LAJMI I FUNDIT:

Policia arreston të armatosurin që mbajti peng së paku një person në dyqanin e Apple në Amsterdam

Policia arreston të armatosurin që mbajti peng së paku një person në dyqanin e Apple në Amsterdam

Policia holandeze thotë se ka zënë një pengmarrës duke e rrëzuar atë me një automjet policie, teksa po dilte me vrap nga një dyqan i Apple në Amsterdam.

Reklama

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, burri, i cili kishte një armë, u kontrollua për eksploziv nga një robot teksa ishte i shtrirë i lënduar në tokë.

Ajo që filloi si një plaçkitje e armatosur u shndërrua në një situatë me pengje. Të paktën një person u mbajt për orë të tëra.

Personi që u mbajt peng u lirua dhe sulmuesi u arrestua dhe u trajtua nga mjekët, deklaroi policia.

Oficerët u thirrën për herë të parë në dyqanin Apple në zonën Leidseplein të Amsterdamit të martën rreth orës 17:40 me kohë lokale.

Imazhet e qarkulluara në mediet holandeze dukeshin se tregonin një burrë që mbante një armë zjarri në njërën dorë, derisa mbante një person në krahun tjetër. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Droni vëzhgues filmon momentin kur artileria ukrainase shkatërron makinerinë luftarake të rusëve në Bakhmut

Droni vëzhgues filmon momentin kur artileria ukrainase shkatërron makinerinë luftarake të rusëve në Bakhmut

Evropa
Protestat në Beograd, analistja amerikane: Egoja e Vuçiqit s'po mund ta pranojë që miliona serbë nuk mund ta durojnë atë

Protestat në Beograd, analistja amerikane: Egoja e Vuçiqit s'po mund ta pranojë që miliona serbë nuk mund ta durojnë atë

Serbia
Kreu i Wagner-it: Ushtria ruse u përpoq të hidhte në erë luftëtarët e mi

Kreu i Wagner-it: Ushtria ruse u përpoq të hidhte në erë luftëtarët e mi

Evropa
Zelensky: Jemi gati për kundërofensivë

Zelensky: Jemi gati për kundërofensivë

Evropa
Çfarë dimë për sulmet brenda territorit të Rusisë?

Çfarë dimë për sulmet brenda territorit të Rusisë?

Evropa
Shoferi i kamionit humb kontrollin, futet në kahjen e kundërt – godet dhjetëra vetura në Shën Petersburg

Shoferi i kamionit humb kontrollin, futet në kahjen e kundërt – godet dhjetëra vetura në Shën Petersburg

Evropa
Kalo në kategori