LAJMI I FUNDIT:

Anton Quni

237 Artikuj

Quni: Rusia e përdor Serbinë për interesat e veta

Quni: Rusia e përdor Serbinë për interesat e veta

Kosovë
Deputetët e Grupit Multietnik shpenzuan më së shumti për udhëtime

Deputetët e Grupit Multietnik shpenzuan më së shumti për udhëtime

Financa
Quni: Qeveria e Kosovës të mos bie në kurthet e Serbisë

Quni: Qeveria e Kosovës të mos bie në kurthet e Serbisë

Kosovë
127 ushtarë u larguan nga FSK gjatë këtij viti – opozita thotë se kjo është shifër alarmuese

127 ushtarë u larguan nga FSK gjatë këtij viti – opozita thotë se kjo është shifër alarmuese

Kosovë
Quni i LDK-së: Strategjia për Sigurinë është hartuar me “copy-paste” nga interneti

Quni i LDK-së: Strategjia për Sigurinë është hartuar me “copy-paste” nga interneti

Kosovë
Sulmet kibernetike, Kosova është target për vendet që e luftojnë shtetësinë e saj

Sulmet kibernetike, Kosova është target për vendet që e luftojnë shtetësinë e saj

Elfije Boletini
Sulmet kibernetike në Kosovë, çfarë thanë Berisha, Quni dhe Qalaj

Sulmet kibernetike në Kosovë, çfarë thanë Berisha, Quni dhe Qalaj

Elfije Boletini
Sulmet kibernetike, Quni: Kosova ka ngecje në këtë fushë, prandaj jemi cak i lehtë i tyre

Sulmet kibernetike, Quni: Kosova ka ngecje në këtë fushë, prandaj jemi cak i lehtë i tyre

Elfije Boletini
Edhe deputeti i LDK-së bie pre e sulmeve kibernetike

Edhe deputeti i LDK-së bie pre e sulmeve kibernetike

Kosovë
Draft-strategjia e sigurisë kombëtare has në kundërshtime

Draft-strategjia e sigurisë kombëtare has në kundërshtime

Siguri
Deputeti i PDK-së, Berisha: Tensionet në veri të programuara mes Kurtit, Vuçiqit e Lajçakut – në shtator e rrëzojmë Qeverinë

Deputeti i PDK-së, Berisha: Tensionet në veri të programuara mes Kurtit, Vuçiqit e Lajçakut – në shtator e rrëzojmë Qeverinë

Donjeta Zeqiraj
Draft-Strategjia e Sigurisë së Kosovës: “Serbia, rreziku kryesor”

Draft-Strategjia e Sigurisë së Kosovës: “Serbia, rreziku kryesor”

Siguri
Quni: Nuk ka asnjë rezultat nga Qeveria Kurti

Quni: Nuk ka asnjë rezultat nga Qeveria Kurti

Politikë
Quni: Institucionet e sigurisë të kenë kujdes të veçantë, Rusia nuk e do Serbinë vetëm për miqësi emocionale

Quni: Institucionet e sigurisë të kenë kujdes të veçantë, Rusia nuk e do Serbinë vetëm për miqësi emocionale

Siguri
​Quni kërkon nga Qeveria të miratojë dokumentet strategjike të sigurisë nacionale

​Quni kërkon nga Qeveria të miratojë dokumentet strategjike të sigurisë nacionale

Siguri
Gjashtë sulme ndaj Policisë së Kosovës brenda dy jave, me breshëri plumbash, granatë dore, iriqë metalikë e gjuajtje me gurë – ende nuk ka të arrestuar

Gjashtë sulme ndaj Policisë së Kosovës brenda dy jave, me breshëri plumbash, granatë dore, iriqë metalikë e gjuajtje me gurë – ende nuk ka të arrestuar

Besnike Salihu
Asnjë i arrestuar për sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri – institucionet kritikohen për mungesë serioziteti

Asnjë i arrestuar për sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri – institucionet kritikohen për mungesë serioziteti

Donjeta Zeqiraj
Komisionet parlamentare për Punë të Jashtme dhe ai për Siguri dhe Mbrojtje, diskutuan për dialogun dhe procesin e anëtarësimit në NATO

Komisionet parlamentare për Punë të Jashtme dhe ai për Siguri dhe Mbrojtje, diskutuan për dialogun dhe procesin e anëtarësimit në NATO

Kosovë
Fondi i Sigurisë mbahet konfidencial, opozita ka dyshime për prejardhjen e parave të grumbulluara

Fondi i Sigurisë mbahet konfidencial, opozita ka dyshime për prejardhjen e parave të grumbulluara

Kosovë
Kriza në Ukrainë dhe anëtarësimi i mundshëm i Kosovës në NATO, gjithçka nga intervista me deputetin Anton Quni

Kriza në Ukrainë dhe anëtarësimi i mundshëm i Kosovës në NATO, gjithçka nga intervista me deputetin Anton Quni

Kosovë
Ish-ministri i Mbrojtjes për luftën në Ukrainë: Rusia përfundimisht po shihet si humbëse

Ish-ministri i Mbrojtjes për luftën në Ukrainë: Rusia përfundimisht po shihet si humbëse

Kosovë
Kriza në Ukrainë, Quni: Kosova të jetë e vëmendshme, moment i përshtatshëm për të hyrë në NATO

Kriza në Ukrainë, Quni: Kosova të jetë e vëmendshme, moment i përshtatshëm për të hyrë në NATO

Kosovë
Kuvendi miraton këmbimin e Notave Diplomatike mes Kosovës dhe SHBA-së

Kuvendi miraton këmbimin e Notave Diplomatike mes Kosovës dhe SHBA-së

Kosovë
Humbi në zgjedhje, Quni jep dorëheqje nga posti i kryetarit të LDK-së në Prizren

Humbi në zgjedhje, Quni jep dorëheqje nga posti i kryetarit të LDK-së në Prizren

Kosovë