LAJMI I FUNDIT:

Për vetëm tre ditë rindërtojnë autostradën, ndërrojnë binarët dhe hapin tunelin – gjithçka ndodhi në qendër të Amsterdamit

Për vetëm tre ditë rindërtojnë autostradën, ndërrojnë binarët dhe hapin tunelin – gjithçka ndodhi në qendër të Amsterdamit

Punëtorët e ndërtimit në Amsterdam kanë arritur t’i ndërrojnë binarët e hekurudhës, dhe të ndërtojnë një tunel prej betoni për trenin për – dhe atë për vetëm tre ditë.

Reklama

Videoja e publikuar më poshtë shfaq një ekip të punëtorëve të palodhshëm që punojnë 24 orë për të rindërtuar rrugën e re të autostradës, ndërrojnë binarët dhe të hapin një tunel të betonit në një afat rekord, transmeton Telegrafi.

Vlen të theksohet se bëhet fjalë për tunelin me 3 mijë tonelata beton, që përfundoi para kohës së paraparë nga kontraktuesit dhe punëdhënësi.

Ndërtimi është pjesë e projektit prej 1.6 miliardë euro për zgjerimin e hekurudhës së Amsterdamit dhe zonës së saj përreth.

Por për të pasur hapësirë të mjaftueshme për manovrim, ata është dashur të largojnë fillimisht binarët dhe të fillojnë me ndërtimin e rrugës dhe të tunelit.

Videoja tregon më së miri se për çfarë bëhet fjalë, megjithatë një gjë është e sigurtë që ajo deri më tani ka marrë miliona shikime dhe pëlqime për shkak të saktësisë, pastërtisë dhe punës cilësore të kryer nga punëtorët. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Askush nuk e pret posterin si ky qen

Askush nuk e pret posterin si ky qen

Fun
Kalo në kategori