LAJMI I FUNDIT:

Çedomir Stojkoviq

54 Artikuj

“Vuçiq e Dodik organizuan paradën pas rezolutës në OKB”, avokati serb tregon se si ajo nuk ishte spontane në Beograd

“Vuçiq e Dodik organizuan paradën pas rezolutës në OKB”, avokati serb tregon se si ajo nuk ishte spontane në Beograd

Serbia
Avokati serb ironizon me presidentët serbë, tregon ku ikën ata kur Kosova shpalli pavarësinë dhe sot kur u votua për anëtarësim në KiE

Avokati serb ironizon me presidentët serbë, tregon ku ikën ata kur Kosova shpalli pavarësinë dhe sot kur u votua për anëtarësim në KiE

Kosovë
Avokati serb: Vuçiq zgjodhi Vuçeviqin për kryeministër në koordinim me Moskën – synohet përshkallëzimi i Ballkanit

Avokati serb: Vuçiq zgjodhi Vuçeviqin për kryeministër në koordinim me Moskën – synohet përshkallëzimi i Ballkanit

Kosovë
Stojkoviq: Vuçiq nuk do ta arrestojë Radoiçiqin, avokatin e tij e dërgon si vëzhgues të zgjedhjeve në Rusi

Stojkoviq: Vuçiq nuk do ta arrestojë Radoiçiqin, avokatin e tij e dërgon si vëzhgues të zgjedhjeve në Rusi

Serbia
Për paraqitjen e Vuçiqit në KS të OKB, avokati serb: Do të dëgjoni një mori gënjeshtrash

Për paraqitjen e Vuçiqit në KS të OKB, avokati serb: Do të dëgjoni një mori gënjeshtrash

Kosovë
Avokati Stojkoviq ndalohet përsëri nga BIA serbe, ditë më parë bëri homazhe në Prekaz

Avokati Stojkoviq ndalohet përsëri nga BIA serbe, ditë më parë bëri homazhe në Prekaz

Kosovë
Serbia dëbon rusen që ishte kundër luftës, Stradner kërkon reagim ndërkombëtar

Serbia dëbon rusen që ishte kundër luftës, Stradner kërkon reagim ndërkombëtar

Serbia
Alarmon Sanduloviq: Policia e Vuçiqit e ka marrë në pyetje avokatin britanik – reagon Alicia Kearns

Alarmon Sanduloviq: Policia e Vuçiqit e ka marrë në pyetje avokatin britanik – reagon Alicia Kearns

Serbia
Arrestimi dhe torturimi i Nikola Sanduloviqit – avokati tij dorëzon kallëzim penal ndaj BIA-s serbe

Arrestimi dhe torturimi i Nikola Sanduloviqit – avokati tij dorëzon kallëzim penal ndaj BIA-s serbe

Kosovë
​Avokati serb, Stojkoviq tregon arsyet e ndalimit të tij në aeroportin e Beogradit

​Avokati serb, Stojkoviq tregon arsyet e ndalimit të tij në aeroportin e Beogradit

Kosovë
​Musliu: Vuçiq ka frikë nga çdo lëvizje e avokatit Çedomir Stojkoviq

​Musliu: Vuçiq ka frikë nga çdo lëvizje e avokatit Çedomir Stojkoviq

Siguri
Avokati serb bëri homazhe te varrezat e familjes Jashari, Vuçiq: Turpi është mbi të, policia e prokuroria ta kryejnë detyrën

Avokati serb bëri homazhe te varrezat e familjes Jashari, Vuçiq: Turpi është mbi të, policia e prokuroria ta kryejnë detyrën

Serbia
Pas katër orë ndalimi nga BIA serbe, lirohet avokati Stojkoviq

Pas katër orë ndalimi nga BIA serbe, lirohet avokati Stojkoviq

Serbia
Avokati serb vazhdon me akuza në drejtim të Vuçiqit: Ju ishit ministër i Millosheviqit kur u vra shtatë vjeçarja Blerina Jashari

Avokati serb vazhdon me akuza në drejtim të Vuçiqit: Ju ishit ministër i Millosheviqit kur u vra shtatë vjeçarja Blerina Jashari

Serbia
Avokati serb Stojkoviq: Sanduloviq më ka thënë se e kanë rrahur serbë të Kosovës, indikacionet shkojnë te Radoiçiq

Avokati serb Stojkoviq: Sanduloviq më ka thënë se e kanë rrahur serbë të Kosovës, indikacionet shkojnë te Radoiçiq

Kosovë
Avokati serb: Vuçiq është më i keq se Gebelsi

Avokati serb: Vuçiq është më i keq se Gebelsi

Kosovë
Stojkoviq: Nuk kam frikë të kthehem në Serbi, ndjehem krenar për atë që bëra te varri i Blerina Jasharit

Stojkoviq: Nuk kam frikë të kthehem në Serbi, ndjehem krenar për atë që bëra te varri i Blerina Jasharit

Kosovë
Avokati serb që vizitoi varrezat e Jasharëve: Është në interes të Serbisë që të njohë Pavarësinë e Kosovës

Avokati serb që vizitoi varrezat e Jasharëve: Është në interes të Serbisë që të njohë Pavarësinë e Kosovës

Kosovë
Tomë Gashi: Avokati serb nuk është zyrtar i lartë, vizita e tij te Jasharët nuk mund të sjellë dobi për Serbinë në arenën ndërkombëtare

Tomë Gashi: Avokati serb nuk është zyrtar i lartë, vizita e tij te Jasharët nuk mund të sjellë dobi për Serbinë në arenën ndërkombëtare

Kosovë
​Ky është shkrimi që avokati serb, Stojkoviq la në Librin e Kujtimeve në Prekaz

​Ky është shkrimi që avokati serb, Stojkoviq la në Librin e Kujtimeve në Prekaz

Kosovë
“Urrejtja vdes, ti jeton përgjithmonë”, avokati serb, Stojkoviq bën homazhe te varri i Blerina Jasharit

“Urrejtja vdes, ti jeton përgjithmonë”, avokati serb, Stojkoviq bën homazhe te varri i Blerina Jasharit

Kosovë
Mesazhet nga varrezat dhe komplekset memoriale: Politikanët e intelektualët serbë ia thonë Vuçiqit të vërtetën e hidhur për Kosovën

Mesazhet nga varrezat dhe komplekset memoriale: Politikanët e intelektualët serbë ia thonë Vuçiqit të vërtetën e hidhur për Kosovën

Kosovë
Avokati serb: Të enjten do të shkoj në Kosovë dhe do vendos lule te varri i familjes Jashari në Prekaz

Avokati serb: Të enjten do të shkoj në Kosovë dhe do vendos lule te varri i familjes Jashari në Prekaz

Kosovë
“Amerika nuk llogarit më në Vuçiqin”, avokati serb: SHBA i sheh raketat “Javelin” si faktor paqeje në Ballkan

“Amerika nuk llogarit më në Vuçiqin”, avokati serb: SHBA i sheh raketat “Javelin” si faktor paqeje në Ballkan

Siguri