LAJMI I FUNDIT:

Amsterdam

63 Artikuj

Ihattaren i Juventusit arrestohet sërish, kësaj radhe me dyshimin për sulm ndaj ish-të dashurës

Ihattaren i Juventusit arrestohet sërish, kësaj radhe me dyshimin për sulm ndaj ish-të dashurës

Ndërkombëtare
Amsterdami ndalon pirjen e marihuanës në qendër të qytetit – dënime rigoroze kush thyen rregullat

Amsterdami ndalon pirjen e marihuanës në qendër të qytetit – dënime rigoroze kush thyen rregullat

Evropa
Mbajti peng një person për pesë orë në dyqanin e Apple në Amsterdam, tentoi të arratiset – policia holandeze e godet me veturë

Mbajti peng një person për pesë orë në dyqanin e Apple në Amsterdam, tentoi të arratiset – policia holandeze e godet me veturë

Evropa
Policia arreston të armatosurin që mbajti peng së paku një person në dyqanin e Apple në Amsterdam

Policia arreston të armatosurin që mbajti peng së paku një person në dyqanin e Apple në Amsterdam

Evropa
Pengmarrje në një dyqan të Apple në Amsterdam, sulmuesi shihet me revole në dorë

Pengmarrje në një dyqan të Apple në Amsterdam, sulmuesi shihet me revole në dorë

Evropa
Protestuan rrugëve të Amsterdamit kundër masave anti-COVID, policia holandeze përdorë qentë dhe shufrat e gomës për të shpërndarë turmën

Protestuan rrugëve të Amsterdamit kundër masave anti-COVID, policia holandeze përdorë qentë dhe shufrat e gomës për të shpërndarë turmën

Evropa
Anijet robotike autonome lundrojnë kanaleve të Amsterdamit

Anijet robotike autonome lundrojnë kanaleve të Amsterdamit

Auto Lajme
“Gardianët e qiellit”, aeroporti i Amsterdamit angazhon një “patrullë” të derrave që t’ju ndihmon në një detyrë të rëndësishme

“Gardianët e qiellit”, aeroporti i Amsterdamit angazhon një “patrullë” të derrave që t’ju ndihmon në një detyrë të rëndësishme

Fun Lajme
Time Out përpilon listën me qytetet më të mira në botë për vitin 2021: Zbuloni 10 vendet e para

Time Out përpilon listën me qytetet më të mira në botë për vitin 2021: Zbuloni 10 vendet e para

Çfarë të vizitosh
Qytetet më të sigurta në botë: Në 10 vendet e para, vetëm tre janë nga Evropa

Qytetet më të sigurta në botë: Në 10 vendet e para, vetëm tre janë nga Evropa

Evropa
Punonjëset e seksit më të vjetra në Amsterdam, që kanë ‘shërbyer’ mbi 300,000 burra

Punonjëset e seksit më të vjetra në Amsterdam, që kanë ‘shërbyer’ mbi 300,000 burra

Interesante
Plazhi i ri rozë në Amsterdam është thjesht përrallor

Plazhi i ri rozë në Amsterdam është thjesht përrallor

Çfarë të vizitosh
Johan Cruijff ArenA – Amsterdam

Johan Cruijff ArenA – Amsterdam

Ndërkombëtare
Po bënte patinazh mbi kanalet dhe lumenjtë e ngrirë të Amsterdamit, e pëson keq – përfundon në ujërat e ngrira

Po bënte patinazh mbi kanalet dhe lumenjtë e ngrirë të Amsterdamit, e pëson keq – përfundon në ujërat e ngrira

Dështime
Oficerët u tronditën nga pamja e ‘një të vdekuri në dëborë’, kur iu afruan ata kishin panë diçka tjetër

Oficerët u tronditën nga pamja e ‘një të vdekuri në dëborë’, kur iu afruan ata kishin panë diçka tjetër

Fun Lajme
Kryeministri holandez dënon trazirat e protestuesve anti-COVID-19 në vend, raportohet për qindra të arrestuar

Kryeministri holandez dënon trazirat e protestuesve anti-COVID-19 në vend, raportohet për qindra të arrestuar

Evropa
Bosi i narko-mafisë aziatike arrestohet në Holandë, Tse Chi Lop në krye të bandës që fiton 70 miliardë në vit – e quajnë El Chapo kinez

Bosi i narko-mafisë aziatike arrestohet në Holandë, Tse Chi Lop në krye të bandës që fiton 70 miliardë në vit – e quajnë El Chapo kinez

Evropa
Amsterdami nuk do të jetë më i njëjtë, turistët nuk do të mund të konsumojnë marihuanë nëpër kafiteri

Amsterdami nuk do të jetë më i njëjtë, turistët nuk do të mund të konsumojnë marihuanë nëpër kafiteri

Kuriozitete
Amsterdami përdor fuqinë e luleve për rrugë më të sigurta

Amsterdami përdor fuqinë e luleve për rrugë më të sigurta

Trend
Restoranti në Amsterdam po i ofron klientëve hapësira të veçanta për të darkuar, ndërsa mbrohen nga coronavirusi

Restoranti në Amsterdam po i ofron klientëve hapësira të veçanta për të darkuar, ndërsa mbrohen nga coronavirusi

Interesante
Dy bomba shpërthejnë në zyrat postare të Amsterdamit

Dy bomba shpërthejnë në zyrat postare të Amsterdamit

Nga Bota
Situatë kaotike në aeroportin e Amsterdamit, një person i armatosur tenton ta rrëmben aeroplanin me pasagjerë

Situatë kaotike në aeroportin e Amsterdamit, një person i armatosur tenton ta rrëmben aeroplanin me pasagjerë

Nga Bota
Për vetëm tre ditë rindërtojnë autostradën, ndërrojnë binarët dhe hapin tunelin – gjithçka ndodhi në qendër të Amsterdamit

Për vetëm tre ditë rindërtojnë autostradën, ndërrojnë binarët dhe hapin tunelin – gjithçka ndodhi në qendër të Amsterdamit

Interesante
Gjobë, burg dhe shumë telashe – aty ku ndalohen fotografitë

Gjobë, burg dhe shumë telashe – aty ku ndalohen fotografitë

Interesante