LAJMI I FUNDIT:

Një kauboj ndjek lopën e arratisur përgjatë një autostrade të Michiganit

Një kauboj ndjek lopën e arratisur përgjatë një autostrade të Michiganit

Policia e Shtetit të Miçiganit ka publikuar një video që tregon një grup njerëzish duke ndjekur një lopë të arratisur përgjatë një autostrade.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kafsha e arratisur u filmua duke vrapuar krahas trafikut të dielën, 21 maj, në veriperëndim të Detroitit.

Pamjet treguan lopën duke hyrë në rrugë ndërsa një burrë me kalë ishte në ndjekje ndërkohë që një kauboj mund të shihej duke tundur një litar ndërsa ndiqte kafshën.

Watch the latest video at foxnews.com

Pamjet përfundojnë pasi lopa duket se kapërcen një parmak për të dalë në trafikun që vinte në anën e kundërt.

“Përfundimisht pas shumë mashtrimesh [sic], krijesa u kap dhe u nxor nga autostrada”, tha policia. “Ushtarët rihapën autostradën dhe gjërat shpejt u kthyen në normalitet. Gjedhi nuk u ndalua dhe është kthyer në kullotë me një rrëfim për t’i treguar gjithë bagëtive të tjera”.

Me publikimin e pamjeve, policia bëri edhe shakanë tjetër: “Dhe ne e dimë që nëse nuk ka foto apo video, kjo nuk ka ndodhur”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Indiani e pi një Capri Sun në vetëm 8.02 sekonda – e rikthen rekordin botëror

Indiani e pi një Capri Sun në vetëm 8.02 sekonda – e rikthen rekordin botëror

Interesante
Biden ia ngatërron emrin reperit të famshëm amerikan, i referohet si “djalosh”

Biden ia ngatërron emrin reperit të famshëm amerikan, i referohet si “djalosh”

Fun
Ata e nxorën tortën nga ngrirja pas tre ditësh dhe e testuan sa e fortë ishte - pamjet i publikuar në rrjetet sociale

Ata e nxorën tortën nga ngrirja pas tre ditësh dhe e testuan sa e fortë ishte - pamjet i publikuar në rrjetet sociale

Fun
Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Fun
Vajguri në Fushë Krujë që pretendohet se shëron kancerin! (Video)

Vajguri në Fushë Krujë që pretendohet se shëron kancerin! (Video)

Fun
Kalo në kategori