LAJMI I FUNDIT:

Autostrada

107 Artikuj

Një kauboj ndjek lopën e arratisur përgjatë një autostrade të Michiganit

Një kauboj ndjek lopën e arratisur përgjatë një autostrade të Michiganit

Fun Lajme
Policia australiane blenë vetura elektrike BMW iX

Policia australiane blenë vetura elektrike BMW iX

Auto Lajme
Një burrë i panjohur arriti të kapte karrocën ‘e arratisur’ pak para se bashkë me foshnjën në të, të futej në një autostradë në Kaliforni

Një burrë i panjohur arriti të kapte karrocën ‘e arratisur’ pak para se bashkë me foshnjën në të, të futej në një autostradë në Kaliforni

Nga Bota
Amerikani hedh 200 mijë dollarë në autostradën e Oregonit

Amerikani hedh 200 mijë dollarë në autostradën e Oregonit

Interesante
Autostrada Shkup – Kumanovë në gjendje të mjerueshme

Autostrada Shkup – Kumanovë në gjendje të mjerueshme

Maqedonia e Veriut
Ministri gjerman i Transportit thotë se automjetet elektrike e bëjnë “të panevojshëm” kufizimin e shpejtësisë në autostrada

Ministri gjerman i Transportit thotë se automjetet elektrike e bëjnë “të panevojshëm” kufizimin e shpejtësisë në autostrada

Auto Lajme
“Oh Zot, është si një raketë!”: Me Lamborghinin e marrë me qira, britaniku filmon veten duke vozitur me shpejtësi të lartë në një autostradë në Gjermani

“Oh Zot, është si një raketë!”: Me Lamborghinin e marrë me qira, britaniku filmon veten duke vozitur me shpejtësi të lartë në një autostradë në Gjermani

Auto Lajme
Momenti i frikshëm kur një gjarpër zvarritet mbi pjesën e përparme të një veture në autostradë

Momenti i frikshëm kur një gjarpër zvarritet mbi pjesën e përparme të një veture në autostradë

Fun Lajme
Makina me targa të Maqedonisë përplas për vdekje këmbësorin në autostrdën Tiranë-Elbasan

Makina me targa të Maqedonisë përplas për vdekje këmbësorin në autostrdën Tiranë-Elbasan

Maqedonia e Veriut
Rrëshqitja e dheut ka përfshirë një autostradë në Brazil – raportohet për dy të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Rrëshqitja e dheut ka përfshirë një autostradë në Brazil – raportohet për dy të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Amerika Latine
Në një autostradë kiliane bien “para sikur shiu”

Në një autostradë kiliane bien “para sikur shiu”

Fun Lajme
Aeroplani ‘shpërtheu në flakë’ pasi goditi një kamionçinë derisa u detyrua të aterronte në një autostradë të ngarkuar të Kalifornisë

Aeroplani ‘shpërtheu në flakë’ pasi goditi një kamionçinë derisa u detyrua të aterronte në një autostradë të ngarkuar të Kalifornisë

Amerika
Avokati i Pal Lekajt në rastin e “53 milionë eurove”: Aktakuza ndaj tij është tendencioze dhe e porositur

Avokati i Pal Lekajt në rastin e “53 milionë eurove”: Aktakuza ndaj tij është tendencioze dhe e porositur

Drejtësi
Ministri gjerman kundër kufizimeve të shpejtësisë në autostrada

Ministri gjerman kundër kufizimeve të shpejtësisë në autostrada

Auto Lajme
Një urë në një autostradë gjermane shkatërrohet duke përdorur 120 kg eksploziv

Një urë në një autostradë gjermane shkatërrohet duke përdorur 120 kg eksploziv

Nga Bota
Milioneri kritikohet ashpër, filmoi veten duke vozitur me 417 km/h në Gjermani – bëhet fjalë për Bugatti që kushton tre milionë euro

Milioneri kritikohet ashpër, filmoi veten duke vozitur me 417 km/h në Gjermani – bëhet fjalë për Bugatti që kushton tre milionë euro

Auto Lajme
Probleme me motorin, piloti bën ulje emergjente në një autostradë në Gjermani – aeroplani përplaset për një kamion

Probleme me motorin, piloti bën ulje emergjente në një autostradë në Gjermani – aeroplani përplaset për një kamion

Nga Bota
Pa se gruaja brenda veturës në lëvizje kishte humbur vetëdijen, holandezi “sakrifikon” mjetin e tij për ta shpëtuar

Pa se gruaja brenda veturës në lëvizje kishte humbur vetëdijen, holandezi “sakrifikon” mjetin e tij për ta shpëtuar

Evropa
Pas një defekti teknik, piloti kanadez detyrohet të bëjë ulje emergjente – kamerat e sigurisë kapin momentin

Pas një defekti teknik, piloti kanadez detyrohet të bëjë ulje emergjente – kamerat e sigurisë kapin momentin

Interesante
Aliu: Vazhdon projekti i autostradës Prishtinë-Pejë, ndalet vetëm keqpërdorimi i parasë publike në shpronësime

Aliu: Vazhdon projekti i autostradës Prishtinë-Pejë, ndalet vetëm keqpërdorimi i parasë publike në shpronësime

Të Tjera
U ndal për një pauzë dhe për të ndezur një cigare, shqiptarin e harron gruaja në autostradë – e vazhdon rrugëtimin pa të

U ndal për një pauzë dhe për të ndezur një cigare, shqiptarin e harron gruaja në autostradë – e vazhdon rrugëtimin pa të

Auto Fun
“Trotuaret” e kafshëve, falë kësaj praktike në autostradat e Kanadasë ka shumë më pak aksidente

“Trotuaret” e kafshëve, falë kësaj praktike në autostradat e Kanadasë ka shumë më pak aksidente

Amerika
Autostrada e misterit në Meksikë, rruga ku njerëzit kalojnë dhe zhduken!

Autostrada e misterit në Meksikë, rruga ku njerëzit kalojnë dhe zhduken!

Kuriozitete
Nisin punimet në autostradën Tiranë – Durrës

Nisin punimet në autostradën Tiranë – Durrës

Shqipëri