LAJMI I FUNDIT:

Autostrada

112 Artikuj

Shiu dhe përmbytjet godasin Italinë dhe Francën, ndërsa rrëshqitja e dheut shemb urën e autostradës

Shiu dhe përmbytjet godasin Italinë dhe Francën, ndërsa rrëshqitja e dheut shemb urën e autostradës

Lajme
Momenti kur raketa e shkrepur nga Rripi i Gazës bie në një autostradë në Izrael, shpëtojnë të gjithë personat që lëviznin me vetura

Momenti kur raketa e shkrepur nga Rripi i Gazës bie në një autostradë në Izrael, shpëtojnë të gjithë personat që lëviznin me vetura

Nga Bota
Për vetëm tre ditë rindërtojnë autostradën, ndërrojnë binarët dhe hapin tunelin – gjithçka ndodhi në qendër të Amsterdamit

Për vetëm tre ditë rindërtojnë autostradën, ndërrojnë binarët dhe hapin tunelin – gjithçka ndodhi në qendër të Amsterdamit

Interesante
Të Gjelbrit dëshirojnë të vendosin kufirin e shpejtësisë në autostradat gjermane

Të Gjelbrit dëshirojnë të vendosin kufirin e shpejtësisë në autostradat gjermane

Nga Bota
Ekspertët e teknologjisë parashikojnë si do të duket bota pas 50 viteve, autostrada nënujore e rrokaqiej nëntokësor

Ekspertët e teknologjisë parashikojnë si do të duket bota pas 50 viteve, autostrada nënujore e rrokaqiej nëntokësor

Nga Bota
Nitaj: Po autostradës së Dukagjinit, kjo pjesë e Kosovës trajtohet si me qenë Metohi

Nitaj: Po autostradës së Dukagjinit, kjo pjesë e Kosovës trajtohet si me qenë Metohi

Kosovë
Kosovari “garon” me policinë gjermane, ik duke e lënë vajzën 6-vjeçe në makinë

Kosovari “garon” me policinë gjermane, ik duke e lënë vajzën 6-vjeçe në makinë

Kosovë
Protestojnë banorët e Pejës, kundërshtojnë ndërtimin e autostradës Pejë-Zahaq

Protestojnë banorët e Pejës, kundërshtojnë ndërtimin e autostradës Pejë-Zahaq

Komunat
Kamionit të blinduar që transportonte para i hapet dera gjatë rrugëtimit, derdhen paratë nëpër autostradë – kalimtarët i vjedhin 175 mijë dollarë

Kamionit të blinduar që transportonte para i hapet dera gjatë rrugëtimit, derdhen paratë nëpër autostradë – kalimtarët i vjedhin 175 mijë dollarë

Interesante
Arrest për shoferin që bllokoi trafikun, për të bërë xhiro të shpejta në mes të autostradës (Video)

Arrest për shoferin që bllokoi trafikun, për të bërë xhiro të shpejta në mes të autostradës (Video)

Ngjarje
Taksisti voziti nëpër autostradë me kapakun e hapur që ia bllokonte xhamin e përparmë (Video)

Taksisti voziti nëpër autostradë me kapakun e hapur që ia bllokonte xhamin e përparmë (Video)

Dështime
Futet në anën e gabuar të autostradës, shoferi shkakton aksident të shumëfishtë – dëshmitarët publikojnë pamjet (Video)

Futet në anën e gabuar të autostradës, shoferi shkakton aksident të shumëfishtë – dëshmitarët publikojnë pamjet (Video)

Nga Bota
Orteku i zë në befasi shoferët në Kolorado, bora mbulon veturat në autostradë (Video)

Orteku i zë në befasi shoferët në Kolorado, bora mbulon veturat në autostradë (Video)

Nga Bota
Ngrica në një autostradë të Missourit, shkaktoi përplasjen e 47 veturave (Video)

Ngrica në një autostradë të Missourit, shkaktoi përplasjen e 47 veturave (Video)

Nga Bota
Pema e vjetër që u rrëzua në një autostradë angleze, mbyti shoferin dhe lëndoi rëndë katër pasagjerë të një veture (Foto)

Pema e vjetër që u rrëzua në një autostradë angleze, mbyti shoferin dhe lëndoi rëndë katër pasagjerë të një veture (Foto)

Nga Bota
Kuptoi se hyri në drejtimin e gabuar, ktheu autobusin në mesin e autostradës me shumë trafik (Video)

Kuptoi se hyri në drejtimin e gabuar, ktheu autobusin në mesin e autostradës me shumë trafik (Video)

Dështime
Haradinaj: I tronditur nga aksidenti me fatalitet në autostradën Shkup-Tetovë

Haradinaj: I tronditur nga aksidenti me fatalitet në autostradën Shkup-Tetovë

Kosovë
Rruante këmbët në mesin e autostradës, derisa ishte në pjesën e pasme të motoçikletës (Video)

Rruante këmbët në mesin e autostradës, derisa ishte në pjesën e pasme të motoçikletës (Video)

Dështime
Pas grindjes kërcen mbi kapakun e motorit, shoferi i jep gaz dhe vozit me 120 km/h – kalimtar i rastit i drejton revolen duke e detyruar të ndalet (Video)

Pas grindjes kërcen mbi kapakun e motorit, shoferi i jep gaz dhe vozit me 120 km/h – kalimtar i rastit i drejton revolen duke e detyruar të ndalet (Video)

Nga Bota
Nuk ka më vozitje të shpejtë nëpër autostradat e Gjermanisë, propozohet kufizimi i shpejtësisë maksimale në 130 kilometra në orë

Nuk ka më vozitje të shpejtë nëpër autostradat e Gjermanisë, propozohet kufizimi i shpejtësisë maksimale në 130 kilometra në orë

Nga Bota
Edhe një tjetër autostradë e re në Kosovë

Edhe një tjetër autostradë e re në Kosovë

Të Tjera
Po ecte me shpejtësi 250 km/h në autostradë, shoferi madje kishte patentë shoferin me afat të skaduar (Foto)

Po ecte me shpejtësi 250 km/h në autostradë, shoferi madje kishte patentë shoferin me afat të skaduar (Foto)

Auto Fun
Ndaluan veturat në mes të autostradës, grabitën birrat që ranë prej një kamioni (Video)

Ndaluan veturat në mes të autostradës, grabitën birrat që ranë prej një kamioni (Video)

Dështime
Policia britanike ndaloi të dehurin që drejtonte veturën nëpër autostradë në drejtim të kundërt (Video)

Policia britanike ndaloi të dehurin që drejtonte veturën nëpër autostradë në drejtim të kundërt (Video)

Interesante