LAJMI I FUNDIT:

Arton Demahasaj

26 Artikuj

Zgjedhje të parakohshme në vitin 2024? Analistët komentojnë koalicionet e mundshme mes subjekteve politike

Zgjedhje të parakohshme në vitin 2024? Analistët komentojnë koalicionet e mundshme mes subjekteve politike

Mirjeta Hajzeraj
Kërkesa për largimin e menjëhershëm të masave ndaj Kosovës, analistët komentojnë rezolutën e miratuar nga Parlamenti Evropian

Kërkesa për largimin e menjëhershëm të masave ndaj Kosovës, analistët komentojnë rezolutën e miratuar nga Parlamenti Evropian

Mirjeta Hajzeraj
Shkarkimi i katër kryetarëve në veri, cilat janë procedurat që i paraprijnë zgjedhjeve?

Shkarkimi i katër kryetarëve në veri, cilat janë procedurat që i paraprijnë zgjedhjeve?

Kosovë
Opozita me shqetësime e mospajtime për draft-statutin e Asociacionit

Opozita me shqetësime e mospajtime për draft-statutin e Asociacionit

Kosovë
Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Elfije Boletini
Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Elfije Boletini
Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Kosovë
“Rishikimi i vizave do ta vriste dialogun”, Osmani kritikohet për gjuhë jo diplomatike

“Rishikimi i vizave do ta vriste dialogun”, Osmani kritikohet për gjuhë jo diplomatike

Kosovë
Takimi Kurti – Vuçiq, analistët vlerësojnë se nuk ka alternativë tjetër për tejkalimin e situatës

Takimi Kurti – Vuçiq, analistët vlerësojnë se nuk ka alternativë tjetër për tejkalimin e situatës

Mirjeta Hajzeraj
Situata në veri, mbetet në hije zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi

Situata në veri, mbetet në hije zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi

Kosovë
Pas zgjedhjeve të 23 prillit, a do të konstituohen katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës?

Pas zgjedhjeve të 23 prillit, a do të konstituohen katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës?

Elfije Boletini
A pritet të konstituohen katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës? – Analistët shprehen skeptik, thonë se mund të ketë zgjedhje të reja

A pritet të konstituohen katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës? – Analistët shprehen skeptik, thonë se mund të ketë zgjedhje të reja

Elfije Boletini
Deklaratat e Kurtit për luftë, Demhasaj: Tendencë për të tërhequr vëmendjen nga problemet e mëdha ekonomike

Deklaratat e Kurtit për luftë, Demhasaj: Tendencë për të tërhequr vëmendjen nga problemet e mëdha ekonomike

Elfije Boletini
Vizita e Kurtit në Amerikë, analistët: Ekskursion dhe tregues i keq për marrëdhëniet e Qeverisë me Shtëpinë e Bardhë

Vizita e Kurtit në Amerikë, analistët: Ekskursion dhe tregues i keq për marrëdhëniet e Qeverisë me Shtëpinë e Bardhë

Donjeta Zeqiraj
Analistët komentojnë vizitën e presidentes Osmani në Panama dhe Kosta Rika

Analistët komentojnë vizitën e presidentes Osmani në Panama dhe Kosta Rika

Donjeta Zeqiraj
Situata e krijuar në seancën solemne për pavarësinë, Demhasaj kritikon Kurtin për fjalimin dhe opozitën për sjelljen

Situata e krijuar në seancën solemne për pavarësinë, Demhasaj kritikon Kurtin për fjalimin dhe opozitën për sjelljen

Mirjeta Hajzeraj
​Escobar dhe Lajcak vijnë nesër, priten mesazhe të qarta rreth dialogut

​Escobar dhe Lajcak vijnë nesër, priten mesazhe të qarta rreth dialogut

Kosovë
Përplasjet në LDK, analistët: Reagime plot mllef nga njerëz që dikur kishin fuqi

Përplasjet në LDK, analistët: Reagime plot mllef nga njerëz që dikur kishin fuqi

Jehona Hulaj
Kundërshtohet mbajtja e referendumit serb në Kosovë, analistët: Borrell po dëshmon se nuk është i paanshëm

Kundërshtohet mbajtja e referendumit serb në Kosovë, analistët: Borrell po dëshmon se nuk është i paanshëm

Kosovë
Gjyqtarët e prokurorët nuk pritet të përballen me vettingun gjatë këtij viti

Gjyqtarët e prokurorët nuk pritet të përballen me vettingun gjatë këtij viti

Drejtësi
Demahasaj i cili e kishte nënën me simptoma helmimi, rrëfen për situatën kaotike që u krijua në Deçan

Demahasaj i cili e kishte nënën me simptoma helmimi, rrëfen për situatën kaotike që u krijua në Deçan

Shëndetësi
Në prag të zgjedhjeve lokale, analistët: PDK-së i duhet kryetar i ri

Në prag të zgjedhjeve lokale, analistët: PDK-së i duhet kryetar i ri

Mirjeta Hajzeraj
Rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi në qershor, i pritshëm

Rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi në qershor, i pritshëm

Elfije Boletini
Analistët: Deklaratat e Kurtit për takim me opozitën për dialogun, një formalitet

Analistët: Deklaratat e Kurtit për takim me opozitën për dialogun, një formalitet

Elfije Boletini