LAJMI I FUNDIT:

Çaji

108 Artikuj

Ato përmbajnë kafeinë: Ushqimet befasuese që mund t’ju mbajnë zgjuar gjatë natës

Ato përmbajnë kafeinë: Ushqimet befasuese që mund t’ju mbajnë zgjuar gjatë natës

Ushqimi dhe Dieta
I përdorni çdo ditë, por mund të mos e dini se janë shpëtimtarë për punët e vështira të shtëpisë

I përdorni çdo ditë, por mund të mos e dini se janë shpëtimtarë për punët e vështira të shtëpisë

Bëje vet
Shkenca: Çajit nuk keni nevojë t’i shtoni sheqer për t’ia përmirësuar shijen

Shkenca: Çajit nuk keni nevojë t’i shtoni sheqer për t’ia përmirësuar shijen

Këshilla mjekësore
Tri këshilla për nënat e reja kur bëhet fjalë për shëndetin e fëmijëve

Tri këshilla për nënat e reja kur bëhet fjalë për shëndetin e fëmijëve

Për nënat
Pastron mirë dritaret, do t’i bëjë të shkëlqejnë: Nuk është as uthull, as sodë buke

Pastron mirë dritaret, do t’i bëjë të shkëlqejnë: Nuk është as uthull, as sodë buke

Bëje vet
Pastroni sipërfaqet e qelqta pa lënë shenja me ndihmën e përbërësit që e keni në kuzhinë

Pastroni sipërfaqet e qelqta pa lënë shenja me ndihmën e përbërësit që e keni në kuzhinë

Bëje vet
Dhjetë ushqime që mund të shkaktojnë ‘mjegull të trurit’

Dhjetë ushqime që mund të shkaktojnë ‘mjegull të trurit’

Të tjera
Ushqimet që mund t’ju ndihmojnë ta lini duhanin

Ushqimet që mund t’ju ndihmojnë ta lini duhanin

Këshilla Lifestyle
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çaj çdo ditë

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çaj çdo ditë

Të njohim produktet
Sekuestrohet sasi e konsiderueshme e çajit për dobësim në Ferizaj

Sekuestrohet sasi e konsiderueshme e çajit për dobësim në Ferizaj

Kosovë
Bartin kalori ‘të fshehura’ – shprehitë e vogla që ju pengojnë të humbni peshë

Bartin kalori ‘të fshehura’ – shprehitë e vogla që ju pengojnë të humbni peshë

Sport / Fitnes
Ja pse nuk duhet t’i hidhni qeskat me çaj të përdorura

Ja pse nuk duhet t’i hidhni qeskat me çaj të përdorura

Të tjera
Djersitja e duarve dhe këmbëve, kurat natyrale për eliminimin e këtij sikleti

Djersitja e duarve dhe këmbëve, kurat natyrale për eliminimin e këtij sikleti

Këshilla Lifestyle
Dobitë shëndetësore të çajit japonez

Dobitë shëndetësore të çajit japonez

Ushqim i shëndetshëm
Çaji i bërë me arra të plota për pastrimin e enëve të gjakut dhe eliminimin e parazitëve

Çaji i bërë me arra të plota për pastrimin e enëve të gjakut dhe eliminimin e parazitëve

Mjekësi alternative
Ndihmojnë në lehtësimin e fryrjeve dhe largimin e toksinave: Tri çaje që veprojnë si diuretikë natyralë

Ndihmojnë në lehtësimin e fryrjeve dhe largimin e toksinave: Tri çaje që veprojnë si diuretikë natyralë

Të njohim produktet
Tejkalimi i ftohjes në kushte shtëpie

Tejkalimi i ftohjes në kushte shtëpie

Këshilla mjekësore
Plakja mund t’ju verbërojë, por konsumuesit e çajit të nxehtë janë më të mbrojtur nga glaukoma

Plakja mund t’ju verbërojë, por konsumuesit e çajit të nxehtë janë më të mbrojtur nga glaukoma

Këshilla mjekësore
Konsumuesit e çajit janë më kreativë dhe kanë imagjinatë më të pasur

Konsumuesit e çajit janë më kreativë dhe kanë imagjinatë më të pasur

Të tjera
Pija juaj e preferuar në shtatzëni mund të ndikojë në gjatësinë trupore të fëmijës në pritje

Pija juaj e preferuar në shtatzëni mund të ndikojë në gjatësinë trupore të fëmijës në pritje

Shtatzëna
Cili çaj do të jetë ideal për ju përcaktohet nga grupi juaj i gjakut

Cili çaj do të jetë ideal për ju përcaktohet nga grupi juaj i gjakut

Të tjera
Çaji indian masala për forcim imuniteti: Këtu është sekreti për të bërë një lloj delikatese aziatike

Çaji indian masala për forcim imuniteti: Këtu është sekreti për të bërë një lloj delikatese aziatike

Të njohim produktet
Çaj shtëpiak për nxjerrjen e lëngjeve të tepërta nga organizmi: Pas vetëm një ditë do të ndiheni më lehtë

Çaj shtëpiak për nxjerrjen e lëngjeve të tepërta nga organizmi: Pas vetëm një ditë do të ndiheni më lehtë

Mjekësi alternative
Pirja e çajit zvogëlon rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve

Pirja e çajit zvogëlon rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve

Shëndetësi Lajme