LAJMI I FUNDIT:

Djegia e veturave

27 Artikuj

Veriu mes tensioneve dhe mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme

Veriu mes tensioneve dhe mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme

Jehona Hulaj
Vela: Serbia po i djeg veturat e serbëve që konsideron se bashkëpunojnë me institucionet e Kosovës

Vela: Serbia po i djeg veturat e serbëve që konsideron se bashkëpunojnë me institucionet e Kosovës

Kosovë
Nga 722 vetura të regjistruara në mars, në asnjë më 3 prill, Bislimi: Serbët në veri në trysni të madhe nga strukturat ilegale

Nga 722 vetura të regjistruara në mars, në asnjë më 3 prill, Bislimi: Serbët në veri në trysni të madhe nga strukturat ilegale

Kosovë
Incidentet paralajmërojnë ‘prill të nxehtë’ në veri të Kosovës

Incidentet paralajmërojnë ‘prill të nxehtë’ në veri të Kosovës

Kosovë
Djegia e veturave, Hovenier: Qeveria të mbrojë qytetarët dhe të sigurojë llogaridhënie për këto vepra kriminale

Djegia e veturave, Hovenier: Qeveria të mbrojë qytetarët dhe të sigurojë llogaridhënie për këto vepra kriminale

Kosovë
Rada Trajkoviq i reagon Listës Serbe pasi kërcënuan me ‘kryengritje’ të serbëve në Kosovë

Rada Trajkoviq i reagon Listës Serbe pasi kërcënuan me ‘kryengritje’ të serbëve në Kosovë

Politikë
Djegia e veturave RKS në veri, arrestimi i të dyshuarit dhe “kërcënimi” i Listës Serbe – çfarë ndodhi të shtunën në Kosovë

Djegia e veturave RKS në veri, arrestimi i të dyshuarit dhe “kërcënimi” i Listës Serbe – çfarë ndodhi të shtunën në Kosovë

Jehona Hulaj
Nëntë vetura të djegura deri tani në veri të vendit

Nëntë vetura të djegura deri tani në veri të vendit

Kosovë
Sveçla reagon pas arrestimit të serbit që dyshohet për djegien e veturave në veri

Sveçla reagon pas arrestimit të serbit që dyshohet për djegien e veturave në veri

Kosovë
Arrestohet një person i dyshuar për djegien e veturave në veri

Arrestohet një person i dyshuar për djegien e veturave në veri

Kosovë
Djegia e tri veturave në Leposaviq, policia jep detaje

Djegia e tri veturave në Leposaviq, policia jep detaje

Kosovë
Digjen edhe tri vetura në veri të vendit, Vela: Strukturat ilegale të Serbisë po përdorin taktika kriminale dhe terrorizuese

Digjen edhe tri vetura në veri të vendit, Vela: Strukturat ilegale të Serbisë po përdorin taktika kriminale dhe terrorizuese

Kosovë
Deklarata e Kurtit për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, djegia e veturave në veri dhe shtrenjtimi i rrymës – top lajmet e javës

Deklarata e Kurtit për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, djegia e veturave në veri dhe shtrenjtimi i rrymës – top lajmet e javës

Besnike Salihu
“Akt frikacak e kriminal”, “Akt për të frikësuar qytetarët” – reagimet e ndërkombëtarëve pas djegies së pesë veturave në veri

“Akt frikacak e kriminal”, “Akt për të frikësuar qytetarët” – reagimet e ndërkombëtarëve pas djegies së pesë veturave në veri

Besnike Salihu
Pas djegies së veturave me targa RKS në veri, Hovenier: Këto janë vepra frikacake dhe kriminale

Pas djegies së veturave me targa RKS në veri, Hovenier: Këto janë vepra frikacake dhe kriminale

Kosovë
Djegia e veturave me targa RKS në veri, Rohde: Dhuna nuk është një opsion

Djegia e veturave me targa RKS në veri, Rohde: Dhuna nuk është një opsion

Kosovë
Shefi i BE-së në Kosovë: Dënojmë aktin e djegies së veturave në veri, të identifikohen përgjegjësit

Shefi i BE-së në Kosovë: Dënojmë aktin e djegies së veturave në veri, të identifikohen përgjegjësit

Kosovë
Djegia e veturave në veri, Haradinaj: Vuçiq të heq dorë nga destruktiviteti, BE dhe SHBA ta mbrojnë marrëveshjen e Ohrit

Djegia e veturave në veri, Haradinaj: Vuçiq të heq dorë nga destruktiviteti, BE dhe SHBA ta mbrojnë marrëveshjen e Ohrit

Kosovë
Djegia e veturave në veri, Vela: Serbia po përpiqet të krijojë një klimë frike për zgjedhjet e 23 prillit

Djegia e veturave në veri, Vela: Serbia po përpiqet të krijojë një klimë frike për zgjedhjet e 23 prillit

Kronika e Zezë
Digjen edhe tri automjete të tjera në veri të cilat ishin regjistruar me targa RKS

Digjen edhe tri automjete të tjera në veri të cilat ishin regjistruar me targa RKS

Siguri
Në të gjendeshin rreth 2000 vetura, disa në vlerë prej 300 mijë dollarë – anija fundoset jashtë brigjeve të Francës (Foto/Video)

Në të gjendeshin rreth 2000 vetura, disa në vlerë prej 300 mijë dollarë – anija fundoset jashtë brigjeve të Francës (Foto/Video)

Nga Bota
Një grup të rinjsh të maskuar i vënë flakën 100 veturave në katër qytetet kryesore të Suedisë, reagon ashpër kryeministri suedez (Video)

Një grup të rinjsh të maskuar i vënë flakën 100 veturave në katër qytetet kryesore të Suedisë, reagon ashpër kryeministri suedez (Video)

Nga Bota
Dy vetura të djegura në Shkup

Dy vetura të djegura në Shkup

Maqedonia e Veriut
Digjet një veturë në Shkup

Digjet një veturë në Shkup

Maqedonia e Veriut