LAJMI I FUNDIT:

Protestuan rrugëve të Amsterdamit kundër masave anti-COVID, policia holandeze përdorë qentë dhe shufrat e gomës për të shpërndarë turmën

Protestuan rrugëve të Amsterdamit kundër masave anti-COVID, policia holandeze përdorë qentë dhe shufrat e gomës për të shpërndarë turmën

Në protestat kundër masave anti-COVID të vëna nga qeveria holandeze, mijëra qytetarë u mblodhën rrugëve të Amsterdamit, ku situata eskaloi dhe pati përleshjeve mes policisë dhe protestuesve.

Reklama

Në një video policia përdor shufra gome për të shpërndarë turmën, e një tjetër tregon qenin e policisë duke kafshuar demonstruesit, transmeton Telegrafi.

Në video shihet qeni duke e kafshuar në dorë një protestues, e më pas i vërsulet një tjetër të shtrirë në tokë të cilin policia e godiste me shufra.

Kjo situatë kaotike u zhvillua në Amsterdam, pasi që autoritetet lokale ndaluan mbajtjen e protestës kështu policia njoftoi se persona të caktuar ishin të prirë “për dhunë”.

Madje ishte lëshuar një urdhër që turma e mbledhur të shpërndahet, e policia përdori mjete të ndryshme për t’i detyruar të largohen.

Para se të arrinte policia në vendin e ngjarjes ata brohorisnin: “nuk bëhet fjalë për virus, por për kontroll”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
U përfol Edi Rama e ish-presidentja kroate, Biden thotë se NATO-n mund ta udhëheq një britanik

U përfol Edi Rama e ish-presidentja kroate, Biden thotë se NATO-n mund ta udhëheq një britanik

Amerika
Forcat ruse dështojnë ta pushtojnë qytetin e Donetskut

Forcat ruse dështojnë ta pushtojnë qytetin e Donetskut

Evropa
Rusët bombarduan vendin ku qëndroi lideri ukrainas në Kherson - A u përpoq Kremlini ta vriste Zelenskyn?

Rusët bombarduan vendin ku qëndroi lideri ukrainas në Kherson - A u përpoq Kremlini ta vriste Zelenskyn?

Evropa
Industria e basteve po lulëzon në Evropë: Si t'i mbroni njerëzit nga varësia prej lojërave të fatit?

Industria e basteve po lulëzon në Evropë: Si t'i mbroni njerëzit nga varësia prej lojërave të fatit?

Evropa
Çfarë dimë deri më tani për sulmin me thikë në Francë?

Çfarë dimë deri më tani për sulmin me thikë në Francë?

Evropa
Sunak pas takimit me Bidenin: Putini duhet ta dijë se nuk do të heqim dorë prej Ukrainës

Sunak pas takimit me Bidenin: Putini duhet ta dijë se nuk do të heqim dorë prej Ukrainës

Evropa
Kalo në kategori