LAJMI I FUNDIT:

Quni: Kurti po e avancon ‘Zajednicën’ – e sjelli ‘pokrainën’ në Kosovë

Quni: Kurti po e avancon ‘Zajednicën’ – e sjelli ‘pokrainën’ në Kosovë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, tha se kryeministri i Kosovës është duke e avancuar Zajednicën siç e quan vet ai.

Sipas Qunit atë që Kurti e luftonte në të kaluarën në opozitë, tani në pushtet jo që e amortizoi dhe zhduki nga fjalori politik, por në fakt e sjelli ‘Pokrainën’ në Kosovë.

“Si një luftëtar që fuqishëm që fuqishëm e ka kundërshtu çështjen e Asociacionit që ai e ka quajtur me terma sllav Zajednica, ne tani vijmë në një situatë që në bazë të marrëveshjes së Ohrit jo që është luftu Zajednica, por kjo Zajednicë është avancu dhe tani ne si LDK e konsiderojmë që ai e ka sjellë një shtet brenda shtetit”.

“Për atë që ai luftonte në të kaluarën në opozitë, jo që e amortizoi, e zhduki nga fjalori politikë, ai në fakt po shprehem me gjuhën e tij, e sjelli Pokrainën”, deklaroi Quni.

Sipas deputetit Quni“jemi në sanksione dhe me dalë nga kjo situatë kërkon prap me u viktimizu”, tha Quni për Kurtin në T7.

Në trend Lajme

Më shumë
Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Politikë
Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Lajme
Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Politikë
Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Lajme
Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Lajme
Prokuroria nis hetimet ndaj Përparim Ramës për shkelje në tenderin e komunës

Prokuroria nis hetimet ndaj Përparim Ramës për shkelje në tenderin e komunës

Lajme
Kalo në kategori