LAJMI I FUNDIT:

“Gardianët e qiellit”, aeroporti i Amsterdamit angazhon një “patrullë” të derrave që t’ju ndihmon në një detyrë të rëndësishme

“Gardianët e qiellit”, aeroporti i Amsterdamit angazhon një “patrullë” të derrave që t’ju ndihmon në një detyrë të rëndësishme

Një prej aeroporteve më të frekuentuara në Evropë, ka angazhuar një “patrullë” të derrave për t’i mbajtur zogjtë dhe patat jashtë tokës mes pistave.

Reklama

Siç raporton BBC, një ekip prej 20 derrave janë angazhuar në aeroportin e Amsterdamit – Schipol, që të kontribuojnë në zvogëlimin e sulmeve nga zogjtë, transmeton Telegrafi.

Qëllimi është që të parandalohet përplasja e zogjve në aeroplanë, në veçanti nëpër motorët e tyre.

Korrespondentja e BBC-së për Holandë, Ana Holigan, kishte shkuar në vendin e ngjarjes për të dokumentuar këtë “aksion” të derrave. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
'A është normale kjo?': Nëna e re amerikane mbetet e shtangur kur vajza e saj ngre kokën, ‘bën zhurmë’ dhe fillon të zvarritet

'A është normale kjo?': Nëna e re amerikane mbetet e shtangur kur vajza e saj ngre kokën, ‘bën zhurmë’ dhe fillon të zvarritet

Interesante
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Babai dhe fëmija po shijonin argëtimin mes veti – por, shikoni reagimin e vogëlushit kur u shfaq nëna

Babai dhe fëmija po shijonin argëtimin mes veti – por, shikoni reagimin e vogëlushit kur u shfaq nëna

Fun
Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se

Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se "ka më zi"

Fun
Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Interesante
Kalo në kategori