LAJMI I FUNDIT:
Anthony Joshua

Anthony Joshua

792 Artikuj

Info

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua është një boksier profesionist britanik. Ai është ish-kampion i unifikuar në kategorinë e peshave të rënda.

Britaniku e ka mbajtur titullin IBF nga viti 2016, ndërsa tituj WBA (Super) dhe IBO i ka poseduar nga viti 2017. Në mars të vitit 2018, ai u bë kampion i unifikuar duke fituar edhe titullin WBO pas triumfit ndaj  Joseph Parker.

Në maj të vitit 2019, Andy Ruiz Jr e shokoi botën e boksit duke e mposhtur Joshuan në raundin e shtatë me nokaut teknik. Britaniku që deri atëherë ishte i pamposhtur, u rrëzua plot katër herë në Madison Square Garden të New Yorkut.

Deontay Wilder do të përfundonte punë me Anthony Joshua për tre raunde, sipas trajnerit të tij

Deontay Wilder do të përfundonte punë me Anthony Joshua për tre raunde, sipas trajnerit të tij

Boks
Hearn: Karriera e Joshuas do të marrë fund nëse humb në prill

Hearn: Karriera e Joshuas do të marrë fund nëse humb në prill

Boks
Nga dueli me Andy Ruiz, Anthony Joshua tani është edhe më i frikësuar nga nokauti

Nga dueli me Andy Ruiz, Anthony Joshua tani është edhe më i frikësuar nga nokauti

Boks
Çfarë pritet të sjellë vitit 2023 në boks – luftimet që gjithë tifozët po i presin

Çfarë pritet të sjellë vitit 2023 në boks – luftimet që gjithë tifozët po i presin

Boks
Joshua është këshilluar të qëndrojë një vit larg boksit

Joshua është këshilluar të qëndrojë një vit larg boksit

Boks
Viti 2023 premton spektakël: Anthony Joshua përballë Deontay Wilderit?

Viti 2023 premton spektakël: Anthony Joshua përballë Deontay Wilderit?

Boks
Joshuas i ofrohen dy meçe të rëndësishme, pasi Fury e la në pritje

Joshuas i ofrohen dy meçe të rëndësishme, pasi Fury e la në pritje

Boks
Anthony Joshua shpjegon se si jeta e komplikuar ka ndikuar në planet e kthimit në ring

Anthony Joshua shpjegon se si jeta e komplikuar ka ndikuar në planet e kthimit në ring

Boks
Trajneri i Wilderit paralajmëron Joshuan se çfarë do t’i ndodhë nëse përballet me amerikanin

Trajneri i Wilderit paralajmëron Joshuan se çfarë do t’i ndodhë nëse përballet me amerikanin

Boks
Ring Magazine publikon renditjen e boksierëve më të mirë: Wilder para Joshuas, nuk përfshihet Fury

Ring Magazine publikon renditjen e boksierëve më të mirë: Wilder para Joshuas, nuk përfshihet Fury

Boks
Tyson Fury konfirmon luftën për titull të botës në boks, kundërshtari nuk është Joshua

Tyson Fury konfirmon luftën për titull të botës në boks, kundërshtari nuk është Joshua

Shkumbin Pireva
Po bëhen plane për një mega-luftë mes Wilderit dhe Joshuas

Po bëhen plane për një mega-luftë mes Wilderit dhe Joshuas

Boks
Pas nokautimit të Helenius, pesë kundërshtarët e mundshëm të Wilderit në shansin për titull

Pas nokautimit të Helenius, pesë kundërshtarët e mundshëm të Wilderit në shansin për titull

Driton Gajraku
Joshua i afrohet rekordit të Furyt në makinën e boksit

Joshua i afrohet rekordit të Furyt në makinën e boksit

Boks
Ring Magazine publikon renditjen e fundit në peshat e rënda të boksit – mbetet jashtë Fury

Ring Magazine publikon renditjen e fundit në peshat e rënda të boksit – mbetet jashtë Fury

Boks
Wilder parashikon se kush do dilte fitues nga dueli mes Furyt dhe Joshuas, nëse realizohet lufta gjithëbritanike

Wilder parashikon se kush do dilte fitues nga dueli mes Furyt dhe Joshuas, nëse realizohet lufta gjithëbritanike

Boks
Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Boks
Vëllezërit Fury thyejnë rekordin e Anthony Joshuas në goditjen e makinës së boksit

Vëllezërit Fury thyejnë rekordin e Anthony Joshuas në goditjen e makinës së boksit

Boks
Wilder sfidon më të mirët e peshave të rënda: Katër herë me Furyn, një Joshua tjetër, fjala e dhënë nga Usyk

Wilder sfidon më të mirët e peshave të rënda: Katër herë me Furyn, një Joshua tjetër, fjala e dhënë nga Usyk

Boks
Fury – Joshua ende mund të ndodhë: Promovuesi Hearn ekspozon kampionin e WBC-së

Fury – Joshua ende mund të ndodhë: Promovuesi Hearn ekspozon kampionin e WBC-së

Boks
Tyson Fury u tall me të gjithë për duelin me Anthony Joshuan

Tyson Fury u tall me të gjithë për duelin me Anthony Joshuan

Boks
Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Boks
Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën

Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën

Boks
Meçi Anthony Joshua vs Tyson Fury është në rrezik: Ja çfarë dimë deri më tani për super përballjen

Meçi Anthony Joshua vs Tyson Fury është në rrezik: Ja çfarë dimë deri më tani për super përballjen

Boks