LAJMI I FUNDIT:

Bërnjak

86 Artikuj

Policia konfiskon mbi 3,600 kg material piroteknikë në një ish-fabrikë në Bërnjak

Policia konfiskon mbi 3,600 kg material piroteknikë në një ish-fabrikë në Bërnjak

Kronika e Zezë
Zyrtarët policorë ia kthejnë qytetarit paratë e humbura

Zyrtarët policorë ia kthejnë qytetarit paratë e humbura

Kosovë
Ekspertët e sigurisë: Të nevojshme pikat e kontrollit policor në kufirin me Serbinë

Ekspertët e sigurisë: Të nevojshme pikat e kontrollit policor në kufirin me Serbinë

Siguri
Dogana gjen mbi 13 mijë euro të padeklaruara në veturën e një personi në Bërnjak

Dogana gjen mbi 13 mijë euro të padeklaruara në veturën e një personi në Bërnjak

Të Tjera
Pas paralajmërimit për kontrabandë të mallrave, krerë të policisë e ministra vizitojnë zonat kufitare në veri

Pas paralajmërimit për kontrabandë të mallrave, krerë të policisë e ministra vizitojnë zonat kufitare në veri

Kosovë
Deputeti i LVV-së poston videon, pretendon se policia serbe po e plaçkit mërgatën në kufirin e Bërnjakut

Deputeti i LVV-së poston videon, pretendon se policia serbe po e plaçkit mërgatën në kufirin e Bërnjakut

Kosovë
Ndalohet një serb në Bërnjak, kishte në veturë uniformë ushtarake e gjëra tjera që nxisin përçarje

Ndalohet një serb në Bërnjak, kishte në veturë uniformë ushtarake e gjëra tjera që nxisin përçarje

Kronika e Zezë
Bërnjak, policia konfiskon 40 iPhone në një veturë me targa të Serbisë

Bërnjak, policia konfiskon 40 iPhone në një veturë me targa të Serbisë

Kosovë
Hapet për qarkullim pika kufitare në Bërnjak

Hapet për qarkullim pika kufitare në Bërnjak

Kosovë
Një javë nga sulmi terrorist në veri – pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

Një javë nga sulmi terrorist në veri – pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

Kosovë
Sulmet terroriste ndaj Policisë së Kosovës, pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura

Sulmet terroriste ndaj Policisë së Kosovës, pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura

Kosovë
Vazhdojnë të jenë të mbyllura dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak

Vazhdojnë të jenë të mbyllura dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak

Kosovë
Sulmet ndaj Policisë së Kosovës, mbyllet pika kufitare Bërnjak

Sulmet ndaj Policisë së Kosovës, mbyllet pika kufitare Bërnjak

Kosovë
Bllokohen rrugët në drejtim të tri pikave kufitare me Serbinë

Bllokohen rrugët në drejtim të tri pikave kufitare me Serbinë

Siguri
Shpronësimi në veri, rrugë e rrëshqitshme për Qeverinë e Kosovës

Shpronësimi në veri, rrugë e rrëshqitshme për Qeverinë e Kosovës

Kosovë
Vendosja e pengesave me drunj e gozhda afër pikës kufitare në Bërnjak – deklarohet Prokuroria

Vendosja e pengesave me drunj e gozhda afër pikës kufitare në Bërnjak – deklarohet Prokuroria

Kosovë
Vendosen pengesa me gozhda dhe drunj në afërsi të pikës kufitare në Bërnjak

Vendosen pengesa me gozhda dhe drunj në afërsi të pikës kufitare në Bërnjak

Kronika e Zezë
Osmani e Sveçla vizitojnë policët në pikën kufitare në Bërnjak pas heqjes së barrikadave

Osmani e Sveçla vizitojnë policët në pikën kufitare në Bërnjak pas heqjes së barrikadave

Kosovë
Pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinë ende të mbyllura

Pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinë ende të mbyllura

Kosovë
Policia e Kosovës: Pika kufitare në Merdar vazhdon të jetë e mbyllur, qytetarët të shfrytëzojnë pikat tjerat kufitare

Policia e Kosovës: Pika kufitare në Merdar vazhdon të jetë e mbyllur, qytetarët të shfrytëzojnë pikat tjerat kufitare

Kosovë
Në kundërshtim të barrikadave në veri të Kosovës, mërgimtari bllokon një pjesë të një rruge në Evropë

Në kundërshtim të barrikadave në veri të Kosovës, mërgimtari bllokon një pjesë të një rruge në Evropë

Kosovë
Rexhaj: Çështje ditësh heqja e barrikadave në veri, i largojmë vet nëse nuk reagon KFOR-i

Rexhaj: Çështje ditësh heqja e barrikadave në veri, i largojmë vet nëse nuk reagon KFOR-i

Siguri
Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim të Mitrovicës

Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim të Mitrovicës

Siguri
Nëntë barrikada bllokojnë qarkullimin në veri të Mitrovicës – dy pikat kufitare ende të mbyllura

Nëntë barrikada bllokojnë qarkullimin në veri të Mitrovicës – dy pikat kufitare ende të mbyllura

Siguri