LAJMI I FUNDIT:

Mbajti peng një person për pesë orë në dyqanin e Apple në Amsterdam, tentoi të arratiset – policia holandeze e godet me veturë

Mbajti peng një person për pesë orë në dyqanin e Apple në Amsterdam, tentoi të arratiset – policia holandeze e godet me veturë

Policia holandeze është detyruar ta godet me veturë pengmarrësin në dyqanin e Apple në Amsterdam, brenda të cilit mbajti peng një person për plotë pesë orë – duke ia mbajtur vazhdimisht revolen në kokë.

Reklama

Pamjet amatore shfaqin masën duke vrapuar në të gjitha anët që t’i shpëtojnë më të keqes, dhe ndërhyrjen e policisë që e panë si opsionin e fundit për ta neutralizuar – pra ta godasin me veturë në sheshin e kryeqytetit holandez ku më pas e prangosën, transmeton Telegrafi.

“Kemi arritur ta ndalim pengmarrësin – duke e goditur me veturë – madje i kemi publikuar edhe pamjet e këtij momenti. Pasi mësuam se në trup nuk kishte lëndë shpërthyese, vendosëm të ndërhyjmë,”, thuhet në kumtesën e policisë holandeze.

E gjatë kohës sa kishte mbajtur peng një person brenda dyqanit të Apple, ai vazhdimisht ia tregonte policisë revolen që e mbante në dorë – duke ua bërë me dije se çdo veprim i tyre mund t’ia rrezikojë jetën pengut.

Megjithatë pas pesë orëve, ata arritën ta neutralizojnë në momentin kur tentoi të arratiset duke kërcënuar me revole kalimtarët e rastit. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamjet tregojnë se si shkatërrohet një tank rus i tipit T-80

Pamjet tregojnë se si shkatërrohet një tank rus i tipit T-80

Evropa
SHBA: Republikanët, në mbështetje të ish-presidentit Trump pas publikimit të aktpadisë

SHBA: Republikanët, në mbështetje të ish-presidentit Trump pas publikimit të aktpadisë

Amerika
Zelensky: Tregoni Putinit që gjeneralët e mi janë në disponim të mirë

Zelensky: Tregoni Putinit që gjeneralët e mi janë në disponim të mirë

Evropa
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Kalo në kategori