti mohon se kishte kundërshtuar hapjen e kufirit me Gazën

Azia
Turqia ka pranuar të furnizojë me dronë Egjiptin

Turqia ka pranuar të furnizojë me dronë Egjiptin

Nga Bota
Izraeli pranon marrëveshjen për lirimin e pengjeve – propozimi do t’i dërgohet edhe Hamasit

Izraeli pranon marrëveshjen për lirimin e pengjeve – propozimi do t’i dërgohet edhe Hamasit

Nga Bota
Dhjetë zbulimet e jashtëzakonshme arkeologjike të vitit 2023

Dhjetë zbulimet e jashtëzakonshme arkeologjike të vitit 2023

Shkencë