LAJMI I FUNDIT:

Ihattaren i Juventusit arrestohet sërish, kësaj radhe me dyshimin për sulm ndaj ish-të dashurës

Ihattaren i Juventusit arrestohet sërish, kësaj radhe me dyshimin për sulm ndaj ish-të dashurës
(Foto: Twitter/Juventus FC/Getty)

Sulmuesi i Juventusit, Mohamed Ihattaren, raportohet të jetë arrestuar në Holandë me dyshimin për sulm ndaj ish-të dashurës së tij.

Reklama

De Telegraaf bën të ditur se 21-vjeçari, i cili është kthyer në Amsterdam për ditëlindjen e tij, është arrestuar nga policia të dielën, pasi dyshohet se kishte sulmuar ish të dashurën.

Policia e ka bastisur shtëpinë e lojtarit sot (e hënë) duke kontrolluar gjërat e tij dhe duke i lënë një shënim që t’i merrte çelësat e shtëpisë në një stacion policie në Utrecht.

Një zëdhënës i policisë, në deklaratën e tij nuk është treguar i qartë duke theksuar se “një 21 vjeçar është marrë në pyetje dhe është në paraburgim” për një incident të paspecifikuar në familje.

(Foto: Twitter/JuventusFC)

Ky është arrestimi i dytë i Ihattaren brenda pak muajsh. Në nëntor, ai u arrestua me dyshimin se ishte i përfshirë në një kërcënim ndaj një personi tjetër.

Lojtari i kërcënuar e i shantazhuar po rikthehet te Juventusi
Lexo po ashtu Lojtari i kërcënuar e i shantazhuar po rikthehet te Juventusi

Çështjet jashtë fushës e kanë prishur karrierën e 21-vjeçarit, pasi ai dikur konsiderohej si një nga lojtarët më premtues të brezit të tij, kur ai depërtoi në skuadrën e parë të PSV Eindhoven në vitin 2019.

(Foto: Getty)

Juventusi e transferoi në gusht të vitit 2021 për një shumë prej dy milionë eurosh dhe menjëherë e huazoi te Sampdoria, ku gjërat filluan të shkonin keq.

Kërcënime dhe shantazhe, zbulohet makthi që po kalon anëtari i Juventusit - i huazuar te Ajaxi
Lexo po ashtu Kërcënime dhe shantazhe, zbulohet makthi që po kalon anëtari i Juventusit - i huazuar te Ajaxi

Pas periudhës së pasuksesshme te klubi italian, ai u huazua te Ajaxi, nga ku u largua një vit, teksa kishte regjistruar vetëm një paraqitje për klubin nga Amsterdami. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

La Liga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Kalo në kategori