LAJMI I FUNDIT:

Bundestagu gjerman

58 Artikuj

Merkel për pak sa nuk shpërthen në lot gjatë fjalimit plotë emocione në Bundestag, lut qytetarët të respektojnë masat anti-COVID

Merkel për pak sa nuk shpërthen në lot gjatë fjalimit plotë emocione në Bundestag, lut qytetarët të respektojnë masat anti-COVID

Evropa
​Parlamenti gjerman rrit masat e sigurisë anti COVID-19

​Parlamenti gjerman rrit masat e sigurisë anti COVID-19

Nga Bota
Bundestagu gjerman kundërshton korrigjimin e kufijve, debaton për mandatin e KFOR-it

Bundestagu gjerman kundërshton korrigjimin e kufijve, debaton për mandatin e KFOR-it

Kosovë
Merkel akuzon ashpër Rusinë për sulmet kibernetike

Merkel akuzon ashpër Rusinë për sulmet kibernetike

Nga Bota
Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Maqedonia e Veriut
Bundestagu vendosi për paketë miliardëshe në krizën e coronavirusit

Bundestagu vendosi për paketë miliardëshe në krizën e coronavirusit

Botë
Leikert për propozimin francez: Një përpjekje për të penguar zgjerimin

Leikert për propozimin francez: Një përpjekje për të penguar zgjerimin

Nga Bota
Kurti takohet me disa nga deputetët e Bundestagut gjerman, diskuton për Qeverinë e re

Kurti takohet me disa nga deputetët e Bundestagut gjerman, diskuton për Qeverinë e re

Kosovë
Refuzimi i negociatave, reagon CDU/CSU: Rruga për në BE mbetet e hapur për Shqipërinë

Refuzimi i negociatave, reagon CDU/CSU: Rruga për në BE mbetet e hapur për Shqipërinë

Shqipëri
Ish-presidenti i Bundestagut, Norbert Lammert nderohet  me dekoratën ‘Gjergj Kastriot Skënderbeu’

Ish-presidenti i Bundestagut, Norbert Lammert nderohet me dekoratën ‘Gjergj Kastriot Skënderbeu’

Shqipëri
Përfundimi i zgjedhjeve, pjesëtarë të Bundestagut gjerman takohen me liderët e partive politike

Përfundimi i zgjedhjeve, pjesëtarë të Bundestagut gjerman takohen me liderët e partive politike

Kosovë
Haradinaj pret në takim një delegacion të Bundestagut Gjerman

Haradinaj pret në takim një delegacion të Bundestagut Gjerman

Kosovë
Deputeti socialdemokrat në Bundestag: Kurti t’i shtrijë dorën minoritetit serb

Deputeti socialdemokrat në Bundestag: Kurti t’i shtrijë dorën minoritetit serb

Politikë
Dokumenti i plotë i Bundestagut gjerman për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut

Dokumenti i plotë i Bundestagut gjerman për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut

Politikë
Komisioni për Punë të Jashtme në Bundestag rekomandon hapjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut

Komisioni për Punë të Jashtme në Bundestag rekomandon hapjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut

Politikë
Deputeti i Bundestagut, Peter Beyer: Jo ndryshimit të kufijve të Kosovës

Deputeti i Bundestagut, Peter Beyer: Jo ndryshimit të kufijve të Kosovës

Politikë
Gjermania thotë se Shqipëria nuk ka përmbushur asnjë kusht për hapjen e negociatave

Gjermania thotë se Shqipëria nuk ka përmbushur asnjë kusht për hapjen e negociatave

Shqipëri
Kosova synon që ta orientojë ekonominë e saj kah Gjermania

Kosova synon që ta orientojë ekonominë e saj kah Gjermania

Kosovë
Në Berlin s’ka dilema rreth perspektivës evropiane të Maqedonisë së Veriut

Në Berlin s’ka dilema rreth perspektivës evropiane të Maqedonisë së Veriut

Amir Jakupi
Zhbogar: E kuptoj se ju duhet edhe pranim simbolik i datës, por edhe ajo do të vi

Zhbogar: E kuptoj se ju duhet edhe pranim simbolik i datës, por edhe ajo do të vi

Politikë
Juratoviq: Maqedonia të kyçet në NATO dhe t’i jepet perspektivë evropiane

Juratoviq: Maqedonia të kyçet në NATO dhe t’i jepet perspektivë evropiane

Politikë
Në Bundestagun gjerman përplasje për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

Në Bundestagun gjerman përplasje për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

Politikë
Qeveria gjermane ia vazhdon mandatin trupave të saj në Kosovë

Qeveria gjermane ia vazhdon mandatin trupave të saj në Kosovë

Kosovë
Fatmir Limaj në Berlin, do të ketë takime në Bundestagun gjerman dhe zyrën e Merkelit

Fatmir Limaj në Berlin, do të ketë takime në Bundestagun gjerman dhe zyrën e Merkelit

Kosovë