LAJMI I FUNDIT:
Anthony Joshua

Anthony Joshua

807 Artikuj

Info

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua është një boksier profesionist britanik. Ai është ish-kampion i unifikuar në kategorinë e peshave të rënda.

Britaniku e ka mbajtur titullin IBF nga viti 2016, ndërsa tituj WBA (Super) dhe IBO i ka poseduar nga viti 2017. Në mars të vitit 2018, ai u bë kampion i unifikuar duke fituar edhe titullin WBO pas triumfit ndaj  Joseph Parker.

Në maj të vitit 2019, Andy Ruiz Jr e shokoi botën e boksit duke e mposhtur Joshuan në raundin e shtatë me nokaut teknik. Britaniku që deri atëherë ishte i pamposhtur, u rrëzua plot katër herë në Madison Square Garden të New Yorkut.

Ring Magazine publikon renditjen e boksierëve më të mirë: Wilder para Joshuas, nuk përfshihet Fury

Ring Magazine publikon renditjen e boksierëve më të mirë: Wilder para Joshuas, nuk përfshihet Fury

Boks
Tyson Fury konfirmon luftën për titull të botës në boks, kundërshtari nuk është Joshua

Tyson Fury konfirmon luftën për titull të botës në boks, kundërshtari nuk është Joshua

Shkumbin Pireva
Po bëhen plane për një mega-luftë mes Wilderit dhe Joshuas

Po bëhen plane për një mega-luftë mes Wilderit dhe Joshuas

Boks
Pas nokautimit të Helenius, pesë kundërshtarët e mundshëm të Wilderit në shansin për titull

Pas nokautimit të Helenius, pesë kundërshtarët e mundshëm të Wilderit në shansin për titull

Driton Gajraku
Joshua i afrohet rekordit të Furyt në makinën e boksit

Joshua i afrohet rekordit të Furyt në makinën e boksit

Boks
Ring Magazine publikon renditjen e fundit në peshat e rënda të boksit – mbetet jashtë Fury

Ring Magazine publikon renditjen e fundit në peshat e rënda të boksit – mbetet jashtë Fury

Boks
Wilder parashikon se kush do dilte fitues nga dueli mes Furyt dhe Joshuas, nëse realizohet lufta gjithëbritanike

Wilder parashikon se kush do dilte fitues nga dueli mes Furyt dhe Joshuas, nëse realizohet lufta gjithëbritanike

Boks
Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Boks
Vëllezërit Fury thyejnë rekordin e Anthony Joshuas në goditjen e makinës së boksit

Vëllezërit Fury thyejnë rekordin e Anthony Joshuas në goditjen e makinës së boksit

Boks
Wilder sfidon më të mirët e peshave të rënda: Katër herë me Furyn, një Joshua tjetër, fjala e dhënë nga Usyk

Wilder sfidon më të mirët e peshave të rënda: Katër herë me Furyn, një Joshua tjetër, fjala e dhënë nga Usyk

Boks
Fury – Joshua ende mund të ndodhë: Promovuesi Hearn ekspozon kampionin e WBC-së

Fury – Joshua ende mund të ndodhë: Promovuesi Hearn ekspozon kampionin e WBC-së

Boks
Tyson Fury u tall me të gjithë për duelin me Anthony Joshuan

Tyson Fury u tall me të gjithë për duelin me Anthony Joshuan

Boks
Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Boks
Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën

Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën

Boks
Meçi Anthony Joshua vs Tyson Fury është në rrezik: Ja çfarë dimë deri më tani për super përballjen

Meçi Anthony Joshua vs Tyson Fury është në rrezik: Ja çfarë dimë deri më tani për super përballjen

Boks
Anthony Joshua defilon si model në sfilatën e ‘Hugo Boss’ në Javën e Modës në Milano

Anthony Joshua defilon si model në sfilatën e ‘Hugo Boss’ në Javën e Modës në Milano

Yjet
Pranohen të gjitha kushtet, mësohet data dhe vendi ku do të zhvillohet dueli i madh Fury – Joshua

Pranohen të gjitha kushtet, mësohet data dhe vendi ku do të zhvillohet dueli i madh Fury – Joshua

Boks
Joshua pranon sfidën me kushtet e Tyson Furyt, tani po punohet për datat

Joshua pranon sfidën me kushtet e Tyson Furyt, tani po punohet për datat

Boks
Fury gati për meçet e reja: U mërzita nga pensionimi, askush nuk besonte se isha në pension

Fury gati për meçet e reja: U mërzita nga pensionimi, askush nuk besonte se isha në pension

Boks
Joshua do t’i fitojë 40 për qind të shumës nga dueli me Furyn – por problem mbetet datat e ofruar nga “Gypsy King”

Joshua do t’i fitojë 40 për qind të shumës nga dueli me Furyn – por problem mbetet datat e ofruar nga “Gypsy King”

Boks
Pas humbjes nga Usyk, duket se askush nuk do t’i qëndrojë afër Joshuas

Pas humbjes nga Usyk, duket se askush nuk do t’i qëndrojë afër Joshuas

Boks
Nga kampi i Usyk thonë se Joshua nuk ishte asnjëherë në gjendje ta lëndonte ukrainasin

Nga kampi i Usyk thonë se Joshua nuk ishte asnjëherë në gjendje ta lëndonte ukrainasin

Boks
Pamjet e masterklasit mbrojtës të Usyk kanë treguar saktësisht pse Joshua humbi

Pamjet e masterklasit mbrojtës të Usyk kanë treguar saktësisht pse Joshua humbi

Boks
Zbulohet arsyeja pse Joshua hodhi rripat e Usykut nga ringu para fjalimit të tij

Zbulohet arsyeja pse Joshua hodhi rripat e Usykut nga ringu para fjalimit të tij

Boks