LAJMI I FUNDIT:
Anthony Joshua

Anthony Joshua

807 Artikuj

Info

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua është një boksier profesionist britanik. Ai është ish-kampion i unifikuar në kategorinë e peshave të rënda.

Britaniku e ka mbajtur titullin IBF nga viti 2016, ndërsa tituj WBA (Super) dhe IBO i ka poseduar nga viti 2017. Në mars të vitit 2018, ai u bë kampion i unifikuar duke fituar edhe titullin WBO pas triumfit ndaj  Joseph Parker.

Në maj të vitit 2019, Andy Ruiz Jr e shokoi botën e boksit duke e mposhtur Joshuan në raundin e shtatë me nokaut teknik. Britaniku që deri atëherë ishte i pamposhtur, u rrëzua plot katër herë në Madison Square Garden të New Yorkut.

Më argëtuese për tifozët ishte përplasja pas duelit, se sa meçi 12 raundesh mes Joshuas dhe Franklin

Më argëtuese për tifozët ishte përplasja pas duelit, se sa meçi 12 raundesh mes Joshuas dhe Franklin

Boks
Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Boks
Xhuli Nura ishte e pranishme në O2 Arena të Londrës, në duelin e Anthony Joshua ndaj Jermaine Franklin

Xhuli Nura ishte e pranishme në O2 Arena të Londrës, në duelin e Anthony Joshua ndaj Jermaine Franklin

Yjet
Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Boks
Shuma e parave, ora dhe vendi i duelit: Joshua – Franklin, gjithçka gati për meçin spektakolar

Shuma e parave, ora dhe vendi i duelit: Joshua – Franklin, gjithçka gati për meçin spektakolar

Boks
Anthony Joshua arrin peshë rekorde para duelit me Jermaine Franklin

Anthony Joshua arrin peshë rekorde para duelit me Jermaine Franklin

Boks
Franklin kërcënon ashpër Joshuan para duelit të së shtunës

Franklin kërcënon ashpër Joshuan para duelit të së shtunës

Boks
Anthony Joshua shpjegon pse nuk është i emocionuar për luftën e Jermaine Franklin

Anthony Joshua shpjegon pse nuk është i emocionuar për luftën e Jermaine Franklin

Boks
Këtë të shtunë Anthony Joshua rikthehet në ring, në rast se humbë – paralajmëron pensionimin

Këtë të shtunë Anthony Joshua rikthehet në ring, në rast se humbë – paralajmëron pensionimin

Boks
Anthony Joshua nuk trajtohet më “si Zot” përpara rikthimit në ring

Anthony Joshua nuk trajtohet më “si Zot” përpara rikthimit në ring

Boks
Anthony Joshua emëron trajnerin e ri para meçit me Jermaine Franklin

Anthony Joshua emëron trajnerin e ri para meçit me Jermaine Franklin

Boks
‘Një agim i ri’ – Joshua konfirmon meçin me Franklin në Londër

‘Një agim i ri’ – Joshua konfirmon meçin me Franklin në Londër

Boks
Konfirmohet ndeshja e radhës për Anthony Joshua

Konfirmohet ndeshja e radhës për Anthony Joshua

Boks
Deontay Wilder shpërtheu në lot kur lufta me Anthony Joshuan u anulua

Deontay Wilder shpërtheu në lot kur lufta me Anthony Joshuan u anulua

Boks
Sinjale për organizimin e luftës më të madhe në boks për këtë vit

Sinjale për organizimin e luftës më të madhe në boks për këtë vit

Boks
Deontay Wilder do të përfundonte punë me Anthony Joshua për tre raunde, sipas trajnerit të tij

Deontay Wilder do të përfundonte punë me Anthony Joshua për tre raunde, sipas trajnerit të tij

Boks
Hearn: Karriera e Joshuas do të marrë fund nëse humb në prill

Hearn: Karriera e Joshuas do të marrë fund nëse humb në prill

Boks
Nga dueli me Andy Ruiz, Anthony Joshua tani është edhe më i frikësuar nga nokauti

Nga dueli me Andy Ruiz, Anthony Joshua tani është edhe më i frikësuar nga nokauti

Boks
Çfarë pritet të sjellë vitit 2023 në boks – luftimet që gjithë tifozët po i presin

Çfarë pritet të sjellë vitit 2023 në boks – luftimet që gjithë tifozët po i presin

Boks
Joshua është këshilluar të qëndrojë një vit larg boksit

Joshua është këshilluar të qëndrojë një vit larg boksit

Boks
Viti 2023 premton spektakël: Anthony Joshua përballë Deontay Wilderit?

Viti 2023 premton spektakël: Anthony Joshua përballë Deontay Wilderit?

Boks
Joshuas i ofrohen dy meçe të rëndësishme, pasi Fury e la në pritje

Joshuas i ofrohen dy meçe të rëndësishme, pasi Fury e la në pritje

Boks
Anthony Joshua shpjegon se si jeta e komplikuar ka ndikuar në planet e kthimit në ring

Anthony Joshua shpjegon se si jeta e komplikuar ka ndikuar në planet e kthimit në ring

Boks
Trajneri i Wilderit paralajmëron Joshuan se çfarë do t’i ndodhë nëse përballet me amerikanin

Trajneri i Wilderit paralajmëron Joshuan se çfarë do t’i ndodhë nëse përballet me amerikanin

Boks