LAJMI I FUNDIT:

Donika Gërvalla

768 Artikuj

Në 15-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike, Gërvalla takoi homologen japoneze

Në 15-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike, Gërvalla takoi homologen japoneze

Kosovë
Gërvalla takohet me Hovenier: Theksova nevojën për një bashkëpunim edhe më intensiv me SHBA-në për nisma globale

Gërvalla takohet me Hovenier: Theksova nevojën për një bashkëpunim edhe më intensiv me SHBA-në për nisma globale

Kosovë
GUXO se respektoi ligjin dhe fshehu zyrën, gjobitet me 4 mijë euro

GUXO se respektoi ligjin dhe fshehu zyrën, gjobitet me 4 mijë euro

Kosovë
Hoxhaj: E shoh të pamundur bashkëpunimin me LVV-në

Hoxhaj: E shoh të pamundur bashkëpunimin me LVV-në

Politikë
Italia njeh patentë shoferët e Kosovës

Italia njeh patentë shoferët e Kosovës

Kosovë
Gërvalla takon homologun e saj turk, diskutime për anëtarësimin e Kosovës në KiE dhe në NATO

Gërvalla takon homologun e saj turk, diskutime për anëtarësimin e Kosovës në KiE dhe në NATO

Kosovë
Gërvalla takon homologun kroat: Duhet të finalizohet anëtarësimi i Kosovës në KiE

Gërvalla takon homologun kroat: Duhet të finalizohet anëtarësimi i Kosovës në KiE

Kosovë
Gërvalla kritikon qasjen e BE-së për sulmin terrorist në Banjskë

Gërvalla kritikon qasjen e BE-së për sulmin terrorist në Banjskë

Kosovë
Gërvalla: Kosova ka përmbushë të gjitha kërkesat për anëtarësim në Këshillin e Evropës, gjithçka tjetër është politikë

Gërvalla: Kosova ka përmbushë të gjitha kërkesat për anëtarësim në Këshillin e Evropës, gjithçka tjetër është politikë

Kosovë
​Gërvalla udhëton për Kroaci, merr pjesë në Forumin e Dubrovnikut

​Gërvalla udhëton për Kroaci, merr pjesë në Forumin e Dubrovnikut

Kosovë
Gërvalla: Komiteti i Ministrave të mblidhet e të votojë anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Gërvalla: Komiteti i Ministrave të mblidhet e të votojë anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Kosovë
Gërvalla bashkë me Cameron në Luksemburg

Gërvalla bashkë me Cameron në Luksemburg

Kosovë
​Gërvalla në hapje të takimit të ministrave të Jashtëm të BE-së: Integrimi i shteteve proevropiane, jo vetëm çështje politike

​Gërvalla në hapje të takimit të ministrave të Jashtëm të BE-së: Integrimi i shteteve proevropiane, jo vetëm çështje politike

Kosovë
​Gërvalla merr pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të BE-së

​Gërvalla merr pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të BE-së

Kosovë
Përkujtohet heroi Agim Ramadani, Gërvalla: Ishte lider me vizion të qartë për Kosovën e lirë

Përkujtohet heroi Agim Ramadani, Gërvalla: Ishte lider me vizion të qartë për Kosovën e lirë

Kosovë
Gërvalla në forumin Wachau: Kërkova veprime konkrete për ruajtjen e paqes në Ballkanin Perëndimor

Gërvalla në forumin Wachau: Kërkova veprime konkrete për ruajtjen e paqes në Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Kosova intensifikon përpjekjet për anëtarësim në KiE, Gërvalla javën e ardhshme shkon në Strasburg

Kosova intensifikon përpjekjet për anëtarësim në KiE, Gërvalla javën e ardhshme shkon në Strasburg

Jehona Hulaj
Forumi i parë ekonomik Kosovë – Portugali, nënshkruhen tre memorandume bashkëpunimi

Forumi i parë ekonomik Kosovë – Portugali, nënshkruhen tre memorandume bashkëpunimi

Të Tjera
Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Kosovë
Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Kosovë
Pse Kosova nuk mori njohje të reja në qeverisjen e Kurtit?

Pse Kosova nuk mori njohje të reja në qeverisjen e Kurtit?

Kosovë
​Hapja e urës së Ibrit pritet të trajtohet me seriozitet nga qeveria, opozita kërkon koordinim me aleatët

​Hapja e urës së Ibrit pritet të trajtohet me seriozitet nga qeveria, opozita kërkon koordinim me aleatët

Kosovë
Gërvalla i përgjigjet kritikave të opozitës: Njohjet nuk janë njësi matëse e suksesit të politikës së jashtme, jemi të gatshëm për zgjedhje

Gërvalla i përgjigjet kritikave të opozitës: Njohjet nuk janë njësi matëse e suksesit të politikës së jashtme, jemi të gatshëm për zgjedhje

Kosovë
Tha se Ibrahim Rugova kishte kërkuar azil në Gjermani, Gërvalla e quan gënjeshtar të madh Halitin

Tha se Ibrahim Rugova kishte kërkuar azil në Gjermani, Gërvalla e quan gënjeshtar të madh Halitin

Politikë


mob5