LAJMI I FUNDIT:

Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Një video amatore shfaq ariun duke notuar në liqenin Shën Xhoni në Florida, ku i vihen pas dy aligatorë.

Ishte Tyler Futrell që kishte dalë me kajak kur pa ariun duke notuar në ujë dhe dy aligatorët që i ishin vërsulur.

Në një moment ariu i kundërpërgjigjet njërit prej aligatorëve, i cili tërhiqet nga tentimi për ta sulmuar dhe ariu vazhdon me not, transmeton Telegrafi.

Mbetet e paqartë nëse ariu apo aligatorët janë lënduar në këtë “betejë”, kurse pamjet janë bërë virale.

Kur të gjithë menduan se aligatorët do ta mbytin ariun, doli të jetë e kundërta – ariu iu vërsul dhe i detyroi të tërhiqen. /Telegrafi/