LAJMI I FUNDIT:

Anije

162 Artikuj

Përplasen dy anije në lumin Danub në Hungari – humbin jetën dy persona dhe pesë tjerë zhduken

Përplasen dy anije në lumin Danub në Hungari – humbin jetën dy persona dhe pesë tjerë zhduken

Evropa
Një e treta e anijeve luftarake ruse në Detin e Zi janë mbytur ose paaftësuar nga forcat e Kievit

Një e treta e anijeve luftarake ruse në Detin e Zi janë mbytur ose paaftësuar nga forcat e Kievit

Nga Bota
Një anije për transportimin e mallrave përplaset në një urë në Kinë, pesë vetura bien në ujë – humbin jetën dy persona

Një anije për transportimin e mallrave përplaset në një urë në Kinë, pesë vetura bien në ujë – humbin jetën dy persona

Azia
Amerikanët publikojnë fotografitë: Kemi kapur anijen me plot armë iraniane, po u dërgoheshin militantëve të Huthi

Amerikanët publikojnë fotografitë: Kemi kapur anijen me plot armë iraniane, po u dërgoheshin militantëve të Huthi

Azia
Deshi të jetë i pari që zbret në tokë, momenti kur dera e hekurt e tragetit ia zë këmbën brazilianit – mjekët detyrohen t’ia amputojnë për ta shpëtuar

Deshi të jetë i pari që zbret në tokë, momenti kur dera e hekurt e tragetit ia zë këmbën brazilianit – mjekët detyrohen t’ia amputojnë për ta shpëtuar

Amerika Latine
Misteri i rrënojave të anijes së fundosur që u shfaqën në brigjet e Kanadasë, publikohen pamjet e filmuara nga ajri

Misteri i rrënojave të anijes së fundosur që u shfaqën në brigjet e Kanadasë, publikohen pamjet e filmuara nga ajri

Kuriozitete
Anija norvegjeze me 396 persona përplaset me një valë të madhe, thyhen xhamat dhe ndërpritet energjia elektrike

Anija norvegjeze me 396 persona përplaset me një valë të madhe, thyhen xhamat dhe ndërpritet energjia elektrike

Evropa
Udhëtuan me 200 anije dhe vizituan mbi 180 shtete, çifti nga Florida shesin shtëpinë 1.7 milion dollarëshe për të vazhduar jetën në anije

Udhëtuan me 200 anije dhe vizituan mbi 180 shtete, çifti nga Florida shesin shtëpinë 1.7 milion dollarëshe për të vazhduar jetën në anije

Interesante
Filipinet akuzojnë Kinën se ka gjuajtur me topa uji anijet e saj

Filipinet akuzojnë Kinën se ka gjuajtur me topa uji anijet e saj

Azia
Anija 1.800 metërshe që do të lundrojë vazhdimisht nëpër detet, do të jetë pesë herë më e madhe se aeroplanmbajtësja më e madhe

Anija 1.800 metërshe që do të lundrojë vazhdimisht nëpër detet, do të jetë pesë herë më e madhe se aeroplanmbajtësja më e madhe

Kuriozitete
Raketa ruse godet anijen greke të mallrave, humb jetën kapiteni dhe lëndohen tre anëtarë të ekuipazhit – publikohen pamjet

Raketa ruse godet anijen greke të mallrave, humb jetën kapiteni dhe lëndohen tre anëtarë të ekuipazhit – publikohen pamjet

Evropa
Historia e burrit që i kaloi 23 vite në anije, thotë se kur këmbët i prekën në tokë pas shumë kohe – nuk dinte të ecte

Historia e burrit që i kaloi 23 vite në anije, thotë se kur këmbët i prekën në tokë pas shumë kohe – nuk dinte të ecte

Amerika
Disa persona dyshohet të kenë vdekur pasi dy anije mallrash u përplasen në Detin e Veriut

Disa persona dyshohet të kenë vdekur pasi dy anije mallrash u përplasen në Detin e Veriut

Nga Bota
Hidhet në det për ta shpëtuar të birin që kishte ngecur mes portit italian dhe anijes, bllokohet edhe ai – shpëtohen dyshja në momentet e fundit

Hidhet në det për ta shpëtuar të birin që kishte ngecur mes portit italian dhe anijes, bllokohet edhe ai – shpëtohen dyshja në momentet e fundit

Evropa
Një anije mallrash rumune goditi një minë në Detin e Zi, po fundoset

Një anije mallrash rumune goditi një minë në Detin e Zi, po fundoset

Rumania
Po udhëtonin me anije të vogël, peshkaqenët ua shkatërrojnë – autoritet australiane shpëtojnë tre burra

Po udhëtonin me anije të vogël, peshkaqenët ua shkatërrojnë – autoritet australiane shpëtojnë tre burra

Australia
Humb jetën pasagjeri që e shtynë teksa po hipte në anije, detaje tronditëse të tragjedisë në Greqi – kapiteni dhe ekuipazhi arrestohen  

Humb jetën pasagjeri që e shtynë teksa po hipte në anije, detaje tronditëse të tragjedisë në Greqi – kapiteni dhe ekuipazhi arrestohen  

Greqia
Fundoset një anije pranë ishullit italian, humbin jetën 41 emigrantë

Fundoset një anije pranë ishullit italian, humbin jetën 41 emigrantë

Evropa
Shkelën perimetrin e sigurisë, gjobiten tre mjete lundruese në jug të Shqipërisë

Shkelën perimetrin e sigurisë, gjobiten tre mjete lundruese në jug të Shqipërisë

Shqipëri
Përfshihet nga flakët një skaf në Shëngjin, drejtuesi arrin të shpëtojë

Përfshihet nga flakët një skaf në Shëngjin, drejtuesi arrin të shpëtojë

Shqipëri
“Icon of the Seas”, anija më e madhe në botë bën udhëtimin e parë

“Icon of the Seas”, anija më e madhe në botë bën udhëtimin e parë

Evropa