LAJMI I FUNDIT:

Çaj kamomili

16 Artikuj

Dhjetë mënyra natyrale për ta reduktuar ankthin

Dhjetë mënyra natyrale për ta reduktuar ankthin

Këshilla mjekësore
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çaj çdo ditë

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çaj çdo ditë

Të njohim produktet
Çfarë mund të konsumoni para se të flini? Këto ushqime nuk do t’ju zgjojnë, por do t’ju ndihmojnë të keni gjumë të qetë

Çfarë mund të konsumoni para se të flini? Këto ushqime nuk do t’ju zgjojnë, por do t’ju ndihmojnë të keni gjumë të qetë

Këshilla mjekësore
Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Ushqimi dhe Dieta
Disa këshilla për të pasur gjumë të qetë

Disa këshilla për të pasur gjumë të qetë

Këshilla mjekësore
Pija e artë që ul ‘dukshëm’ kolesterolin dhe sheqerin në gjak

Pija e artë që ul ‘dukshëm’ kolesterolin dhe sheqerin në gjak

Shëndetësi Lajme
Pesë ushqimet e mbrëmjes që ndihmojnë të humbni peshë

Pesë ushqimet e mbrëmjes që ndihmojnë të humbni peshë

Të njohim produktet
Le të pinë një filxhan çaj çdo natë para gjumit: Kamomili është shumë i shëndetshëm për stomakun e një fëmije

Le të pinë një filxhan çaj çdo natë para gjumit: Kamomili është shumë i shëndetshëm për stomakun e një fëmije

Prindër dhe fëmijë
Çajrat që ndihmojnë në zbutjen e inflamacioneve në trup

Çajrat që ndihmojnë në zbutjen e inflamacioneve në trup

Të njohim produktet
Çaji i kamomilit, përmirëson gjumin, zbut ndjenjën e ankthit, ndihmon shëndetin e eshtrave

Çaji i kamomilit, përmirëson gjumin, zbut ndjenjën e ankthit, ndihmon shëndetin e eshtrave

Të njohim produktet
Ushqimet dhe pijet më të mira për të konsumuar para gjumit

Ushqimet dhe pijet më të mira për të konsumuar para gjumit

Shëndetësi Lajme
Mënyrat natyrale ta arritur qetësinë mendore

Mënyrat natyrale ta arritur qetësinë mendore

Këshilla mjekësore
Diabeti i tipit 2: Kjo pije e nxehtë ul sheqerin në gjak

Diabeti i tipit 2: Kjo pije e nxehtë ul sheqerin në gjak

Shëndetësi Lajme
Argjilë dhe kamomil kundër pikave të zeza

Argjilë dhe kamomil kundër pikave të zeza

Estetikë
Çfarë duhet të hani për të bërë gjumë më të mirë?

Çfarë duhet të hani për të bërë gjumë më të mirë?

Nutricion
E paskemi pasur në shtëpi zgjidhjen për dhimbjet menstruale!

E paskemi pasur në shtëpi zgjidhjen për dhimbjet menstruale!

Mjekësi alternative