LAJMI I FUNDIT:

Ariu

247 Artikuj

Momenti kur ariu u kthye kundër drejtuesit dhe e shtriu atë në tokë përpara spektatorëve të tronditur në një shfaqje cirku në Kinë

Momenti kur ariu u kthye kundër drejtuesit dhe e shtriu atë në tokë përpara spektatorëve të tronditur në një shfaqje cirku në Kinë

Azia
Ariu në kërkim të çokollatave dëmton veturën e një gruaje në Florida

Ariu në kërkim të çokollatave dëmton veturën e një gruaje në Florida

Fun Lajme
Shtiret kinse po i dhuron lule dhe çokollata, polici në Peru i veshur me kostumin e ariut arreston gruan për shitje droge

Shtiret kinse po i dhuron lule dhe çokollata, polici në Peru i veshur me kostumin e ariut arreston gruan për shitje droge

Amerika Latine
Arinjtë e murrmë “pushtojnë” Spanjën – vendi formon patrullë për mbrojtjen e fshatrave

Arinjtë e murrmë “pushtojnë” Spanjën – vendi formon patrullë për mbrojtjen e fshatrave

Interesante
Ariu përpiqet të hyjë brenda shtëpisë nga dera e qenit

Ariu përpiqet të hyjë brenda shtëpisë nga dera e qenit

Fun Lajme
Ariu që lozte në borë fiton zemrat e të gjithëve në internet

Ariu që lozte në borë fiton zemrat e të gjithëve në internet

Interesante
Ekspertët janë “të shtangur” me peshën e këtij ariu në SHBA

Ekspertët janë “të shtangur” me peshën e këtij ariu në SHBA

Interesante
Ariu prishi dekorimet e Krishtlindjeve të një familjeje në Florida

Ariu prishi dekorimet e Krishtlindjeve të një familjeje në Florida

Interesante
Ariu hyri në mes të skitarëve në një vendpushim në Kaliforni, pothuajse u përplas me njërin prej tyre

Ariu hyri në mes të skitarëve në një vendpushim në Kaliforni, pothuajse u përplas me njërin prej tyre

Interesante
Shpëtohet ariu i cili kishte rënë në kurth

Shpëtohet ariu i cili kishte rënë në kurth

Kosovë
Ariu sulmon dy punonjës të gazsjellësit në Siberi

Ariu sulmon dy punonjës të gazsjellësit në Siberi

Evropa
Familja në Florida “në hall” tash e katër vjet me arinjtë

Familja në Florida “në hall” tash e katër vjet me arinjtë

Interesante
Ariu futet në kuzhinën e hotelit me pesë yje në Colorado, sulmon rojën – i shpëton mrekullisht më të keqes

Ariu futet në kuzhinën e hotelit me pesë yje në Colorado, sulmon rojën – i shpëton mrekullisht më të keqes

Interesante
Hasi në ariun e zi, kanadezit 7-vjeç nuk i trembet syri – pamjet bëjnë xhiron e botës

Hasi në ariun e zi, kanadezit 7-vjeç nuk i trembet syri – pamjet bëjnë xhiron e botës

Interesante
Ariu ndërpreu festën e grillit dhe shërbeu veten me 10 qofte hamburgeri që po piqeshin në skarë

Ariu ndërpreu festën e grillit dhe shërbeu veten me 10 qofte hamburgeri që po piqeshin në skarë

Interesante
Qeveria e Maqedonisë me plan aksionar dhe ekip intervenues do ta zgjidhë problemin me arinjtë në Mavrovë

Qeveria e Maqedonisë me plan aksionar dhe ekip intervenues do ta zgjidhë problemin me arinjtë në Mavrovë

Maqedonia e Veriut
Ariu hyn në një shtëpi në Konektikat, vjedh lazanja nga frigoriferi

Ariu hyn në një shtëpi në Konektikat, vjedh lazanja nga frigoriferi

Fun Lajme
Ariu hyri në dyqanin e një pike karburanti në Kanada dhe vodhi një qese me karamele

Ariu hyri në dyqanin e një pike karburanti në Kanada dhe vodhi një qese me karamele

Interesante
Arinjtë e shumtë në rrethinën e Mavrovës, e moshuara emigron në Gjermani

Arinjtë e shumtë në rrethinën e Mavrovës, e moshuara emigron në Gjermani

Maqedonia e Veriut
Ariu në Pejë, qytetari ankohet se ia ka ngrënë 300 pula

Ariu në Pejë, qytetari ankohet se ia ka ngrënë 300 pula

Kosovë
Dy të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, Kanada

Dy të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, Kanada

Amerika
Vizitorët e parkut në Meksikë “ngrinë në vend” kur ariu i ndërpreu piknikun – pamjet u bënë virale në internet

Vizitorët e parkut në Meksikë “ngrinë në vend” kur ariu i ndërpreu piknikun – pamjet u bënë virale në internet

Virale
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun Lajme
Ariu u fut në shtëpinë e një gruaje në Kaliforni dhe i bastisi frigoriferin

Ariu u fut në shtëpinë e një gruaje në Kaliforni dhe i bastisi frigoriferin

Interesante