LAJMI I FUNDIT:

Dialogu me Serbinë

525 Artikuj

Gërvalla: Ky rajon mjaft e ka një Republikë Serbe, nuk ka nevojë për një të dytë

Gërvalla: Ky rajon mjaft e ka një Republikë Serbe, nuk ka nevojë për një të dytë

Kosovë
Marrëveshja për Asociacionin, ​Konjufca pesimist: Qëndrimet e palëve janë diametralisht të kundërta

Marrëveshja për Asociacionin, ​Konjufca pesimist: Qëndrimet e palëve janë diametralisht të kundërta

Kosovë
Ambasadori Agron Bajrami propozohet të jetë pjesë e grupit monitorues për zbatimin e marrëveshjes me Serbinë

Ambasadori Agron Bajrami propozohet të jetë pjesë e grupit monitorues për zbatimin e marrëveshjes me Serbinë

Kosovë
Cilat ishin arritjet dhe ngecjet sipas GLPS që karakterizuan vitin e dytë të qeverisjes Kurti?

Cilat ishin arritjet dhe ngecjet sipas GLPS që karakterizuan vitin e dytë të qeverisjes Kurti?

Kosovë
Bislimi: S’ka pasur strategji çka do të ndodhë pas afatit 10 muajsh për targat

Bislimi: S’ka pasur strategji çka do të ndodhë pas afatit 10 muajsh për targat

Kosovë
Mediet e huaja raportojnë për marrëveshjen Kosovë- Serbi për çështjen e letërnjoftimeve

Mediet e huaja raportojnë për marrëveshjen Kosovë- Serbi për çështjen e letërnjoftimeve

Kosovë
Zëdhënësi i PDK-së: Qeveria të jetë më transparente rreth procesit të dialogut

Zëdhënësi i PDK-së: Qeveria të jetë më transparente rreth procesit të dialogut

Kosovë
Hyseni kritikon Kurtin: Qeveria s’duhet të bie në grackën e Serbisë duke bërë dialog për çështje të veçanta

Hyseni kritikon Kurtin: Qeveria s’duhet të bie në grackën e Serbisë duke bërë dialog për çështje të veçanta

Kosovë
Scholz kërkon nga Kurti konstruktivitet në dialogun me Serbinë

Scholz kërkon nga Kurti konstruktivitet në dialogun me Serbinë

Kosovë
Murtezaj: Mesazhet amerikane për dialogun janë të qarta

Murtezaj: Mesazhet amerikane për dialogun janë të qarta

Politikë
Lajçak pret Bislimin në Bruksel, thotë se bisedimet nuk ishin të lehta

Lajçak pret Bislimin në Bruksel, thotë se bisedimet nuk ishin të lehta

Kosovë
Dialogu me Serbinë, replika mes Haradinajt dhe Kusari-Lila

Dialogu me Serbinë, replika mes Haradinajt dhe Kusari-Lila

Kosovë
Shtyhet për nesër ​debati parlamentar për dialogun

Shtyhet për nesër ​debati parlamentar për dialogun

Kosovë
Hoxhaj: Nëse Rusia bëhet agresive në Ukrainë, Serbia mund të jetë agresive në Ballkan

Hoxhaj: Nëse Rusia bëhet agresive në Ukrainë, Serbia mund të jetë agresive në Ballkan

Kosovë
Haradinaj publikon mocionin që do ta paraqesin në Kuvend lidhur me dialogun me Serbinë

Haradinaj publikon mocionin që do ta paraqesin në Kuvend lidhur me dialogun me Serbinë

Kosovë
Osmani për Asociacionin: Jemi me fat që SHBA nuk e përkrah një pushtet të ndërmjetëm

Osmani për Asociacionin: Jemi me fat që SHBA nuk e përkrah një pushtet të ndërmjetëm

Kosovë
Kurti: Nuk kemi nevojë për Asociacion që shton tensionet, serbët në Kosovë kanë nevojë për drejtësi dhe punësim

Kurti: Nuk kemi nevojë për Asociacion që shton tensionet, serbët në Kosovë kanë nevojë për drejtësi dhe punësim

Kosovë
Vizita e Escobar dhe Lajçak në Kosovë, ekspertët presin dinamizëm në procesin e dialogut me Serbinë

Vizita e Escobar dhe Lajçak në Kosovë, ekspertët presin dinamizëm në procesin e dialogut me Serbinë

Mirjeta Hajzeraj
Lajçak: Deri të mërkurën do të kemi një fotografi më të qartë për të ardhmen e dialogut

Lajçak: Deri të mërkurën do të kemi një fotografi më të qartë për të ardhmen e dialogut

Kosovë
​Kraja: Kosova të lirohet nga obsesioni i dialogut me Serbinë

​Kraja: Kosova të lirohet nga obsesioni i dialogut me Serbinë

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi që nuk po përfundon

Dialogu Kosovë-Serbi që nuk po përfundon

Kosovë
Abdixhiku cakton Lutfi Hazirin përgjegjës për dialogun me Serbinë dhe bashkëpunimin regjional

Abdixhiku cakton Lutfi Hazirin përgjegjës për dialogun me Serbinë dhe bashkëpunimin regjional

Kosovë
​Dialogu në udhëkryq, kërkohet përfshirje më e madhe e Kuvendit

​Dialogu në udhëkryq, kërkohet përfshirje më e madhe e Kuvendit

Kosovë
Çitaku porosit Kurtin: Shko në Washington!

Çitaku porosit Kurtin: Shko në Washington!

Kosovë