LAJMI I FUNDIT:

Ballkani

207 Artikuj

Të dielën në Kosovë fillon ushtrimi më i madh ushtarak ndërkombëtar

Të dielën në Kosovë fillon ushtrimi më i madh ushtarak ndërkombëtar

Kosovë
​Ambasadorët amerikanë në Ballkan u mblodhën në Tiranë, këto janë temat e diskutimit

​Ambasadorët amerikanë në Ballkan u mblodhën në Tiranë, këto janë temat e diskutimit

Kosovë
50 mijë punëtorë në vit, çfarë fuqie punëtore dhe kualifikime po kërkon Gjermania nga vendet e Ballkanit?

50 mijë punëtorë në vit, çfarë fuqie punëtore dhe kualifikime po kërkon Gjermania nga vendet e Ballkanit?

Botë
Kryeministri i RMV-së: Kufijtë në Ballkan janë marrëzi e madhe

Kryeministri i RMV-së: Kufijtë në Ballkan janë marrëzi e madhe

Politikë
Opozitari rus: Putini përmes Serbisë planifikon destabilizimin e Ballkanit

Opozitari rus: Putini përmes Serbisë planifikon destabilizimin e Ballkanit

Evropa
Si “dorëzohet” shkenca

Si “dorëzohet” shkenca

Fakte
Proçka “ballkanike” e z. Zeune

Proçka “ballkanike” e z. Zeune

Histori
Parlamenti Evropian kërkon parandalim të ndikimit të Rusisë në Ballkan

Parlamenti Evropian kërkon parandalim të ndikimit të Rusisë në Ballkan

Kosovë
Interpretimi i historisë: Vllad heroi, Vllad mizori

Interpretimi i historisë: Vllad heroi, Vllad mizori

Agron Shala
Janjiq thotë se Vuçiqi po nxit zjarrin për t’i vënë flakën Ballkanit

Janjiq thotë se Vuçiqi po nxit zjarrin për t’i vënë flakën Ballkanit

Kosovë
Berisha, Vuçiqit: Serbia do ta humb çdo luftë që e fillon

Berisha, Vuçiqit: Serbia do ta humb çdo luftë që e fillon

Kosovë
Arnaud Gouillon – ektremisti i djathtë francez pro-rus që po destabilizon Ballkanin, veçanërisht Kosovën

Arnaud Gouillon – ektremisti i djathtë francez pro-rus që po destabilizon Ballkanin, veçanërisht Kosovën

Kosovë
Qytetarët e Maqedonisë janë më të pamotivuarit për të luftuar për atdheun e tyre

Qytetarët e Maqedonisë janë më të pamotivuarit për të luftuar për atdheun e tyre

Maqedonia e Veriut
Deputetja gjermane: Konfliktet në Ballkan duhen zgjidhur me diplomaci

Deputetja gjermane: Konfliktet në Ballkan duhen zgjidhur me diplomaci

Kosovë
Zelensky përmend zhvillimet e fundit në Ballkan – tregon ‘fajtorin’ për situatat e konfliktit dhe kërcënimet që ekzistojnë në botë

Zelensky përmend zhvillimet e fundit në Ballkan – tregon ‘fajtorin’ për situatat e konfliktit dhe kërcënimet që ekzistojnë në botë

Nga Bota
Sveçla: Çdo kërcënim të Serbisë do ta përballojmë me aleatët tanë

Sveçla: Çdo kërcënim të Serbisë do ta përballojmë me aleatët tanë

Siguri
Formacionet zyrtare, Zalgiris – Ballkani: Ilir Daja nuk ndryshon asgjë  

Formacionet zyrtare, Zalgiris – Ballkani: Ilir Daja nuk ndryshon asgjë  

Liga e Kampionëve
Parashikimi pranveror i AccuWeather për Evropën: Mot i ftohtë me stuhi në Ballkan

Parashikimi pranveror i AccuWeather për Evropën: Mot i ftohtë me stuhi në Ballkan

Evropa
Bashkësia gjuhësore ballkanike në dritën e të dhënave të gjuhës shqipe

Bashkësia gjuhësore ballkanike në dritën e të dhënave të gjuhës shqipe

Analiza
Zyrtarja ukrainase jep alarmin, thotë se pushtimi rus mund të ndikojë edhe te Ballkani

Zyrtarja ukrainase jep alarmin, thotë se pushtimi rus mund të ndikojë edhe te Ballkani

Evropa
Investitorët italianë: Klimë pozitive për investime në Shqipëri dhe Ballkan

Investitorët italianë: Klimë pozitive për investime në Shqipëri dhe Ballkan

Shqipëri
YouTuber-i tregon se “si duket një ditë e zakonshme e një nëne në Bosnjë dhe Hercegovinë”

YouTuber-i tregon se “si duket një ditë e zakonshme e një nëne në Bosnjë dhe Hercegovinë”

Fun Lajme
Poza gazmore familjare të Krishtlindjeve gjatë viteve të 90-ta në Ballkan

Poza gazmore familjare të Krishtlindjeve gjatë viteve të 90-ta në Ballkan

Fun Lajme
Ish-ambasadori Vllahiu: Rusia kërkon që të pengojë integrimin e rajonit në BE dhe njohjen ndërkombëtare të Kosovës

Ish-ambasadori Vllahiu: Rusia kërkon që të pengojë integrimin e rajonit në BE dhe njohjen ndërkombëtare të Kosovës

Kosovë