LAJMI I FUNDIT:

Pengmarrje në një dyqan të Apple në Amsterdam, sulmuesi shihet me revole në dorë

Pengmarrje në një dyqan të Apple në Amsterdam, sulmuesi shihet me revole në dorë

Policia dhe ekipet e tjera emergjente në Amsterdam kanë dalë në terren, për shkak të një pengmarrje që po ndodh në një dyqan të Apple, raportojnë mediat lokale.

Reklama

Deri më tani nuk ka informacione nëse ka të lënduar në këtë incident q        ë po ndodh në qytetin holandez, transmeton Telegrafi.

Gjithçka filloi rreth orës 17:40, kur u telefonua policia për një tentim plaçkitjes në dyqanin e Apple në Leidseplein.

Pamjet e publikuara në rrjetet sociale shfaqin një burrë të armatosur duke mbajtur peng një person, përkatësisht punonjësin e dyqanit të Apple – duke treguar brendësia e lokalit revolen që e mbante.

Ekipet emergjente kanë urdhëruar kalimtarët e rastit që të largohen për arsye sigurie, dhe për pak minuta e tërë zona është rrethuar nga forca të shumta të policisë.

Mediat lokale raportojnë duke u thirrur në deklarata e dëshmitarëve okularë, se para se të shfaqej policia holandeze në vendin e ngjarjes, janë dëgjuar të shtëna armësh. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Evropa
Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Evropa
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Evropa
Sulm në Virginia, 19-vjeçari me katër armë qëlloi mbi turmën gjatë ceremonisë së mbrëmjes së maturës – vriten dy persona dhe plagosen pesë tjerë

Sulm në Virginia, 19-vjeçari me katër armë qëlloi mbi turmën gjatë ceremonisë së mbrëmjes së maturës – vriten dy persona dhe plagosen pesë tjerë

Amerika
Kalo në kategori